Archiv

Prosinec 2013

 • 20.12.2013

  PF 2014 Plán na Vánoce a krátce po nich:

  24.12. Štědrodenní běh Úvaly 10h
  25.12.-4.1. hory s rodinou ve Vítkovicích v Krkonoších
  30.12. Jizerský Night maraton Bedřichov - 35km běžky volně s čelovkou
  31.12. Silvestrovský běh Havlovice 11km
  7.1. EnduranceLab Indoor Triathlon 0,5-15-3km
  10.1. 1.veřejné závody PAS - Strahov
  12.1. Jizerská 50ka

  Volna neproflákat, pojmout jako malé soustředění. Nedotknout se cukroví :).

  pozvánka na Štědrodenní běh Úvaly

 • 18.12.2013

  Zhodnocení roku 2013 a cíle na následující

  Se sezonou 2013 jsem extra spokojen. Přičítám to hlavně zdraví (bez zranění a větší nemoci), které mě celý rok doprovázelo. Povedlo se mi vylepšit osobáky na všech běžeckých distancích. V Pečkách 10km 35:33min, půlmaraton Ústí 1:20:44min a maraton v Drážďanech 2:49:08h. Nejvíce si cením osobáku na IM tratích na Slovakmanovi 9:42:09h, který probíhal za extrémního tepla až kolem 38st. Za celý rok jsem absolvoval přes 120 závodů. V poslední době se mě řada lidí ptá, jak to vlasně můžu zvládat, jestli nemám dvojníka? Odpovídám vždy toto: nejlepší trénink je závod, řadu jich chodím zadrženě. Zvládám toho tolik, protože se velmi zaměřuji na regeneraci (strečink, sauna, vířivka, pilates, masáž) zařazenou ihned po výkonu. Je to důležitá věc, na kterou řada lidí zapomíná.
  V následujícím roce u tohoto systému chci zůstat. Vánoce s rodinou v Krkonoších chci opět pojmout jako soustředění zaměřené na běh, běžky a slabinu plavání. Přes zimu, místo divokých zimních triatlonů, dát většinu běžkařských laufů klasickým stylem a aguatlony (plavání 400m + běh 5km). Letos z finančních důvodů vypustím zahraniční. Zúčastnim se nedávno zmíněných halových běžeckých závodů. Na jaře bych rád vylepšil osobáky na běžecké desítce a půlmaratonu. Na konci března zvažuji dražší 14ti denní soustředění na Kanárech s etriatlonem, kde jsou zaručeny tutové podmínky. To považuji za nezbytné. Loni mě Molorka o třídu posunula. Přihlásil jsem klasického Krušnomana, Czechmana a Moraviamana. Přes sezonu půjdu řadu domácích triatlonů a běhů s vyladěním na kvalifikační IM Kodaň pro Havaj koncem srpna. Tam to chci směřovat a vše prodat. Do nejmladší kategorie do 8let spadá dcerka Majda, která začala slušněji plavat i běhat. Nebude těžké ji přemluvit k účasti na řadě doprovodných závodech pro děti. Budu se jí snažit brát sebou. Synátor Filip po zapracování na Českobrodském gymplu pokračuje na fotbale za mladší Úvalské žáky. Plus pravděpodobně přidá další sportovní kroužek. Manželka Jana maká na gymnastice, aby zvládla přijímačky na dálkové FTVS. Mým hlavním cílem přes zimní přípravu je snížení váhy, se kterou stále bojuji.

  Na závěr cíle pro sezonu 2014 v číslech:
  jarní 10km - pod 35min
  půlmaraton - pod 1:19h
  1/2 IM kolem 4:20h
  na IM se co nejvíce přiblížit 9h
  v Kodani se pokusit vybojovat slot na Havaj
  podzimní maraton - osobák
 • 17.12.2013 - Poslední zavzpomínání ve třech videí o Davida (druhé depo, běh, vyhlášení) na IM Moraviamana 2013 v Otrokovicích.


  + výsledky Českobrodské vánoční desítky zde
 • 16.12.2013 - Pražský atletický svaz konečně vydal halovou termínovku 2013-2014. Díky zatopené Stomovce je proti loňsku slušně okleštěna. Hned v lednu ale nabízí pět veřejných závodů na Strahově a tunelu Julisce. Několika se zúčastním s tím, že budu vybírat delší běžecké distance + na závěr něco kratšího. Loni se mi tento způsob osvědčil. Vždy to byl super běžecký trénink v teple. Z několika málo těchto běhů jsem desítku v Pečkách na začátku března šel k veliké spokojenosti za 35:33min.
 • 15.12.2013

  Vánoční plavání s MČ Praha 1 Hostivařský kamzík (běh 5,8km) na celkovém 13.místě za 21:57min. Na startu se sešlo téměř sto účastníků. Nakonec jsem na běh vyrazil na kole, takže začátek jsem rozehříval zmrzlé ruce. Před nedělní desítkou to bylo super rozběhnutí a otestování tempa.
  Odpoledne jsme podle plánu jeli celá rodina do bazénu v Tyršáku, kde jsme s Janou zaplavali na 100m průměrné časy (Jana 1:46,1min, já 1:10,6min). Oboum nám to ve slabé konkurenci stačilo na vítězství. Překvapila mě Majda na 25m za 26,3s. Jako nejmladší v kategorii děvčat 8-12let brala čtvrté místo. Filip na čas neplaval.
  Dnes jsem šel Českobrodskou desítku podle plánu lehce zadrženě s vystupňovaným koncem za 37:05min. Jana nakonec po večerní kalbě v naší Úvalské Sokolovně (hrál Medvěd 009) vyrazila taky. Dobře vystřízlivěla díky času kolem 47min.
 • 13.12.2013 - Nadcházející víkend zase slušně plný:

  Sobota:
  11h běh na 5,8km O Hostivařského kanzíka - rozběhnutí před nedělní desítkou
  14-18h Vánoční plavání s MČ Praha 1 - razíme celá rodina

  Neděle:
  10:30h Českobrodská vánoční desítka (silniční běh na 10km) - rád bych zase kolem 37min
  + odpoledne snad nějaké běžky v tajícím Bedřichově

  pozvánka - Vánoční plavání s MČ Praha 1

 • 12.12.2013 - Přidány fotky z podzimního víkendu u Venci na Černé Studnici.

  + video ze včerejšího vystoupení Majdy a Filipa v Úvalském DPS jejich kroužku kytary

 • 9.12.2013 - Sobotní plánovaný výstup na Sněžku se povedl. Byl těžce extrémní. Z dvanáctičlenné skupiny jsme okruh Pec-Růžohorky-Sněžka-Luční-Výrovka-Rec dali jen tři. Téměř celou cestu jsme prošlapávali čerstvě napadlý sníh za silného větru (nahoře až 30m/s). Sněžnice jsme neměli, takže se někde vyplatilo lézt po čtyřech. Zabralo nám to skoro celý den. Na České poštovně na Sněžce nás mladík (obsluha) nechtěl pustit, protože tři dny nikoho neviděl. Zabralo nám to celý den (s bráchou loni za 3h). V sobotu jsme najeli první poctivé kilometry na běžkách kolem Černé hory. Protažená byla jen magistrála. V Krkonoších je nahoře cca 40cm sněhu. Střediska začaly pouštět lyžařské vleky. Další běžky proběhnou pravděpodobně následující sobotu v Jizerkách.

  společně tabule Sněžka

 • 6.12.2013 - Pozvánka na Štědrodenní běh Úvaly. Zakládám tuto akci. Pravděpodobně se na prvním ročníku sejdeme v menším rodinném počtu. Pozvání samozřejmě platí pro všechny vyznavače tohoto sportu a hlavně pro ty co chtějí, aby jim na Štědrý den chutnalo. Pro každého účastníka připraven praktický dáreček.

  pozvánka na Štědrodenní běh Úvaly

 • 5.12.2013 - Víkend po dlouhé době nezávodní v Krkonoších, kde snad po očekávané sněhové nadílce proběhnou v neděli nějaké běžky. V sobotu bude pravděpodobně turistika po hřebenech se Sněžkou.
 • 3.12.2013 - V doslova závodním mrtvu další dvě videa z letošního IM Moraviamana 2013 v Otrokovicích. Na prvním depo, druhé z kola (ještě jednou všem dík za povzbuzování). Další ročník si nenechám ujít. • 1.12.2013 - Desítka v Modřanech na 5.místě za 36:58min. Přes velikou únavu se mi běželo skvěle. Šel jsem jí celou podle plánu v nižších tepech na dobrý pocit. Čas pod 37min jsem vůbec nečekal. Od začátku jsem se pohyboval ve skupince, která si to rozdala o druhé místo. Vypadnul jsem z ní až na cca 8km, kdy za to začal brát Jirka Kabelka. Cíl na jaro je jasný: čas na 10km pod 35 minut. O ten se budu pokoušet na jarním otvíráku Kbelské desítce, která startuje 1.března, případně na Pečecké další sobotu 8.března.
  Kbelská desítka je opět zařazena do seriálu tří závodů pro zdraví jako hostující závod. Ten opět celý půjdu a rád bych promluvil do nejvyšších pozic celkového pořadí.

  V Bedřichově se už běžkuje. Včera navečer skůtr poprvé protánul stopu pro klasiku.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist