Archiv

Březen 2014

 • 31.3.2014 - Kanáry

  Hodnocení soustředění

  Absolvovat tolik potřebné předsezónní soustředění na Kanárech byla dobrá volba. Téměř stoprocentní jistota potřebného počasí se naplnila. Skoro jasno nás provázelo celých 14 dnů. Na kole se jezdilo převážně v krátkém. Vestička se nasazovala jen při dlouhých sjezdech.
  Plavání bylo doslova ideální. Vždy byl na výběr teplý bazén s kvalitním tréninkem, kam se jezdilo 2km na kole, nebo zhruba 18st moře v neoprenu. Obě možnosti jsem pravidelně střídal. Ve vodě jsem byl každý den. Hlavně v bazénu jsem se cítil skvěle. Bylo to díky méně odsolené vodě, která tělo dobře držela na hladině.
  Kolo bylo nesrovnatelně těžší, než na loňské Malorce. Roviny se stěží hledaly. Podél pobřeží to pořád houpalo nahoru a dolů. Jediný rovinatý 14km úsek byl v kaňonu k hospodě Miguel. Ten jsem si dost často nechával na vyjetí na hrazdě na závěr. Příště bych rozhodně nebral kolo s 23 v zadu. V prudkých kopcích jsem v tom pořád stál. Na druhou stranu to byl výborný silový trénink, který snad v sezoně zúročím. Jezdilo se v partě velmi slušných cyklistů, což vyhledávám a je pro posun výkonnosti třeba. V závěru soustředění mi na kole, obzvlášť v kopcích, docházely síly. Přičítám to naprosto nulovému odpočinku.
  Běh jsem nenechal stranou. Se spolubydlícím Romanem jsem absolvoval několik kratších přechodů i delších ranních běhů, často zakončených vystupňováním, nebo výklusem po písku u moře. Nejlepší ale považuji dlouhý terénní výběh ve dni volna, při kterém jsem si bohužel pohnul s kotníkem. Po návratu budu muset dát nějaký den běžeckou pauzu, aby se vzpamatoval.
  Nechyběla ani potřebná regenerace v podobě masáží (Stáňo dík), pravidelného strečinku a zchlazování v hotelovém bazénku. Po hospodách jsem nevysedával, takže i spánek byl dostatečný. Často jsem na chvilku zabral po snídani před cyklistickým výjezdem. Jediným mínusem bylo šílené obžerství. Vždy jsem toho spořádal neskutečné množství. Váha doma ale kupodivu ukázala ty samá čísla, jako před odjezdem. Na odpočinek a hlavně životosprávu se pokusím opět zaměřit.
  S průběhem soustředěním jsem maximálně spokojen. Cítím, že mě intenzivní poctivý trénink opět posunul blíže k Havaji. Jestli se na Kanáry ještě někdy podívám, tak stopro s rodinou. Všem na sport i dovolenou toto místo doporučuji.

  V číslech to dopadlo takto:
  plavání: 34,0 km
  kolo: 1609 km
  běh: 153 km
  strečink: 8,5h
  plavecké gumy: 2x
  masáž: 2x1h + 2x0,5h

  inverze krajina-1 karneval-2 krajina-2 krajina-3 krajina-4 krajina-5 krajina-6 krajina-7 krajina-8 mazani nejvetsi_kopec obzerstvi panorama pobrezi pred_navratem prehrada u_majaku-1 u_majaku-2 zmrzlina

 • 28.3.2014 - Kanáry

  Čtvrtek byl vrcholem soustředění. V triatlonových číslech dopadnul 2,1+206+11km. Na kole se mi ze začátku jelo mizerně. Dokonce jsem se odpojil od lepší skupiny (jela do kopců) a přidal k dalším. Zůstal jsem dole u moře a v kaňonu najížděl na hrazdě kilometry. Nakonec první dvoustovka padla. Zvládnul jsem i přechod na běh se závěrem naboso u moře. Po tom všem následovalo chlazení v hotelovém bazénku. Na večeři to bylo po tom všem opět divoký.
  Trochu mě trápí nateklý kotník, díky špatnému šlápnutí ve včerejším dlouhém běhu. Nic hrozného, akorát by to chtělo trochu klidu. Podle předpovědi se má trochu kazit počasí. Běhat a plavat se dá vždy. Do konce soustředění zbývají dva dny. K lehčímu tréninku využijeme i sobotu, kdy odjíždíme. Odlet by měl být večer kolem 19h.
  Pomalu začínám sčítat kilometry. Spolu s hodnocením soustředění brzy v poslední aktualitě.

  bazen_po_ceste duna2 duna3 hleda_se_kocka ja_s_kolem kanal karneval2 krajina moje_kolo namesticko plaz_rano plaz_rano3 pobrezi3 pred_snidani s_oslikem zelena_skala

  O Kanárech 7:
  Obyvatel trvale bydlících na ostrově Gran Canaria je vysoko přes půl milionu, jde tedy o téměř polovinu všech lidí žijících na Kanárských ostrovech. A nutno říci, že povědomí většiny z nich ohledně ekologie a ochrany přírody je více než záviděníhodné. Zejména v posledních letech byly iniciovány snahy o osvětu, ale také uskutečněny aktivity vedoucí ke zvýšené péči o vodní toky, odsolování mořské vody, alternativní zdroje energie, ať už pomocí vody, slunce či bioodpadu, a uchování přírodního bohatství vůbec. Některé metody byly dokonce inspirací jiným státům světa. A proto se i mnohé turistické aktivity odvíjejí v souznění s přírodou a ekologií. Není se tak čemu divit, když zjistíme, že téměř polovina celého území, tj. cca 70 tisíc hektarů, je zákonem chráněnými oblastmi a parky prohlášenými za Světovou biosférickou rezervaci.

 • 26.3.2014 - Kanáry

  V úterý ráno na bazénu opět kvalitní trénink – 3x9x100m (start 1:30,1:35,1:40min po devíti). Rychlá vydatná snídaně, protože už se vyjíždělo v 10h. Jelo se podle plánu do San Nicolás a dále nejprudším stoupáním na Ayacátu. Stoupání mělo až 20%, takže jsem v tom s mojí 23 (už bych na Kanáry nikdy nevzal) pořád stál. Hned od rána jsem po výživném včerejšku věděl, že to nepůjde. Celý den mě provázela jedna veliká krize. Naštěstí existuje coca-cola (normálně vůbec nepiju), která to zachraňovala. V půlce kopce přišel defekt v podobě probržděného pláště, díky protijedoucímu autu v zatáčce. Několikrát jsem to opravoval a dnešní trasu (137km s 3500m) dojížděl sám. Nebylo to vůbec špatné, protože jsem aspoň udělal spoustu fotek. Plánovaný krátký běžecký přechod už jsem nestihnul.
  Středeční, pro většinu odpočinkový den, s dobrovolným plaváním v moři jsem opět nevydržel. Po dopolední masáži jsem vyrazil na oblíbené místo k přehradě nad Sorií. Vzal jsem do kapes běžecké boty, schoval kolo, nazul je a hurá údolím nahoru. Běželo se mi neuvěřitelně dobře. Nakonec z toho byl jeden z nejlepších běhů, co jsem kdy v terénu šel. Trval téměř 3,5h. Zpáteční kolo bylo převážně z kopce, takže super vyjetí.
  Zítra v plánu dlouhé kolo přes nejvyšší místo na Tejedu. Jsem docela zvědav, jak na tom budu.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 probrzdene_kolo

  O Kanárech 6:
  Gran Canaria je charakteristická svým rozmanitým podnebím, které na ostrově vykouzlilo hned několik klimaticky i geograficky zcela odlišných zón. Zatímco na sušším jihu vyšplhá rtuť teploměru k tropickým hodnotám, ve stejnou chvíli je na severu vlhčeji a o něco chladněji. Nicméně v průměrných číslech lze říci, že běžná letní teplota se pohybuje okolo 25 až 30 stupni Celsia, v zimě pak zhruba od 20 do 25. Na teplotu vody má vliv proudění z Mexického zálivu, takže v některých místech není tak teplá jako v jiných částech kanárského souostroví.
  Díky těmto podmínkám je ostrov vyhledáván cyklisty v zimním a hlavně jarním období. Jistota počasí je tu téměř 100%. Většina jich najíždí předsezónní kilometry právě na jihu. Momentálně máme kolem 22 stupňů (v noci 15). Voda má asi 18, takže se v neoprenu v pohodě dá. Dost často je mi v ní zima, ale aspoň to donutí ke svižnějšímu tempu. Určitě sem vezmu někdy rodinu, která nemá ráda šílená vedra. Na plážích už se lidi válejí. Do moře se chodí jen osvěžit.

 • 24.3.2014 - Kanáry

  Neděle přehoupla soustředění do druhé poloviny. Začala pro mě 8km volným během a plaváním v moři už před snídaní. Následovala trocha relaxace a ve 12h už jsme seděli na kole směr Ayacata přes Soria. Nahoře jsme se moc nezdrželi, protože se tam honily mraky a byla zima. Rychle dolů na Fatagu. Celkem to byla necelá stovka, tak jsem si to ještě prodloužil o dalších 40km v kaňonu s aquaparkem. Další den se opět přidávám ke skupince, co hned ráno běží 20km. Tak jdu brzy spát.
  Ráno proběhl běh podle plánu. Byla to tedy docela fuška, která díkybohu nezanechala následky. Od majáku jsme totiž posledních 5km běželi u moře, kde zrovna byl příliv. Takže to šlo buď v měkkém písku, nebo krajem vody. Na kole se jelo do průsmyku nad San Nicolás. Tam chlápek s krámkem dělal super pití z čerstvého ovoce (viz fotky). Nedalo se odolat. Totálně mě to nakoplo a do konce vyjížďky se mi jelo absolutně na pohodu. Do najetých 1000km mi před dneškem chybělo 141km. To se mi na kilometr přesně povedlo. Poslední potřebný jsem pro dobrý pocit najel před barákem.
  Zítra po bazénu v plánu opět dlouhé kolo. Pojede se stejný začátek, až do San Nicolás. Tam se zahybá nejprudším stoupáním směrem na vrchol. Dál se uvidí.

  duna1 duna4 chlapek ja_v_kramku nas_bazen obcerstveni piti plavani_more plavani_v_mori plaz_rano2 pred_plavanim_v_mori pred_plavanim_v_mori2 pred_plavanim_v_mori3 sahara s_romanem vetrny_mlyn

  O Kanárech 5:
  Z hlediska organizace má soustředění hlavní šéf Petr V. dokonale zmáklé. Den se vždy plánuje po pravidelném strečinku, který začíná v 18h. Zpravidla se ráno dělíme na dvě plavecké skupiny. Jedna jde na bazén, druhá do moře. Bazén otvírá v 8h. Je vzdálen cca 3km, takže na něj jezdíme na kole. Vlítneme tam a hned zabereme tři dráhy. Klasicky se rozdělíme podle výkonnosti (plavu v prostřední). Trénink řídí většinou z vody Tomáš M.. Po bazénu všichni pospíchají doplnit na snídani do Sahary. Několik lidí, chodí běhat před plaváním. Několikrát jsem to vyzkoušel a není to vůbec špatné. Na kolo se vyjíždí kolem 11-12h podle náročnosti. Rovinatá Malorka to zdaleka není, takže to tolik neutíká. Když je na programu kratší kolo, tak se po dojetí chodí přechod na běh. Navíc je tu s námi masérka Stáňa, která je všem celý den k dispozici. Většina lidí její služby velmi využívá.
  Asi polovina lidí absolvuje společně plánovaný trénink. Ta druhá má individuální od svého trenéra. Protože momentálně žádného trenéra nemám, tak se vždy přidávám k lidem, co jdou náročnější variantu. Dost často z toho vzniknou prazvláštní kombinace. Díky tomu jsem si vysloužil přezdívku bombarďák či terminátor. Na takový zápřah jsem oproti ostatním z běžného života zvyklý. V únavě rozhodně jsem, ale v tomto trendu to dotáhnu do konce.

 • 22.3.2014 - Kanáry

  V pátek se nám povedlo podle plánu vstát už před šestou, takže dlouhý běh s plaváním se povedl už před snídaní. Na snídani z toho byl dobrý pocit. Po ní jsem rychle měnil probržděný načlý plášť, abych stihnul výjezd na 11h. Jelo se na nejvyšší vrchol. Nakonec jsem tam vyjel sám, protože skupina se kterou jsem jel si ještě přidala další výživný kopec. Moc jsem si to užil, protože byl čas na focení a hlavně pokoukání, na které při klasické vyjížďce není čas. Cesta na téměř dvoutisícový vrchol mi od nás trvala necelé 3h. 47km skoro jen do kopce. Nazpět jsem to vzal obklikou přes Mogán po pobřeží (celkem 131km).
  Dnes byl druhý odpočinkový den, což se mi opět nepovedlo. Kolo s přechodem na běh (74+10km) jsem šel absolutně na pohodu. Po snídani jsem navíc pěšky vyrazil po pláži na nedaleké duny. Fotky brzy.

  cesta-na-vrchol hospoda-ayacata kanon mala-pauza mapka moje-nohy na-vrcholu nejdelsi-kopec1 nejdelsi-kopec2 pohled-z-vrcholu radar rogue-nublo tenerife vyhledy vypaleny-rozkvetly-sad

  O Kanárech 4:
  Nejvyhledávanějším místem Kanár je osmdesát metrů vysoký čedičový monument. Dvojice obřích kamenů nese název Rogue Nublo (jedna z přiložených fotek). Vzpíná se k nebi ve výšce 1813 metrů nad mořem. Leží přímo uprostřed ostrova. K němu vede krajinou několik stezek lemovaných borovicemi. Z vrcholu je krásná vyhlídka a okolní skalnatou krajinu a většinu ostrova. Abych se na toto místo podíval, musel jsem v pátek kolo schovat na cca 1km vzdáleném parkovišti, sundat tretry a doběhnout tam po svých.

 • 20.3.2014 - Kanáry

  Středeční volno jsem klasicky nevydržel. Vstal jsem už před dobrovolným plaváním, takže ranní výklus byl povinností. V bazénu jsem se cítil skvěle. Možná i díky odsolené mořské vodě, která dobře drží tělo na hladině. Dali jsme, pod vedením z vody Tomášem M., nějaké nohy s deskou a 2x(400+300+200+100K). Dopoledne jsem si dopřál hodinovou masáž u Stáni, která je kvůli tomu tady. Pak rychle vyřídit nějakou tu práci a do postele. Pohodové dvouhodinové kolo jsem si odpoledne taky nenechal před protahováním ujít. Objel jsem si aspoň zajímavá místa (přehradu, maják, písečné duny, aguapark s delfíny…) a udělal spoustu fotek.

  Dnes ráno se šlo do moře. Foukalo, takže jsme si zkusili úplně jiné plavání ve vlnách. Při snídani nikdo moc nemluvil a vydatně doplňoval energii. Na kolo byla naplánována druhá horská etapa, která neměla chybu. Bylo v ní snad vše, co si cyklista může přát. Jelo se přes Mogán na Ayacatu a zpět přes východní pobřeží domů. Celé to v součtu dělalo 141km s 2500 nastoupanými metry. Dostali jsme se až do 1300m nad mořem. Na nejvyšší vrchol Kanár Pico de las Náves(radar) to bylo jen 12km, ale dalších 600 výškových metrů. V plánu toto místo brzy bude. Hnedka po kole jsem šel dobrovolný 8km rychlý přechod. Zítra vstáváme už před šestou, protože jdu s Romanem odběhnout jeho tréninkových 20km (tempo 4:30min/km) a hned po na 8h do bazénu. Kolo by už mělo být volnější.

  Aguapark Duny Kaktus3 Ker Majak1 Majak2 Majak3 Naše skupina Ohořelé palmy Pobřeží pobřeží Přehrada nahoře Přehrada zespodu Romana kolo Roman a spol

  O Kanárech 3:
  Narazí se zde na řadu výtečných pochutin. Třeba zdejší sýry, které jsou jedinečné pro svojí chuť. Mléko, z něhož se vyrábějí, totiž místní získávají od dobytka spásajícího místní aromatické byliny. Dokonce získaly chráněné označení původu (Majorero, Palmero, Flor de Guia…). Na snídaně a večeře chodíme do cca 500m vzdáleného hotelu Sahara Playa u pláže, což mě naprosto vyhovuje. Obrovský výběr všeho možného láká k ochutnání. Po celodenním sportování vždy vyhládne, takže u jídla trávíme dlouhou dobu. Dost často to končí zbytečným přecpáním.

 • 18.3.2014 - Kanáry

  V pondělí druhý den se už přitvrdilo. Ráno opět skvělé cca 3km plavání v moři, protože jsme nestačili vyřídit složité vstupy na bazén. Kolo bylo také už delší. Jelo se podél pobřeží směrem na Mogán. Protože to houpalo nahoru a dolů, bylo z toho na 112km slušných nastoupaných 1300m. Běh byl dobrovolný, tak jsem dal lehkou hodinku se závěrem naboso u moře. Opět nechyběl potřebný strečink.
  Dnes byla v plánu první větší horská etapa. Jelo se proti neskutečnému větru směrem na letiště na Santa Lucíu, dále na Fatagu a nazpět nádherným údolím domů. 90km mi moc nestačilo, tak jsem k tomu přidal kaňon z prvního dne (celkem tedy 145km). Běhat jsme byli opět s Romanem už před ranním plaváním. Na to jsme poprvé vyrazili do bazénu, kde nás čekalo 40x50m s intervalem 60s.
  Zítra má většina lidí volný den podle modelu 3+1 (3dny tréninku + jeden den volný). Vše je dobrovolné. Takže uvidím, jak na tom budu. Určitě chci vyrazit v neoprenu do moře.

  Arguineguin Bazen zvenku Borovice Ja Kaktus Další kaktus Krajina Nákladní přístav Před hospodou Protahovaní Průsmyk Puerto Rico Společně Sportovní centrum Z kola

  O Kanárech 2:
  Najde se zde řada rostlin, které nikde jinde na světě nejsou. Jednou z nich je kanárská borovice (viz jedna z fotek). Strom se vyznačuje řadou speciálních schopností, které mu na sopečném ostrově dovolují přežít. S nedostatkem vody bojuje větším počtem delších jehlic, které tak mohou absorbovat více vlhkosti. Strom také dobře odolává poměrně častým požárům. Mají silnou kůru a po zásahu ohněm rychle regenerují. Letos se jí extra daří, protože v zimě po cca 30 letech napadl sníh (někde musí být, když není u nás), takže vláhy měla dost. Máme letos to štěstí, že je vše nevídaně zelené.

  "Sezonu budu směrovat k IM Kodaň, kde se pokusím o slot, říká Ondra Teplý"
  → rozhovor se mnou na ETRIATLON.CZ.

 • 16.3.2014 - Kanáry

  Po sobotním hektickém (díky místnímu karnevalu) příjezdu do našeho bydlení Las Brisas v jižní oblasti Playa del Inglés, následoval zahřívací den. Bazén má v neděli zavřeno, takže ráno před snídaní v neoprenech do moře. Byly z toho svižné 2km v nádherně čistém studenějším moři. Po snídani se všichni vrhli na sestavení kol, aby byla na poledne připravena. Jelo se do nedalekého kaňonu do vesničky Andrés a tou samou cestou zpět. Před pravidelným předvečerním protahováním byl dobrovolný běh. Se spolunocležníkem Romanem jsem vyrazil na nedaleký maják. 18 km tempem kolem 4:30min/km uteklo díky výhledům na písečné duny a moře skvěle rychle. Vydatná večeře a rychle do postele. Zítra je v plánu plavání a delší rovinaté kolo.

  Bydleni Karneval Bazenek Kuchynka Prvni kopec Vyhled

  O Kanárech 1:
  Kanárské ostrovy (hlavní Gran Canaria) jsou z Prahy vzdáleny cca 3300km. Cesta letadlem trvá přibližně 4,5h. Ostrov proslavily hlavně ideální podmínky k odpočinku. Cyklisté vyhledávají toto místo kvůli stabilnímu počasí. Ostrovy dostaly jméno po psech (latinsky "canis"), které zde objevili roku 1496 Španělé. Hlavní město na severovýchodním pobřeží se jmenuje Las Palmas. Kromě krásných pláží nabízí romantická městečka v členitém srdci ostrova, která jsou podobná Skalistým horám.

 • 14.3.2014

  po 1500m Včerejší 1500m, u příležitosti 3. veřejných plaveckých přeborů školy Hisport Teamu, byla ždímačka. Moc se mi neplavalo dobře, ale čas 22:21min asi odpovídá na co momentálně je. Následných 200m volně za 2:44,3min neskutečně bolelo a nešlo. Přesto to byl posun loňského osobáku. Podrobné výsledky s mezičasy brzy. Všem lidem, v čele se šéftrenérem Pájou M., patří opět veliká pochvala. Závody neměly chybu. Díky i všem, co se podíleli na tradičním občerstvení ve vestibulu bazénu po skončení. Další společnou akcí bude testování rozdílu mezi plavání: v plavkách - čepici - dresu - neoprenu ... V květnu pak proběhne druhý ročník o Hostivařského vytrvalce, který už bude v neoprenech venku.
  + několi dalších fotek

  Neskutečně to uteklo a už zítra v poledne odjíždim na 14 dní na soustředění. O jeho průběhu budu v aktualitách opět pravidelně informovat.

  Winter Indoor Triathlon je u konce. V konečném pořadí beru druhé místo za Petrem Vabrouškem, který se přede mě na poslední chvíli ještě dostal o 30s. Odkaz na konečné výsledky zde. Slavnostní vyhlášení proběhne v místě závodu v pátek 4.dubna od 18h.

  + shánim číslo na vyprodaný Pražský půlmaraton (sobota 5.dubna), plánovaný aguatlon (800m plavání v Podolí + 5km běh na Děkance) byl totiž přesunut na neděli
 • 12.3.2014

  čtveřice triatlonových rytířů Na facebookovém účtu Czechmana (nejlepší 1/2IM u nás) se před časem objevila fotka s názvem: čtveřice triatlonových „rytířů“, kteří v loňské sezóně zvládli všech 6. závodů FORD CZECHMAN TOUR. Letos si většinu závodů tohoto seriálu nenechám ujít. Bohužel přijdu o Pilmana, který koliduje s IM Kodaň, ke kterému budu směřovat celou sezonu. Také tradičního Slovakmana pravděpodobně vypustím, protože je pouhé 3 týdny před již zmíněnou Kodaní. Letošní seriál se rozrostl o půlku ve slovenských Bátovcích (5.července). Všechny závody doporučuji.
  Základní info na stránkách czechtriseries.cz zde.


  Zítra 3. veřejné plavecké přebory školy Hisport Teamu

  Disciplíny a časový harmonogram:
  6:00-6:20 Prezentace a rozplavání
  6:25 Zahájení závodů
  6:30 200 P (prsa)
  6:35 800/1500 VZ (kraul) – bude se startovat po 3-5 lidech na dráze, a to skokem z nižšího stupínku či startem z vody s 5s intervaly. Máme 4 dráhy, takže maximální počet účastníkůje omezen na 20. Časový limit je 30minut, pak závodníky osobně vytáhnu z vody!☺
  7:05 100 Z (znak)
  7:10 štafeta 3x100 KPZ ™ (kombinovaný prvkový závod = 25 sculling nohama napřed + 25nohy /piškot v ruce s gumou přes zápěstí jako pouta/ + 25 kraulové paže /s gumou přes kotníky + piškot mezi nohama/+25čistý kraul) – guma je zde kvůli regulérnosti závodu a taky jako zpestřující prvek, protože samotná výměna z rukou na nohy není úplně jednoduchá
  7:20 200 K (kraul) – po 2 lidech na dráze

  půjdu 1500 + štafetu + 200K
 • 11.3.2014 - Do galerie přidány fotky z jarních prázdnin v Dolním Dvoře a běhu v Pečkách

  + dvě videa z běžek

 • 10.3.2014

  - přidáno několik fotek z běhu v Úpici

  + video krátce před startem

  Naše výsledky:
  Majda 300m 1:24min 4/5místo
  Filip 1500m 9:02min 2/6místo
  Jana 10km 46:08min 10/13místo
  Já 10km 46:09min 26/89místo (běžel jsem s manželkou)
  + podrobné výsledky zde
 • 9.3.2014

  výlet na Sněžku Po dovolené na horách s rodinou jsme doma. Během týdne jsme zvládli snad vše co se dá (sjezdovky, běžky, snowboard, Sněžku, bazén, kolo,...). V neděli po příjezdu jsme navíc vyrazili na nedalekou Úpickou desítku. Děti se mezi místníma neztratily. Já jsem nakonec běžel s Janou (46:08min), protože to bylo pouhý den po úspěšné Kbelské desítce.

  Včera jsem dle plánu běžel tradiční Pečeckou desítku. Už ráno jsem tušil, že to nebude jako před týdnem. Horské prostředí spolu s docela slušným tréninkem na mě zanechalo následky. Proto jsem s časem 35:41min (5km - 17:23 + 18:18min) nakonec spokojen. Doprovodných závodů se zúčastnila Majda (3.místo) s Filipem (5.místo). Fotky a videa brzy.

  Všechny běžkařské laufy (Krkonošská 70, Jilemnická 50 a Jesenická 70) byly kvůli nedostatku sněhu zrušeny.
 • 1.3.2014 - Je to tam hned na první pokus. Dnes Kbelská desítka za 34:43min (5km - 17:05 + 17:38min). Tento čas stačil ve skvělé konkurenci na celkové 25.místo (11.v M39). S přehledem vyhrál Vít Pavlišta za 30:47min.
  Do třetího kilometru jsem se pohyboval v početné skupince, ve které byla řada triatlonových kolegů. Potom následovalo trochu netaktické vypadnutí a až do cca 7km jsem běžel za své. Prohnal se kolem mě vynikající ultravytrvalec Radek Bruner, na něhož tempo jsem vůbec neměl šanci reagovat. Pak přišel zázrak v podobě veterána Miloše Smrčky (ročník 1954!). Pověsil jsem se za něj a poslední dva kilometry tiše trpěl. Těsně před cílem bylo krátké klesání, které konec zrychlilo a do cíle jsem finišoval s malým náskokem na 35min hranici. Padnul jsem na zem a šťastně vydýchával nový osobák. Poté hledal Miloše, abych mu poděkoval a omluvil se za předběhnutí v cílové rovice. Bohužel nikde nebyl, ale v Pečká za týden k tomu určitě bude příležitost.
  Na dovolenou odjíždím v naprosté pohodě a spokojenosti. Rád bych na ní zapracoval na mizerné životosprávě.

Ondrateply.cz

Trénink

Dnes

Plavání: 6:30h Hostivař
Kolo: trenažer ve fitku
Ostatní: strečink + navečer posilovna VKFITNESS

Zítra

Závod: Memoriál Otakara Pachmanna - 6km
Ostatní: 19:30h jóga Fit na vlně

Více o tréninku

Závody

30.3.2023 ( bude zítra)
Memoriál Otakara Pachmanna - 6km

1.4.2023 (bude za 3 dny)
1/2 maraton Praha - běh 21,1km

4.4.2023 (bude za 6 dní)
Hodkovičský lesokros - běh 3km

Komplet termínovka

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist