Archiv

Prosinec 2011

 • 25.12.2011 - Hodnocení, cíle a poděkování.

  Tento rok bych nazval rokem závodů. Nakonec se jejich počet zastavil na neuvěřitelném čísle 64. Některé byly pojaty vyloženě tréninkově, některé opravdu na krev. Nejvydařenější asi musím považovat IM v Regensburgu (9:53h), kde jsem si splnil spíše vysněný letošní cíl, IM pod 10h a přežitá 24ka na běžkách v Jeseníkách, za vydatné podpory Davida z házené a manželky. Naopak se mi nepodařilo zaběhnout sólo maraton pod 3h. Na to jsem si brousil zuby do Amsterdamu, kde jsme byli celá rodina. Bohužel mě, přesně v nejdůležitějším období před, postihly problémy se zády.
  Největší změna tohoto roku byla, začít trénovat systémově s trenérem, se zaměřením na triatlon. Rozhodnutí bylo jednoznačné. Maximálně efektivně využít volný čas. Spolupráce s Martinem M. se mi velmi osvědčila a rozhodně v ní chci dále pokračovat. Tímto bych mu chtěl velmi poděkovat. Bohužel, díky triatlonu, šla v poslední době trochu stranou házená. Nechci jí úplně vypustit, ale brát jako doplňkový sport.
  Cíle na příští rok jsou jasné. Termínovku už mám vyladěnou. Jednoznačné ubírá počet závodů a zaměřuje se na dva za rok, s kvalitním výsledkem. Prvním bude IM v Otrokovicích, druhým nejspíše podzimní běžecký maraton. Tam bych rád zlomil ty 3h. Navíc jsem bráchovi slíbil účast na ultra běhu dvojic, v podobě Beskydské sedmičky začátkem září.
  Nesmím zapomenout na Cestu na Havaj (dlouhodobý cíl). K dnešnímu dni se povedlo dát dohromady neskutečných 18.588Kč. Všem přispěvovatelům za to děkuji. Jsou to převážně členové rodiny, ale i jiní, od kterých bych to absolutně nečekal (např. soupeři). Jejich seznam k nahlédnutí zde. I ta částka mě celkem překvapila. Sami jste si to našli na liště této stránky. Motivace do dalšího poctivého tréniniku je (i díky vám) veliká. Snad vydrží a jednou se toho slíbeného dresu dočkáte.

  Všem přeji klidné vánoce s nějakou tou sportovní aktivitou na vytrávení.
 • 21.12.2011 - Tak zasloužená dovolená je tady. Odedneška do úterý 2.ledna mám volno. Myslím tím samozřejmě pracovní volno, využité k dotažení domácích restů a poctivému tréninku formou soustředění. Hnedka v neděli po Ježiškovi vyrážíme celá rodina, na již zmíněné, Richterovy boudy v Krkonoších. Nebude to týden bez závodní přípravy. V pátek 30.12. si odskočím do Bedřichova na tradiční noční Jizerský light maraton (běžky volně cca 31km). Den poté absolvujeme Silvestrovský výstup na Sněžku (za jakéhokoliv počasí).

  Dcerka Majda toto pondělí zakončila podzimní plavání v Kolíně. Další pokračování začne hned v pondělí 9.ledna od 17h. Synátor Filip začíná s Úvalskou fotbalovou přípravkou v úterý 10.ledna od 15:30h. Na hory jsem je opět vybavil běžkami. Snad najedeme o něco více než loni, aby nebyla na Minijizerské ostuda. Ta už je za chvilku, jede se v sobotu 7.ledna, den před Jizerskou 50kou. Na Richtrovkách budou děti, letos poprvé, zkoušet i jízdu na snowboardu.
 • 19.12.2011 - V poslední době jsem díky plánovanému tréninku začal používat sporttester Polar RS800XC Multi. Donutil mě k tomu trenér, který údaje vyhodnocuje v programu ProTrainer a připravuje podle nich další trénink. Docela mě tento způsob vyhovuje, protože to člověk neodflákne. Když, tak se to krásně ukáže. V ProTraineru se dá vše prohlédnout. Dole na obrázku: rozklus 10min + 10x výběh 200m kopce s lehkým seběhem dolů + výklus. V grafu závislost tepů/min na čase. K hodinkám od Polaru mám na kole čidlo na snímání rychlosti a kadence. Vše se do nich přenáší bezdrátově. Také mohu připojit GPSku, pro přesné změření vzdálenosti a převýšení. Po načtení dat přes bluetooth do počítače, je možno prohlédnout absolvovanou trasu dokonce 3D. Je to věc pro hračičky, která může zabrat neskutečně času. Běžný člověk vystačí s obyč stopkami. Když jsem asi před třemi lety sporttester pořizoval, nebyl takový výběr. Dnes je to úplně jiné. I ceny jsou jinde. Řada věcí (přenos dat pod vodou, sjíždějící hrudní pás, výměna baterií...) nefunguje podle mých představ. Časem ho určitě vyměním.

  Záznam z polaru

 • 18.12.2011 - Dnes vydařená desítka v Českém Brodě. Běželi jsme jí podle plánu celá rodina. Osobák mi sice utekl o 19 vteřin, ale trošku se můžu vymluvit na místy namrzlou silnici. Blýskla se podle očekávání švagrovka osobákem pod 43min. V nabité konkurenci jí to bohužel stačilo na nepopulární 4.místo v kategorii. Brácha se obětoval a udělal jí super vodiče. Proto ten, na něho, pomalý čas. Splnil si ale svůj plán (běžel na závod do Brodu tam i zpět). Nesmím zapomenout i na manželku, která těžce naháněla Láďu Ch. z Úval (na kraťoučkém videu dole). Mezi muži vyhrál Serbessa (33:15min). Nejrychlejší ženou se stala Sekyrová za 35:28min. Vytáhli jsme i dědu ze Slovan, který opět zavzpomínal na organizování závodů v Kolíně (byl trenérem atletiky).

  Naše výsledky:
  švagrovka 42:45min 4.místo v Z35-45
  manželka 46:28min 8.místo v Z34
  brácha 42:44min 35.místo v M39
  já 38:10min 17.místo v M39

  Napadla myšlenka, zorganizovat vlastní běžecký závod v Klánovickém lese. No, uvidíme.

  Několik málo dnešních fotek + dvě krátká videa.

  .
 • 16.12.2011 - V neděli vyhlašuji útok na osobák na desítce v Českém Brodě. Mám ho (37:51min) z jara tohoto roku na stejné trati. Teplota by měla být těsně nad nulou. Snad to nepřimrzne. Zkusím to rozběhnou na 3:45min/km a vydržet. Na běh nejspíše vyráží i manželka, brácha (běží tam i zpět z Úvala) a švagrovka. Ta je naší největší nadějí na bednu. Přestoupila totiž nedávno do kategorie Z35.

  + základní slíbené předvánoční info o tipovačce na ME ve fotbale v Polsku a Ukrajině zde
  V excelu 3 listy - úvod, pravidla a tabulka. Uvítám jakékoliv připomínky.
 • 15.12.2011 - Příspěvek od bráchy.

  PIM 2012 - Běh pro dobrou věc

  Dávám dohromady skupinu běžců, kteří v roce 2012 za Nadaci na ochranu zvířat poběží březnový Hervis ½Maraton nebo květnový Volkswagen Maraton. Pokud si zakoupíte startovní číslo přímo u Nadace na ochranu zvířat, část Vašeho startovného půjde na projekty týkající se ochrany zvířat. Pokud již číslo vlastníte, poběžte s námi, samotná vaše účast bude pro nás přínosem.

  Vběhni s námi do nového roku,
  uděláš něco pro své zdraví a zároveň i pro zvířata,
  která to potřebují!

  Další info na ochranazvirat.cz nebo sandhall.cz.

  Štěpán

 • 14.12.2011 - Poslední video od Davida ze startu letošního Pilnana (1/2IM). Jak jsme říkali, je trochu nudné, ale když ho udělal, tak je škoda ho nezveřejnit.
  Plavalo se, k údivu všem, bez neoprenů. Venku byla opravdu kosa. Voda byla snad teplejší než vzduch. Rozhodčí bývají u dlelších triatlonů se zákazem neoprenů shovívavější. Použití se většinou řídí pravidly Českého svazu triatlonu (užití neoprénu je zakázáno, je-li dosaženo teploty vody 23st.C a více). Při teplotě vody nižší než 16st.C je použití neoprenu povinné. Při teplotě vody nižší než 13st.C se plavání vždy ruší.  Já osobně používám neopren Agua Sphere FXP. Už něco zažil. Od navlékání a nehtů ostatních závodníků ho mám slušně potrhaný. Přemýšlím, že ho časem vyměním. Neopren je v mém případě (né moc dobrý plavec) nezbytnou součástí každého závodu. Je v něm krásné teplo a hlavně pomůže dostat tělo na hladinu. To ovlivní rychlost plavání. Na 3,8km vzdálenosti v IM může odhadem udělat až 10 minut! Každý kdo ho vyzkouší, ihned si ho pořídí. Použil jsem ho i ve venkovním bazénu na Slávii, kde probíhaly tréninky v době letních prázdnin (v Hostivaři zavírají bazén). Beru si ho i na Úvalské koupaliště. Nejraději tam chodím, když je ošklivě a zima, protože tam nikdo není.
 • 13.12.2011 - Odkaz na docházku (opět práce trenéra Pavla M.) z Hostivařského plavání HISPORT Teamu zde. Vítěze v docházce trenéři každý měsíc odměňují praktickou nemalou pozorností. Ostatní tím i slušně motivují, aby chodili pravidelně. Myslím, že je to super nápad a správný tah. Na bazéně je slušná účast v poslední době znát. Ranní vstávání (kolem 5h) je kruté, ale krásně to člověka nakopne a den je o hodně delší. Chce to chodit spát dříve, což se mi bohužel moc nedaří. Trénink začíná už v 6h, od 5:45h má každý možnost pořádně se rozvičit a zatahat za gumy.
  Dnes se mi naplnila moje první černá můra, v podobě zapomenutých plavek. Naštěstí je Pavel na všechno připraven a půjčil mi svoje náhradní se sradna připomínkou, že mu je nemám moc znečistit. Druhou mojí můrou je zavřený klíček od zámku v šatně ve skříňce. To by bylo daleko horší. Asi by mi nezbývalo nic jiného, než shánět s ručníkem kolem pasu rozbrus.
  Na poslední letošní plavání (pátek 23.12.) s HISPORT Teamem jsou naplánované vánoční štafety. Na závěr příspěvku o plavání chci poděkovat všem trenérům: Zuzce S., Jitce Š., Pavlovi M., Liborovi J. a Martinovi M. za jejich práci. Mám totiž porovnání s jinými nabízenými placenými tréninky plavání. Kvalitou (jeden trenér na max dvě dráhy) a hlavně přístupem trenérů se nedají absolutně srovnávat (o ceně ani nemluvim). Myslím, že jestli udrží nastavenou laťku, bazén nebude brzy kapacitou stačit. Možná přijde i rezervační systém.
 • 11.12.2011 - Ve včerejším běhu o Hostivařského kamzíka 5,8km na celkovém 12.místě (6.kategorie) za 22:28min. Dnes dopoledne jsme poprvé vyrazili s manželkou do Bedřichova na otočku otestovat běžky. Už se dá (je cca 10cm), ale skluznice jsme slušně označili. Naštěstí jsem s tím počítal a vzal staré běžky. Počasí vyšlo skvěle. Snad na ten základ něco málo připadne a o vánocích doženu chybějící kilometry. Jizerská 50ka je už za čtyři týdny!
 • 8.12.2011 - Na sobotu mám naplánovaný, dle termínovky, běh o Hostivařského kamzíka 5,8km. Příští neděli 18.prosince, vyrážíme celá rodina na tradiční Českobrodskou vánoční desítku. Za další týden jsou už vánoce. Hnedka po nich (25.12.) jedeme s rodinou bráchy, babičkou a dědou ze Slovan na Richtrovky. Na nich jsme přes Silvestra do neděle 1.ledna. Letos chci využít vánoční svátky na horách jako soustředění. V pátek 30.12. si odskočím do Bedřichova na Jizerský night maraton na běžkách. Snad už bude nějaký sníh.

  Rozhodnul jsem se vyměnit silniční kolo Trek, co mám na trénink. Těžko se s ním budu louči, docela jsem si na něj zvyknul a hlavně vše na kole vyladil. Doba jde dopředu. Když chce člověk jezdit rychle (a hlavně v mém případě uviset ostatní), tak musí mít celokarbona. Půjdu cestou si ho postavit. Zatím jsem sehnal nový rám CA7700 od Authora (1,7kg!) za super cenu. Petře R., ještě jednou díky.

  Rám Author CA7700

  Snad manželka skousne, že bude mít nad postelí další přírůstek do rodiny. A hlavně, abych tu krásu do jara dotáhnul. Ještě tomu pár věcí chybí.
 • 7.12.2011 - Tak zase další video okolo plavání dětí (Majdy) z Kolína. Tentokráte moje práce. Snad už jsem se naučil videa upravovat (za vydatného přispění Davida z házený).  S bráchou dáme dohromady tipovačku na ME ve fotbale, které proběhne v létě v Polsku a Ukrajině. První info o tipovačce bude na stránkách brzy. Pro připomenutí Češi ve skupině A postupně narazí na:

  8.června 20:45h Rusko - Česká republika (Vratislav)
  12.června 18:00h Řecko - Česká republika (Vratislav)
  16.června 20:45h Česká republika - Polsko (Vratislav)

  Postupují první dva týmy. Vítěz naší skupiny se utká se druhým týmem skupiny B - Holandsko, Dánsko, Německo a Portugalsko. Druhý ze skupiny A se utká s vítězem skupiny B. Skupina C má složení - Španelsko, Itálie, Irsko a Chorvatsko. Skupina D - Anglie, Francie, Švédsko a Ukrajina. Naše skupina je myslím ze všech nejlehčí, na postup hratelná.
 • 4.12.2011 - Včerejší 7km běh kolem Hostivařské přehrady za 26:35min na 18.místě v kategorii. Filip na fotbalovém turnaji v Říčanech na 5.místě (z 8). Brácha bohužel kvůli viróze Pražskou stovku nešel. Určitě udělal dobře, protože do takového závodu je třeba jí v 100% zdravotním stavu.

  + další video od trenéra Pavla M. z konce testu plavání na 200m

 • 2.12.2011 - Zítra vyrážim s týmem na plánovaný běh do Hostivaře (7km). Po něm se přesouvám do Modřan, cíle Pražské stovky, kterou pravděpodobně půjde brácha. Závod startuje dnes ve 23h v Berouně. Z Modřan se nejspíše přesunu posázavskou čufálou do Pikovic, kde se k němu na 80km přidám. Chci s ním doběhnout posledních cca 30km a odvést ho domů. Na některých ultrazávodech je doprovod dokonce povinný. Bráchu začala trápit lehká viróza, tak se snad dá dokupy. Chce to celé běžet tempem okolo 8min/km! Držim palce.
 • 1.12.2011 - Konečná tabulka po podzimu Úvalské fotbalové přípravky, kterou navštěvuje synátor Filip. Tuto sobotu 3.12. mají halový turnaj v Říčanech. Příští čtvrtek 8.12. přátelské utkání na domácím venkovním hřišti s rodiči. Přemýšlím, že se asi zúčastním. Na jaře rodiče (hrály jen maminky), po dobrém začátku, prohrály 6:4.

Ondrateply.cz

Trénink

Dnes

Plavání: 6h Fialka
Závod: Jarní běh Europlantu - 4,5km
Ostatní: 20:00h jóga Fit na vlně

Zítra

Plavání: 6:30h Hostivař
Kolo: trenažer ve fitku
Ostatní: strečink + navečer posilovna VKFITNESS

Více o tréninku

Závody

28.3.2023 (je dnes)
Jarní běh Europlantu - 4,5km

30.3.2023 (bude za 2 dny)
Memoriál Otakara Pachmanna - 6km

1.4.2023 (bude za 4 dny)
1/2 maraton Praha - běh 21,1km

Komplet termínovka

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist