Archiv

Červenec 2011

 • 31.7.2011 - Včera absolvován, za tradičně mizerného deštivého počasí, triatlon ve Žďáru nad Sázavou na olympijských tratí (1,5km plavání + 40km kola + 10km běhu) na celkovém 23.místě (7.v kategorii M30) za čas 2:35:08h. V classic serii jsem po dvouch závodech na 4.místě s 322 body. Bohužel děti se mnou nakonec nejely a bylo to dobře. Dětský závod byl kvůli dešti a studené vodě zkrácen na duatlon. Bylo jich pouhých sedm (převážně děti závodníků hlavního závodu).
 • 29.7.2011 - Zítra plánovaný triatlon (1,5-40-10km) ve Žďáru nad Sázavou. Jedou se mnou děti na Dětský triatlon (50m-1,5km-200m), který startuje před hlavním závodem a babička s dědou z Podhájí jako doprovod, které jsem nemusel dlouho přemlouvat.
 • 27.7.2011 - Přípravy na IM Regensburg vrcholí. Proto vám chci závod přiblížit článkem od Davida Sajnera z etriatlonu, který ho loni absolvoval. Na závod vyrážíme ráno příští sobotu 6.srpna. Na závodu světové série IM je totiž třeba odprezentovat se a uložit věci (kolo, boty,...) do depa den předem. Start je klasicky v neděli 7.hodin ráno. Bude ho v přímém přenosu dávat Sport1 + poté dva půlhodinové záznamy. Propozice a pravidla závodu jsou neskutečně dopodrobna popsány na stránkách (cca 20 stran), proto o nich psát nebudu. Startuji s číslem 2088. Pro zajímavost jsem na obrázku označil (viz níže) moji pozici v první depu po výlezu z vody. Naštěstí je hned z ktraje (druhá ulička, hned vpravo). Několik lidí mě totiž upozorňovalo, si místo pečlivě zapamatovat, nejlépe nějak označit, protože je asi pro 2500 lidí na velikém čerstvě posečeném poli. Není prý problém v něm zabloudit a ztratit tak drahocený čas.

  IM Regensburg - depo 1


  Plavání 3,8km ve tvaru U probíhá v pískovně vzdálené od Regensburgu asi 12km. Kolo 180km se jede ve dvouch okruzích s jedním brutální 7km kopcem s převýšením okolo 400m + nájezdem do druhého depa. Maraton 42,2km je složen ze 4 kol v centru města.

  IM Regensburg - mapka plavání IM Regensburg - mapka kola IM Regensburg - mapka běhu


  Jedou se mnou Honza K. (půjčil v práci karavan) a Petr M. (jede okouknout co ho čeká příští rok) z házené. Zůstáváme až do podnělí na vyhlášení výsledků, na který jsem si vzal dovolenou. Do závodu jdu naplno s myšlenkou zkusit zaútočit na čas 10h. Doufám, že se chlapci moc nezmordujou a nebudu muset řídit domu.
 • 26.7.2011 - Znovu připomenutí od bráchy:

  Kilometry pro zvířata

  Od záčátku letošního roku se brácha rozhodl spojit jeho největší koníček s něčím užitečným. Svým běháním podporouje Nadaci na ochranu zvířat. Kromě samotné propagace ji za každý svůj uběhnutý kilometr věnuje 1 Kč. Je poměrně hodně "běhavej", za rok 2011 má v plánu naběhat rovných 6000 km! Aktuální stav:

  Kilometry pro zvířata
  Kilometry pro zvířata - cíl

  Pokud by se někdo chtěl připojit a také podpořit nadaci na ochranu zvířat, určitě se ozvěte buď jemu nebo rovnou nadaci. Věřte, že uděláte správnou věc, které nebudete litovat.

  "Jedna vlaštovka jaro nedělá, ale dělá jednoho šťastným."

  Loesje

 • 25.7.2011 - V sobotu extra povedený závod OPEN sprint triatlonu v Mělníce (0,5-15-3,5km) okořeněný druhým místem v kategorii (10.celkově). Závod se ze začátku nevyvíjel podle mých představ, z vody vylézal s klasickou téměř 2.minutovou ztrátou na čelo závodu, ve kterém se pohybovali převážně junioři (16-17let), se kterými byl závod spojen. Na kole jsem pošetřil síly v šestičlenné skupině, která postupně sjížděla odpadlíky z čela. Druhé depo se mi celkem povedlo (přispěly k tomu asi nové boty na triatlon). Běhu, díky velmi členitému profilu, jsem se obával. Sednul mi ale neskutečně. Ve finiši udolal třetího Jirku Veselého. Vyhrál Jan Beran z VŠ Plzně. Nutno ale podotkout, že většina lidí, se kterými měřim síly jela hlavní závod, který proběhl odpoledne po závodu Open, jako mistroství ČR ve sprinttriatlonu. Vyhrál ho ikona Filip Ospalý. O druhém místu jsem se naštěstí dozvěděl těsně před plánovaným odjezdem, proto musel zůstat do vyhlášení, které proběhlo s tombolou po skončení druhého závodu. Aspoň jsem si vychutnal jeho sledování z pozice diváka a doladil s Martinem Matulou přestup od antizávodníkům z CK Úval do Hisportteamu. Pavel Mužíček (trenér plavání) to vzal doslova a ihned mě poznamenal do článku o závodě na stránkách týmu.
 • 22.7.2011 - V týdnu před Regensburgem chci vyzkoušet superkompenzační dietu. Dovolím si napsat odkaz na stránky bráchy, kde jí dokonale popisuje. Narozdí od něho (v poslední době zapřísahlého vegetariána) do ní zařadim maso. Na dietu existuje spousta protichůdných názorů. Určitě do ní jdu, jsem zvědav, co se mnou udělá.

  Zítra plánovaný triatlon v Mělníce.

  + konečně slíbené nové botky na triatlon Pearl Izumi

  nové boty na triatlon

 • 21.7.2011 - Včera na Sadské jsme to před deštěm těsně stihli. Sešlo se pouhých 8 lidí. Škoda toho mizerného počasí, které určitě někoho odradilo. Trošku mě i mrzí zbytečné psaní o závodě na těchto stránkách a CK Úval. Závod probíhal podle očekávání. Pod chtěných 50 minut jsem se nedostal, ale čas 51:44min s rezervou stačil na vítězství. Druhý, dvě minuty za mnou, Petr Rybář. Za další minutku Libor Myšák, který měl opět famózní kolo (na jeho čas jsem docela zvědavý). Takže to byl dobrý rychlostní trénink, na který se před Regensburgem zaměřuji.
 • 17.7.2011 - Dnes naplánovaný triatlon v Ostré na celkovém 14.místě (9.v kategorii M30). Závod probíhal podle očekávání za velmi teplého počasí. Distance a tratě byly naprosto stejné jako loni (0,6km plavání - 26km kola - 6km běhu). Vyhrál Jarda Brynda na kterého jsem ztratil cca 10 minut (můj čas 1:09:12h). Plavalo se bohužel bez neoprenu, takže jsem klasicky dost ztratil. Kolo a běh byly z mé strany asi na maximum, na co momentálně je. Tepovky se pohybovaly mezi neskutečnými 170-185 tepy/min. Jediný mínusek, ze strany organizátorů, jsem viděl v žádné občerstvovačce při závěrečném běhu. Jinak vše naprosto v pohodě. Dnes jsem poprvé zkoušel nabouvání nacvaklých bot při jízdě na kole. 100% to nebylo, ale dost slušné zkrácení času stráveném v depu. Druhé depo jsem zase urychlil novými botami na triatlon od Petra R. ze servisu z Českého Brodu. Nazouvají se díky gumě a zadnímu poutku bez zavazování tkaniček. Nafotim je a přidám do vybavení a podpora co nevidět.
  Týden si zpestřím středečním závodem na Sadské (0,4-20-3,8km). Všem, kdo chce zkusit triatlon, doporučuji.
 • 14.7.2011 - Dodatečně přidány do ostatní/diplomy a ostatní/2011 památeční medaile za Bigmana a triatlon v České Lípě.

  Medaile - Bigman 2011 Medaile - triatlon Česká Lípa 2011

 • 12.7.2011 - Takhle nás vozila říční policie na Bigmanovi po Vltavě. Voda měla pouhých 13st, proto se hlavní organizátor závodu na poslední chvíli rozhodl zkrátit plaveckou část na 1/2 (cca 2km). Vltava měla díky vydatným srážkám dost slušný průtok. Několik slabších plavců mělo problémy dostat se z proudu k molu, kde se vylézalo. Také bylo doporučeno neplavat zepředu, aby silná voda nestáhla pod. Začátek plavání, díky studené vodě, bylo dost kruté. Po chvilce se ale tělo zahřálo a po proudu to jelo jako s motorem. Při vylézání z vody jsem nevěřil vlastním očím při pohledu na hodinky. Bylo na nich necelých 22 minut. Kéž by to takhle plavalo za normálního stavu.

  na člunu říční policie před startem Bigmana

 • 10.7.2011 - Včera triatlon v České Lípě (1,9-93-21km) na celkovém 22.místě (9.v M30) za 5:25:35h. Výsledek nejspíše odpovídá mojí atuální formě a únavě. Čas nic moc, ale kolo bylo o cca 5km delší a jelo se na šíleně rotbité silnici. Opět jsem se neobešel bez defektu v podobě praské opěrky na hrazdě. Naštěstí se na ní nedalo moc jet. Po dvouch promrzlých závodech jsem se konečně ohřál (až moc). Dnes odpoledne se mi vrací rodinka z Jiřetína, tak hurá udělat nějakou tu domácí práci, ať je klid.
 • 8.7.2011 - Zítra dle termínovky jedu do České Lípy na tzv. střeďáka (triatlon o objemech 1,9km plavání - 93km kola - 21km běhu). Tentokráte si žádné cíle nedávám. Do závodu ale jdu naplno. Pomalu začínám ladit formu na další vrchol sezony v podobě IM v Regensburgu, na který vyrážim první víkend v srpnu a brzy vám ho přiblížim. Jako doprovod by se mnou měli jet Petr M. (vsadil se s Kubou T. o 5kg pravé Urugvaiské svíčkové, že IM příští rok v limitu dá) a Honza K. (měl by půjčit z práce na cestu karavan) z házené. Když píšu o házené, tak mě napadá připomenout, že by se mělo od podnělí 15.srpna začít trénovat. No uvidíme, jaká bude účast na prvním tréninku.

  Jinak jsem zjistil, že dětem slibovaný Vlkančický triatlon bude v sobotu 6.srpna. To jsem bohužel ve výše zmíněném Německu. Navíc Filip odjíždí na fotbalové soustředění. Jediná by se mohla zúčastnit Majda ve spolupráci s dědou nebo babičkou z Podhájí. Dole dvě fotky z loňského závodu dětí. Majda, která dokázala k údivu všem přeplavat celou 10m trať kraulem (jestli se tak dá její styl nazvat) a finišující Filip těsně před cílem. Pro děti to byl ohromný zážitek, o kterém mluví celý rok, proto všem doporučuji. Odpoledne pak proběhne závod dospělých.

  Majda plavání na Vlkančickém triatlonu 2010 Filip běh na Vlkančickém triatlonu 2010

 • 4.7.2011 - Kombinace dvou IM (Ironmanů) ve dvou po sobě jdoucích týdnech úspěšně za mnou. Včerejší předpověď počasí se téměř naplnila, takže vyhrál každý kdo dokončil. Závod jsem měl ve znamení technických problémů s kolem. Nejprve mi upadnul držák na lahve s pitím (při přejezdu nerovností neuvěřitelně praskly šroubky). Asi v půlce kola navíc prasklo lanko u přehazovačky, takže co bylo dál asi nemusím psát. Plavání bylo, kvůli velkému průtoku Vltavy a pohých 13st., zkráceno cca na polovinu (1,9km). Na start jsme byli odvezeni proti proudu člunem říční policie. Na kole jsem po dotazu na Petra Vabrouška (seděl naproti mě ve člunu) jel v neoprenu. Super věc v tom marastu, docela se to dalo vydržet a hlavně nebyla zima. Déšť (nebylo ho málo) jsem spíše přivolával, aby mě ochlazoval. Asi díky tomu neoprenu jsem zaběhl zatím nejlepší čas maratonu v IM 3:49h. Celkový se mi v cíli zastavil na 10:17:08h. Vyhrál opět podle předpokladu Petr Vabroušek. Po vyhlášení jsem dostal za celkové 9.místo (6.místo v M30) příjemnou finanční odměnu 1.tisíc + vráceno startovné za včasné přihlášení na závod. Celkové pocity ze závodu jsou tedy celkem dobré.

  Dnes navečer odjíždíme s rodinou na dny volna za bráchou do Jiřetína. Chceme všichni slopečně vyrazit na kolečkové brusle, bazén v Litvínově a ostatní (pro mě ideální regenerační) aktivity. V sobotu se totiž chystám na půlku do České Lípy. Tréninkový plán je proto na tento týden velmi mírný, dokonce s 2.dny volna (asi nevydržim). Hlavně nepodlehnout v Jiřetíně bráchovi a nevyrazit s ním na delší výběh. Bude dostatečně stačit na středu naplánovaná cesta domů na kole. Zbytek rodiny zůstává do konce týdne.
 • 1.7.2011 - Na neděli hlásili v půlce týdne super počasí (do 20st. zataženo, občas přeháňka). Dnes otevřu Aladina (stránky přepovědi počasí osobně doporučené paní Zárybnickou, která předpovídá počasí na ČT, vycházejí z vlasních zkušeností na 99%) a ono je vše jinak. Zataženo, déšť, vítr a zima (obrázek z modelu Aladin na neděli 6h dole). Nejlepší výsledky jsem zajel v podobných marastech, ale zvažuji, jestli do toho vůbec půjdu a hlavně jaké si vzít případně oblečení. V neoprenu jsem na kole ještě nejel :). Prý když jsem přežil ve zdraví Krušnomana a Lipno, tak už mě nemůže nic překvapit. No uvidíme.

  Předpověď počasí podle Aladina na neděli 6h ráno

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist