Archiv

Srpen 2012

 • 31.8.2012 - Zítra se chystáme celá rodina postavit na start tradiční Velké ceny města Úval (doslova srdeční záležitost). Filipa s Majdou čekají dva okruhy na škvárovém hřišti a okolí v zázemí závodu. Manželka Jana (nakonec jsem jí přemluvil ke startu) vyrazí na 3 x cca 5km okruh na přilehlou Vinici v 11:30h. Já obsolvuji 5 okruhů v hlavním závodě od 13:30h. Těžká technická trať bude nejspíše ještě těžší díky dnešnímu dešti. Snad se na zítřek počasí umoudří. Všem akci doporučuji.
 • 30.8.2012 - Úvalská fotbalová přípravka, se synátorem Filipem, včera dostala na prvním přáteláku před začátkem sezony v Radošovicích 7:1 (3:0). Bližší komentář k zápasu na týmových stránkách zde.
 • 29.8.2012 - Dnes jsem přihlásil klasickou Jizerskou 50ku. Za nejvýhodnější startovné chtějí do konce září neskutečných 1.000,-Kč. Chvilku jsem start zvažoval, ale nakonec do ní jdu. Opět nechci přijít o pracně vyjetou první vlnu. I když po loňském propadáku (hlavně promazání) možná pojedu z druhé, případně zkusím poslat výsledky z Německého Konig Laufu, které se také počítají. Jiz50 se jede v sobotu 13.ledna.
  Už začínáme zvažovat, kam letos vyrazíme se Štěpánem H. (pravidelný spoluúčastník) na další závod Worldloppetu. Zaujal nás Francouzský Transjurassienne, kde se v sobotu 9.2. jede klasická 50ka a v neděli 10.2. volně 76km. Lámu i manželku, kterou bych rád viděl na startu kratšího doprovodného závodu (25km CT nebo 30km FT).
 • 28.8.2012 - Tuhle jsem prohlížel a podrobněji prostudovával zátěžové testy, které jsem absolvoval asi před šestnácti měsíci. Všechny hodnoty v hodnocení testů jsou celkem uspokojivé až na BI (Brocův index). Jeho hodnota = výška - hmotnost - 100. V mém případě aktuálně 184cm - 83,6kg = + 0,4. Optimální by měl být pro vytrvalostní sporty +5 a vyšší. Proto jsem se rozhodnul, že začnu přes zimu tvrdě dělat na váze s cílem dostat se do těchto hodnot. Oslovil jsem známou dietoložku Lenku, aby mi s tím pomohla.
  Tento týden jsem poctivě sepisoval, co vše do sebe dostanu a jaký mám přibližný výdej. Asi se bude nad tím divit. Při první návštěvě a stoupnutí na váhu, která měří bazální metabolismus (množství energie vydané v klidovém stavu za celý den), nevěřícně kroutila hlavou nad hodnotu 2077kcal se slovy, že to ještě neviděla (průměrný člověk 1200kcal). Chuť něco s váhou dělat je veliká, bude to o hlavě a dlouhodobější záležitost. Tuku mám málo, svalová hmota se prý hubne těžce, kort při téměř každodenním tréninku.
  Pro zajímavost běžec na 10km trati, pokuď bude o 1kg lehčí (ne na úkor výkonnosti), zvládne trať v průměru o 24s rychleji. V triatlonu při delších závodech to možná bude i více. Musím mít ve všem systém a přehled, proto jsem na těchto stránkách pod TRÉNINK zavedl HMOTNOSTNÍK, ve kterém budu váhu průběžně zapisovat. To bude doma veselo, až to ohlásim :). Další doporučení a vše okolo hobnutí brzy.

  Majda diplom mažoretky 2012

  diplom Majdy za absolvování táboru mažoretek, na které chodí
 • 27.8.2012

  Termínovka házená Úvaly - podzim 2012

  Ú - má pravděpodobná účast | N - má pravděpodobná neúčast

  Datum a časZápaskomentář
  Ne 2.9. ?hÚvaly - Kutná HoraÚ (Český pohár)
  Ne 9.9. 15hÚvaly - ZručÚ
  Ne 16.9. 17hMost - ÚvalyN
  Ne 23.9. 15hÚvaly - MělníkÚ
  Ne 30.9. ?hBoleslav - ÚvalyN
  Ne 7.10. 18:30hÚvaly - Vršovice?
  Ne 14.10. ?hZruč - Úvaly?
  Ne 21.10. 20hÚvaly - Most?
  Ne 28.10. 16hMělník - ÚvalyN
 • 26.8.2012 - Na včerejším Pilmanovi ve Žďáru jsme za Hisport Team urvali dva mistrovské tituly. První si s v kategorii M25-29 s přehledem pohlídal spolucestovatel na závod Honza Oppolzer (celkové 8.místo) za 4:45h. Druhý vybojoval V M18-24 Michal Volejník 4:48h. Neztratili se ani další, viz odkaz na celkové výsledky zde. Celkově vyhrál Martin Krňávek 4:22h, který se pravděpodobně rozloučil se svojí bohatou triatlonovou kariérou. Ženy ovládla Petra Krejčová za 5:01h, která rozhodla vynikajícím během (1:32h) a finišovala těsně za mnou.
  Můj čas se v cíli zastavil na 4:59:52h (10.místo v nabité kategorii M30-34, 25.celkově). Loni na naprosto totožných tratích 5:18h, takže nakonec s výsledkem spokojenost. Škoda krize v závěrečném běhu na cca 16km, která mě stála několik příček.

  kratce-pred-startem ja-na-kole ja-beh honza-oppolzer-v-cili

 • 24.8.2012 - Zítra vyrážíme brzy ráno s Honzou O. na předposlední díl Ford Czechman Tour na Pilmana do Žďáru nad Sázavou. Závod je vypsán jako MČR na 1/2IM tratích (1,9km plavání + 90km kola + 21km běhu). Několikrát už jsem ho jel, takže místní těžký profil tratí dobře znám. Chtěl bych ho absolvoval bez jakékoliv větší krize, bez ohlížení na čas a pořadí.
  Zatím jsem v Českém poháru na celkovém 18.místě.
 • 23.8.2012 - další krátké video od Davida ze Slovakmana 2012 s názvem: Máza prsa na začátku plavání

 • 21.8.2012 - Plánovanou Beskydskou sedmičku (extrémní přechod, tedy v našem případě pokus o přeběh 7 vrcholů Beskyd) jsme museli s bráchou o rok odložit. Hlavním důvodem je borelióza, kterou brácha nejspíše chytil od klíštěte a nemůže se jí delší dobu zbavit viz Borelióza "zatím" vítězí a Já vs. Borelióza - 1:1 po poločase. Zdraví je na prvním místě, podobných závodů bude ještě spousta a s někým jiným do toho nejdu. Pro zajímavost přikládám výškový profil a odkaz na poutavé video ze stránek závodu zde.

  profil B7

 • 20.8.2012 - Světoběžník David Sajner vybojoval o víkendu slot na Havaj v Kanadském Mont-Tremblantu. Za čas 9:44h obsadil ve své kategorii M30 3.místo, celkově 37. Veliká gratulace. Nemohl po závodě spát, tak mi hnedka sdělil své první dojmy. O třetí místo musel tvrdě bojovat až do cíle. Jeho komentář k závodu stopro budeme moct přečíst v nejbližší době na etriatlon.cz.
  Závod který jel, je jeden ze dvou v Kanadě (cca 600km od tety), který bych chtěl brzy absolvovat. David mě upevnil ve tvrzení, že konkurence mimo Evropu je o něco slabší. Na těchto závodech těsně před Havají je veliká šance slot získat s časem okolo 10h. Havaj se letos jede v sobotu 13.října.

  Jinak v sobotu na sprintu (0,7-20-5km) u Pardubic jsem finišoval na celkovém 16.místě (9.v M20-39) za 1:04:30h. Vyhrál Tomáš Míka za 57:46min. Následné zapíjení svobody Mudrce se zvrhlo, takže mám kocovinu ještě dnes. Alkohol a sport nejdou dohromady.
 • 16.8.2012 - Tuto sobotu 18. mám v plánu sprint triatlon v Pardubicích (0,75-20-5km). Docela se mi to hodí, protože před závodem vezmu synátora na fotbalové týdení soustředění do blízkých Hlušic. Tentýž den proběhne rozlučka se svobodou Mudrce. To bude asi divočina, proto si na neděli moc nic neplánuju. Chtěl bych se ale dostat na Klánovickou rovinku přesně přeměřit běžecké 100m úseky, které jsou tam vyznačeny. Půjčil jsem si na to od Dědy ze školy měřící kolečko. Chodím tam běhat úseky, které se na 200m oválu pod školou v Úvalech už nedají. Je to tam o nohy. Zarostlý ovál už místní VPSka upravuje sekačkou. Až najdu chvilku, tak zkusím článkem v měsíčníku Život Úval popíchnout situaci kolem atletického hřiště.

  hřiště 2 hřiště 3 hřiště 1

 • 14.8.2012 - první krátké video od Davida ze Slovakmana 2012 s názvem: ráno před závodem

 • 13.8.2012 - Souběžně se sobotním Doksymanem se jel tradiční Železňák (klasický IM s těžkým kolem) na Lipně. Při prohlížení výsledků jsem zůstal nevěřícně koukat, když jsem se tam našel na 20.místě za slabších 12:31h. Ihned jsem kontaktoval Jirku Chaloupku (organizátor zavodu), jestli to není omyl. Odpověděl mi, že ne, že se opravdu někdo přihlásil pod stejným jménem a dokonce stejným ročníkem narození. Začal jsem po jmenovci pátrat. Moc lidí s tímto "lichotivým" jménem totiž není. Znám jednoho přesného jmenovce od Kolína, ale pochybuju, že by dal Železňáka bez jákehokoliv přípravného závodu před tím. Uvítám jakékoliv info, v sobotu měl startovní číslo 25. Doufám, že to není vtípek a že se brzy na nějakém závodě potkáme.

  dvojník

 • 12.8.2012 - Super závodní víkend na Mácháči za mnou. Skvělý pocit ze závodů, pouhý týden po IM na Slovensku, bohužel trochu zkažený dvěma bramborami.
  V sobotním posledním díle tri-tour (0,7-30-7km) jsem finišoval na celkovém 12.místě v čase 1:33:17h (4.v M30-39). Vyhrál Jarda Brynda za 1:25:51h, v ženách týmová kolegině Jíťa Šimáková za 1:38:07h.
  V neděli jsme za Hisport Team postavili na 1/2IM (1,9-90-21km) čtyři štafety po třech lidech (jednu celou ženskou). Jel jsem s Honzou Oppolzerem a Michalem Volejníkem. Opět jsme cíl protínali na čtvrtém místě. Za zmínku stojí famózní běh Jardy Dražana (celý půlmaraton dal sám za 1:13h!), který dotáhnul štafetu Hisport Team 1 do cíle na prvním místě. V solo mužích opět vyhrál Petr Vabroušek 1,5 minuty před Tomášem Míkou. Ženy suveréně Lenka Králová.
  Celý víkend proběhl v naprosté pohodě za ideálního počasí. Trochu mě pouze mrzí asi 100m zabloudění v běžecké části sobotního závodu. Třetí v kategorii David Sajner byl chvíli před tím na dohled. Trať byla mizerně značena matoucí šipkou.
 • 10.8.2012 - Tak po hektických 14 dnech v práci, po dlouhé dovolené, jsem se konečně dostal k napsání něčeho málo kolem HYPOXICA, které jsem měl na 3 týdny zapůjčené. Plus přikládám nějakou fotku, kterou pořídila se smíchem manželka.
  Postupně jsem vyzkoušel, jako doplněk běžného tréninku, metodu IHT (přerušovaná hypoxická terapie), hypoxickou masku při jízdě na válcích a v závěru spaní ve stanu. Nejnáročnější bylo jednoznačně spaní ve stanu, kdy jsem se moc nevyspal. Nejspíše mi i nedostatečný odpočinek moc nepomohl na Moraviamanovi, který následoval ihned po skončení. Nejvíce mi asi dalo v regeneraci. Po absolvování delších závodů jsem byl schopný během dvou tří dnů téměř plně trénovat bez jakýchkoliv bolestí svalů a větší únavy, což před rokem trvalo vždy celý týden.
  Takže mám okolo Hypoxica spíše kladné pocity a určitě si ho ještě někdy zapůjčím. O jeho vlinu na sportovní výkon mě definitivně přesvědčila Ivana Sekyrová, se kterou jsem se seznámil právě při zapůjčování. Také ho vyúžívala před olympiádou a předvedla (jako amatérka chodící do práce a starající se o dcerku) na maratonské trati vynikající čas 2:37h!

  věci kolo stan

 • 9.8.2012 Tipovačka na EURO 2012 je již minulostí…

  …, ale o výhře nejlepšího tipéra Petra, zkušeně tipujícího pro zvířata, se rozhodlo až teď. Jeho dar Nadaci na ochranu zvířat ve výši 2640,- Kč bude v nejbližších dnech poslán na účet

  Koňské záchranné stanice na Vysočině - www.konskazachytka.wbs.cz

  Toto občanské sdružení se zejména stará o týrané koně - většinou vykupují takto postižené koně a starostí a péčí je vrací zpět do života. :) Myslíme, že Petrův příspěvek přispěje opravdu dobré věci.

  Sportu ZDAR!
  Štěpán & Ondra

  Tipovačka - banner

  P.S. Kdo má rád zvířata, běhá, chodí, skáče, leze, či cokoliv jiného… a chce také trochu přispět, pomoct, tak stále běží náš projekt Kilometry pro zvířata (momentálně 10 běžců). Je to úplně snadné. Oblékni triko, nazuj boty a začni běhat. Poctivě zapisuj kilometry a za každý kilometr zapiš jednu korunu. Jednou za měsíc podtrhni, sečti a výslednou částku pošli na účet nadace. A je to! Každý další běžec je vítán + právě připravujeme krásná nová běžecká trička v barvách nadace! :)

  Máš-li v srdci trochu citu,
  upusti chlup pro charitu!

 • 8.8.2012 - Slíbené fotky od Davida ze sobotního Slovakmana. Udělal i řadu videí, které také brzy budou.
 • 7.8.2012 - Dnes se v Londýně jel olympijský triatlon na tratích 1,5-43-10km. Vítzězství si na běžecké části s přehledem pohlídal domácí Brownlee A. (1:46:25h). Naši Čelůstka na 30.místě za 1:50:17h, Přemek Švarc 45tý 1:52:08h.

  Po dvouch dnech nicnedělání (stejně by to nešlo) po práci vyrážim na lehké 2h kolo, asi vytáhnu manželku. Děti jsou tento týden s babičkou a dědou ze Slovan na chatě u Jičína. Na víkend vyrážim na Mácháč, kde se jede poslední díl tritour pod náznem Doksyman. V sobotu půjdu 0,7-30-7km a v neděli nejspíše štafetu Hisportteamu na polovičních tratí IM.
 • 5.8.2012 - Ze Slovakmana jsme doma. Máza bohužel nestihnul limit plavání 2h o 8 minut. Předvedl ale bojovnos, kdy i bez sebraného čipu zajel kolo v limitu za 7:30h. Do závěrečné běžecké části už nenastoupil.
  Pro mě se závod do 2/3 vyvýjel dobře, na čas pod 10h, možná osobák pod 9:53h. Plavání (1:06h) i kolo (5:10h) jsem absolvoval napohodu bez jakékoliv krize. Ta přišla, jako v Otrokovicích, po druhém běžeckém kole na cca 15km. Do konce to byl, v šíleném vedru, spíše boj o přežití než běh. Cíl jsem proťal v čase 10:31:34h na celkovém 48.místě (14.v kategorii M30-34).
  Vyhrál Petr Vabroušek (8:24h) o necelé 4min před Slovákem Karolem Džalajem. Mezi ženami byla nejrychlejší Simona Vykoukalová v čase 9:59h. Za Hisportteam se blýsknul vítězstvím v kategorii M25-29 Honza Oppolzer za 9:24h. Další Honza Novotný v mé kategorii mezi Čechy na druhém místě za 9:07h! Doufám, že přehodnotí své rozhodnutí, že s dlouhým triatlonem končí. Třetí Honza Plzák 10:39h.
  Na závěr musím poděkovat všem našim fanouškům (Kuba a David s manželkami, Špenda, Honza) za super povzbuzování a hlavně Honzovi K. za bezplatné půjčení karavanu. Od Davida bude brzy spousta fotek.
 • 1.8.2012 - Tak Slovakman je tady. Startuje tuto sobotu v Piešťanech klasicky v 7h. Závod je vypsán jako mistroství ČR a Slovenska v dlouhém triatlonu na IM tratích (3,8km plavání + 180km kola + 42,2km běhu). Startovka je slušně nabitá. Odhaduji, že na první desítku bude nutno zajet čas těsně přes 9h. Žádné cíle si nedávám. Jdu do toho ale od začátku naplno, samozřejmě s ohledem na délku závodu. Únava je snad díky dovolené a volnějšímu týdnu pryč. Pravděpodobně to bude těžký závod, protože mají panovat třicítky, které jsou předpovídány.
  Vyrážíme již zítra po práci s Mázou (také závodí, sázka s Kubou), Kvápou (bere karavan, kterým jedeme) a Honzou N. z Hisportteamu, kterého cestou nabíráme v Průhonicích. Druhé auto s Davidem, jeho manželkou, Špendou z házené, Honzou O. a Honzou P. také z týmu vyráží v pátek nacečer. Vracíme se až v neděli, až se dostaneme z nejhorší pozávodní únavy, někteří (hlavně spolufanoušci) z kocoviny.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist