Archiv

Duben 2015

 • 30.4.2015

  Nedělní aquatlon (plavání + běh) Praha 11

  Po dobré sobotě přišel na nedělním aquatlonu očekávaný útlum. Majda kvůli nemoci o poslední příšla, takže byla zase slušně nažhavená. Letos skočila do kategorie 10-11 ke starším, kde je konkurence a hlavně rok velmi znát. V úvodní 100m plavání v 25m bazánu na Chodově si udělala nový osobák 1:36min. Přesně splnila taktiku rozjet první dva bazény pomaleji a konec s nohama vystupňovat. Byla radost na to koukat (video níže). Horší to bylo se mnou. Prostě to nešlo. Zaplaval jsem 400m za 5:43min, což je jen o 2s lepší než v rámci pátečního těžkého tréninku. Nechápu, moc mi asi nesedí dlouhé hodinové čekání na start bez možnosti rozplavání. Na technické trati běhu (5,2km) v nedalekém parku jsem předvedl průměr za 18:05min (průměr 3,28min/km) a o kus se posunul na celkové 23.místo. Majda se svým 1100m během dost protrápila. Už při rozklusání si stěžovala, že je unavená. Statečně ale bojovala až do cíle na 9.místě. Vyhrál Jakub Powada, v ženách Romana Gajdošová.

  Aquatlonová sezona tím skončila. Rychle jí nahradila duatlonová (běh + kolo + běh). Po nedávném Újezdském jedu další již zítra v Břehách u Přelouče (6,6-24-3,3km). Cyklistická část se odehrává na silnici, takže jet na koze (časovce) považuji za povinnost. V sobotu si dám volno (možná 1 kolo Kouřimské 50ky - silnice), abych nabral síly na nedělní Pražský maraton (běh 42,2km). Ten má v plánu jít na osobák na maximum. Zbytek rodiny razí již dnes na Čarodejnice do Adršpachu.
 • 29.4.2015
  Tipovačka hokej

  Na startovní listině Tipovačky při domácím MS v ledním hokeji 2015 je k dnešnímu dni 23 tipérů. Uzavírka tipů na celkového vítěze a 1. kolo je již tento pátek 1.května v 16:15h. Registrace pro nové zájemce je ještě do začátku otevřena.

 • 28.4.2015

  POŠUK kros ještě šel ...

  POŠUK 2015

  Pošemberský ultrakros na cca 16,5km nemá dlouhou tradici. Kvůli dostupnosti a hlavně nádherné těžké trati se pevně zařadil do mé termínovky. Vlastně jsem běžel všechny ročníky, takže to letos byla trochu povinnost. Celou akci pořádá běžecký kamarád, házenkářský úvalský trenér, učitel, prostě ke sportu blízký člověk Jirka Slavík. Nejen jemu třeba velmi poděkovat. Atmosféra na louce mezi Českým Brodem a Kostelcem na Č.L. opět neměla chybu. Vyšlo počasí, takže tam na kole jela zafandit celá rodina.

  POŠUK 2015 POŠUK 2015

  Po rychlém dopoledním běhu bylo tělo klasicky zatuhlé. Před startem jsme s Davidem (běžel taky za 1:39:07h) jen vyklusli kousek po silnici. Při tom probrali jednoznačnou taktiku kopce pošetřit a hlavně ve zdraví dokončit. Krátká rozprava, tradiční startovní výstřel ze vzduchovky a šlo se na to. Hned po startu do čela vyrazil loni druhý Lukáš Kozlík (1:05:12h) a všem hned ukázal, kdo jednoznačně vyhraje. Za ním s malým odstupem lehkonohý Tomáš Mach (1:09:55h). Pak už skupinka, ve které jsem byl i já. Kupodivu to v kopcích šlo dobře, podle plánu trochu šetřil a vrcholky snažil rozeběhnout. Touto taktikou jsem v poklidu hlídal třetí místo až do cíle (1:13:03h). Dobu do vyhlášení jsem využil k potřebnému strečinku. Děti dostaly k veliké radosti redbul, po kterém domů na kole letěly.

  + pár dalších fotek

  Slabší už to bylo na nedělním aquatlonu, blíže co nevidět. Dnes díky mizernému počasí vynechám plánovanou Krčskou desítku. Pošetřím před náročným prodlouženým víkendem.
 • 27.4.2015

  Žně na domácím Čarodejnickém běhu

  společně na bedně Tato akce je pro celou naší rodinu doslova srdeční záležitostí. Byli jsme doma, takže účast byla povinností. Běžel nakonec i Filip, kterému odpadnul fotbalový mistrák (přesunut na úteý 5.května). Pro mě je tento zkrátký rychlý běh (3,6km) dost obtížnou záležitostí, protože se očekává jednoznačné vítězství. Obzvlášť když na startu opět stojí dva mladí kluci z újezdské atletiky (v hale jsme se kolem sebe pohybovali). Taktika tedy byla jasná: nedostat se s nima do finiše, kde na mladou krev není. Takže nezbývalo nic jiného, než od začátku nasadit tempo, které pro ně bude neudržitelné. To se mi po napáleném první kilometru podařilo, konec v poklidu pohlídal. Jednodušší to měla manželka, která také obhájila úvalský titul stylem start-cíl. Účast na její 1400m trati byla letos velmi slušná. Největší otazník visel nad Majdou, která si moc přála na domácí trati konečně vyhrát. Doma se už od 7h převlečená do běžeckého nemohla dočkat. Hlavní soupeřka Anička nepřijela, takže měla k vítezství volnou cestu. Filip bohužel závodil jen ve dvouch. Byl to absolutně nejméně početný běh celé akce. Finišoval druhý, historie se neptá. Na společné rodinné fotce na bedně nás třetím místem doprovodila sestřenka Terka. Běžel i brácha, který bral za slušný výkon nepopulární bramboru. Veliký dík patří spolku Jonatán, v čele s Janou Horovou, za uspořádání 9.ročníku.
  Po běhu následoval rychlý přesun k rodičům na pozvaný lehký oběd. Po něm na kole na Pošuka (běžecký kros na 16,5km u Českého Brodu). O něm v další aktualitě.

  + dalších pár fotek
 • 24.4.2015

  Plán na víkend:

  Sobota:
  Majda+Jana+já - dopoledne Čarodejnický běh Úvaly
  Filip - fotbalový mistrák FK Kunice B: SK Úvaly, výkop 10:10h
  Já - odpoledne POŠUK kros
  Neděle:
  Majda+já - aquatlon Praha 11

  Dnes ráno na pravidelném plaveckém tréninku s Hisportteamam v Hostivaři proběhl tes kraulem na těchto distancích:
  100m - 1:14min
  200m - 2:38min (průměr 1:19min/100m)
  300m - 4:19min (průměr 1:26min/100m)
  400m - 5:45min (průměr 1:31min/100m)
  100m - 1:15min
  Bylo to po sobě asi s minutovou pauzou, takže jsem s časy celkem spokojen. Po dlouhé době se mi do rukou vrátila síla. Přičítám to ubrání váhy v posilování na ruce, které 1x týdně s trenérem Láďou stále držím. Cíl na nedělním aguatlonu na 400m mám pod 5:30min.
 • 23.4.2015 - Ještě jednou připomínám, že Čarodejnický běh 2015 v Úvalech, probíhá již tuto neděli. Začátek od 9:30h u školy. Vše podrobně v pozvánce níže. Hlavně dětem doporučuji.

  Čarodejnický běh Úvaly 2015 - pozvánka

  Včera tempová desítka v rámci běhu v Modřanech za 37:25min (3:45min/km 7.místo). Šla se mi extra dobře. Asi proto, že jsem jí pojal tréninkově. Dnes dám, místo plánované silnice, nestihnuté běžecké kilometry (5x1km) jen na Klánovické rovince.
 • 22.4.2015
  Tipovačka hokej

  Startovní listina Tipovačky při domácím MS v ledním hokeji 2015 se rychle plní. Vše vypukne již příští pátek 1.května. Vše podrobně na hlavní liště těchto stránek.

 • 21.4.2015

  Druhým místem Majda na Újezdském duatlon kompenzoval dvě naše brambory ...

  Majda vyhlášení Újezdský duatlon (běh-kolo-běh) máme v posledních letech celorodinnou akcí. Stejně tomu bylo i tuto neděli. Jen Filip dorazil až po fotbale, takže bohužel svůj start nestíhal. Počasí se proti sobotě umoudřilo. Panovaly doslova ideální podmínky. I díky tomu přilákal přes 400 účastníků všech kategorií. Vše kolem organizace má Brouk (hlavní organizátor) a spol dokonale zmáklé. Letos si dokonce mohl dovolit užít atmosféru v pozici závodníka.
  První se na start postavila Majda v kategorii dětí 6-10let. Jako nejstarší měla velikou výhodu. Po dobrém úvodním běhu udržela pozici a finišovala k naší radosti na druhém místě. Mé účinkování bylo dost utrápené. Po první dobré běžecké části jsem z depa vyrazil těsně za čelem. Na kole ale na sjetí nebylo, takže jsem trochu takticky počkal na ostatní. Velikou výhodu měli na změněné teréně náročnější trati bejkeři. Ty mě taky v technických pasážích slušně školili. Vždy jsem je na rovinkách pracně sjížděl, což stálo hodně sil. Někteří mi dokonce ujeli, takže šance na lepší umístění byla pryč. Závěrečný běh je jen 2km. Na něm se už moc udělat nedalo. Celkem jsem tedy finišoval na 9.místě (4.v kategorii 35-45) v čase 1:05:26h. Stejně smolně bramborová dokončila svůj závod maželka Jana. Obdobně se po dobrém běhu v cyklistické části propadala. Vyhrál Martin Olšan (1:01:19h) před Vaškem Holubem a Michalem Kohoutkem, v ženách Michaela Porazilová.
  S odstupem času jsme náš předvedený výkon zhodnotili kladně. Na víc prostě nebylo. Pro mě to bylo moc krátké, rychlé a kolo technické. Největší radost mi udělalo několi lidí slovy: že se na tuto akci připravovali podle mého zveřejněného tréninkového plánu.

  start Majda vyhlášení

  + dalších pár fotek zde
 • 20.4.2015 - V sobotu se Majda zúčastnila 2. kola Krajských plaveckých závodů v Neratovicích. Během nich absolvovala šest tratí (v tabulce níže). Nejlépe si opět vedla v motýlu, kde zůstala těsně za bednou. 100m trať zvádla za slušných 1:54min. Podrobné výsledky zde. Další kolo proběhne v Kutné Hoře v sobotu 16.května.
  distancevýsledekumístění
  200m VZ3:24,8min12
  100m M1:54,2min5
  50m P59,6s13
  50m M47,6s6
  100m Z1:58,1min17
  100m PZ1:47,7min11

  Filip dal v neděli přednost fotbalu před Újezdským duatlonem. Doma proti Kostelci u Křížků střídal na pravé záloze. Kluci si dalším vítězstvím 9:5 (4:1) upevnili v tabulce průběžnou vedoucí pozici. Další mistrák sehrajou následující sobotu 25.dubna venku v Kunicích.
 • 19.4.2015

  Promrzlý Sázavák

  1 1

  I přes mizerné sobotní počasí se na tradičním silničním cyklistickém otevíráku sezony, v podobě Sázaváku (75km Úvaly-Sázava-Chocerady-Ondřejov-Hradešín), sešla slušná sestava. Na startu stálo asi 30 lidí. Při pohledu na ně mi bylo jasné, že to bude hodně bolet. Díky zimě se hned od začátku jela slušná pila. Každoroční cíl se neměnil: uviset první kopce a svést se s hlavním balíkem do Sázavy. To se mi opět povedlo. Na mostě přes vodu jsme byli za rekordních 50 minut!

  1 4

  Přispěl tomu i slušný vítr, který naopak druhou půlku velmi zpomalil. Na konci kopce na Ostředek cukla šestičlenná skupina, která se rychle ostatním vzdálila. V tu chvíli moje tepovka atakovala maximum. Vlál jsem na konci vláčku. Nahoře se nás naštěstí sjelo pět a poctivě se začalo střídat. Díky tomu jsme posbírali několik odpadlíků a v dalším kopci z Chocerad nás už bylo 12.

  5 6

  Tempo nějak opadlo, vůbec jsem nelitoval a v pohodě se vezl. Tak to probíhalo až těsně před cílový Hradešínský kopec. Většina vyklepávala nohy a chystala se na finiš. Ten jsem kvůli nedělnímu duatlonu vypustil. Cíl proťal za 2:04:37h na 15.místě (moje skupina 7-16. místo). Vyhlášení vítězů (vyhrál Daniel Treml za 2:01:55h) proběhlo u hospody na Slovanech v Úvalech, kde všichni rozmrzali. Vítěz HP (horské prémie před Ondřejovem) obdržel tradiční Horu Pudinku. Letos se na výbornou organizace Sázaváku ujaly Vinohradské Šlapky. Akce neměla chybu, příští roční si opět nenechám ujít.

  7 8


  Další aktualita o bramborách na Újezdském duatlonu, fotbalovém zápase Filipa a Majdy plavání v Nerativicích.
 • 17.4.2015

  Plán na víkend:

  Sobota:
  Majda - plavecké závody Neratovice
  Já - Sázavák - 75km silnice

  Neděle:
  Filip - fotbalový mistrák SK Úvaly : Sokol Kostelec u Křížků, výkop 10:15h
  Majda+Jana+já - Újezdský duatlon
 • 16.4.2015
  Tipovačka hokej

  S bráchou připravujeme další slíbenou Tipovačku při domácím MS v ledním hokeji 2015. Vše kolem brzy na těchto stránkách. Náš první zápas našich již v pátek 1.května od 20:15h proti silným Švédům.

 • 15.4.2015

  Rozbor včerejšího tréninku:
  Datum: Út 15.4.2015 18:30h
  Místo: Stadion A.C. Sparta Praha, Podvinný mlýn, Praha 9
  Motiv: 3km rozklus, abeceda, běh 6x800m + 400m meziklus, 2km výklus na boso po trávě
  Počasí: +13st, polojasno, silnější vítr

  Časy:
  1-800m 2:44,1min
  2-800m 2:44,3min
  3-800m 2:43,9min
  4-800m 2:41,8min
  5-800m 2:36,3min
  6-800m 2:35,6min

  Hodnocení:
  - do tréninku unavený
  - nešlo se moc rozcvičit, těžké přemlouvání
  - pomalé časy, na podzim před Ústí v průměru o cca 5s rychlejší
  + povedlo se mi zrychlovat
  + tam i zpět na kole

  Příští dráha další týden v úterý 21.dubna v ten samý čas od 18h. V plánu 5x1000m.
 • 14.4.2015 - Dnes důležitý rychlostní běžecký trénink na venkovní 400m dráze areálu A.C. Sparta Praha, Podvinný mlýn. Začátek v 18h. Spoluúčastníky vítám. V plánu je 6x800m. Plánované 200 i 400ky jsem nevypustil. 12x200m jsem před 14 dny šel na běhátku ve fitku, protože byla šílená zima. 8x400m jsem minulý týden protrpěl na Klánovické rovince. Snad to bude dnes lepší.

  + nezáživné video z mého nepovedeného mizerného 400m plavání na aquatlonu v Praze Podolí

 • 13.4.2015

  Bakovský půlmaraton a ostatní víkendové zápolení

  Ze sobotního běžeckého půlmaratonu v Bakově (21,1km - cca 300m) jsem si přivezl euforii. Po 70km svižné cestě na kole se mi totiž běželo jako nikdy. Celé to bylo bez krize na krásných tepech s přitaženým koncem za 1:18:06h (celkové 9.místo). Potvrdil jsem si tím, že ty čtyři indoory (vnitřní triatlony) a pravidelné zimní přechody spinning-běhátko snad k něčemu byly. Doufejme, že se to povede opakovat v triatlonové sezoně, která klepe na dveře. Půlmaraton vyhrál Ital Saji (1:06:14h!) před Petrem Pechekem a Jirkou Čivrným. V ženách o parník Tereza Zuzánková (1:23:39h).
  V neděli jsem děti vytáhnul na přespolní běh Modřanskou roklí. Nakonec i Filipa, který zachrápal změnu termínu mistráku na sobotu. Majda absolvovala cca 1km trať, Filip 2km. Nenechal jsem si ujít hlavní závod na 10km, který byl spíš takovým probuzením unaveného těla po náročné sobotě. Průměrných 40:26min stačilo na celkové 10.místo, 3.v M35-45. Vyhlášení veteránů, tentokráte nad 35let, jsem komentoval tradiční hláškou: že ty mladý kluky ještě chci potrápit. Na bedně jsem se sešel s druhým Honzou Hostičkou, který měl také v nohách Bakovský půlmaraton za skvělých 1:15:16h. Celá akce, zařazena do poháru Pražských Běžeckých Nadějí 2015, neměla chybu. Přispělo k tomu i zázemí v tělocvičně nedaleké školy. Náročná trasa závodu nejen mě mile překvapila. Vůbec jsem netušil, že se dá v Modřanech něco takového uspořádat.

  Brácha maraton v Paříži za 3:16:55h.
 • 10.4.2015 - Na běh Čimickým hájem (cca 5,5km) jsem včera dorazil podle plánu na kole na poslední chvíli. Podle toho vypadal pomalejší začátek. Odstartoval jsem někde kolem 20.místa a postupně prokousával startovním polem. Druhý okruh se konečně rozběhnul (o 20s rychlejší než první) a šel nad očekávání dobře. Cíl jsem protínal na 5.místě v čase 20:50min. Konečně se oteplilo. Byl to dobrý trénink s přechodem.
  Již zítra Bakovský půlmaraton. Na nějaký extra čas to nevypadá. Podle startovky asi nebude s kým běžet. Počasí má být suprové, takže tam pravděpodobně pojedu na kole. Majda ještě po lehké viroźe odpočívá. Filip odehraje v neděli doma první fotbalový mistrák proti Svojeticím. Výkop 10:15h.

  Níže pozvánka na Čarodejnický běh 2015 v Úvalech, který tradičně pořádá spolek Jonatán. Vše probíhá za 14 dní v sobotu 25.dubna od 9:30h u školy. Ten, jako každoročně, absolvujeme celá rodina. Všem doporučuji. Tento víkend bude opět velmi nabitý. Ten samý den totiž odpoledne absolvuji nedaleký POŠUK kros. Druhý den v neděli 26.4. dáme s Majdou již zmíněný aquatlon na Praze 11.

  Čarodejnický běh Úvaly 2015 - pozvánka

 • 9.4.2015 - Dnes další plánovaný tempový běh s přechodem na kolo (cestou tam a zpět). Vše se odehrává od 18h v Čimickém háji v Kobylisích. Trať mužů tvoří dva mírně členité 2,8km okruhy, ženy běží jeden. Startuje se intervalově.

  Brácha se po problémech se zády dal dokupy a s rodinou vyrazil na plánovaný maraton do Paříže. Vše se odehraje na klasické 42,195km trati tuto neděli 12.dubna. Držim palce. Nejprve jsem chtěl jet s ním, ale nakonec dávám přednost levnější variantě v podobě domácího Pražského (neděle 3.května). Nějaký zahraniční pravděpodobně dám na podzim po konci triatlonů.
 • 7.4.2015

  Velikonoce s Pražským aquatlonem

  5 8 12

  Svátky tradičně trávíme celá rodina u známého na Černé Studnici v Jizerkách. V týdnu napadlo slušně sněhu, takže přibalit běžky bylo povinností. Vytáhli jsme je hnedka v sobotu. Podmínky byly doslova ideální, málo lidí, sluníčko, najeté stopy,.... Trasu: Jizerka - Smědava (zastávka na oběd) - Jizerka, rodina s pomalejším koncem v pohodě zvládla. Před plánovaným sobotním aquatlonem (plavání+běh) byla pro děti ta vzdálenost asi hloupost. Majda ráno měla teplotu, takže bohužel musela zůstat doma. Díky tomu jsem závod absolvoval sám v pochmurné náladě. Přidal k tomu i nadržený rozhodčí, který mi za osvěžení před startem 400m plavání dal penalizaci + 15s. Zase jsem v pravidlech o kus chytřejší. Jeho arogantnost a hlášky o možné diskvalifikaci se daly komentovat jen úsměvem. Po běžkách se mi plavalo mizerně. První stovka kolem 1:20min, pak už to šlo dolů. 5:55min je velikou bídou a zklamáním. Před časem jsem dal v tréninku tuto vzdálenost za 5:26min (na 25ce). Běžecká část na 5km se nestartovala Gundersenem, ale hromadně. Na ní jsem předvedl svůj průměr 17:18min. Povedlo se mi bez problémů na dobrý pocit držet strojové tempo 3:28min/km. V součtu to stačilo na celkové 12.místo za 23:28min. Vyhrál Jirka Kalus 20:18min (4:35+15:42). V ženách Hisportteamová kolegyně Pavlína Švadlenková, která po dobrém plavání 5:04 s přehledem utekla všem soupeřkám. Běh finišovala ve skvělých 18:17min.

  1 2 3

  Jana s Filipem dali v sobotu pěší tůru: rozhledna Studnice - Berany - Muchov - rozhledna. V pondělí pak klasická šlohačka holek na chatě a odpoledne doma babiček.
  Opět jsem závod absolvoval ve veliké únavě po cestě do Jizerek a zpět na kole, výběhu po sněhu a běžkách. Cítím, že po odpočinku přijde forma. Vše okolo víkendu nemělo chybu (až na tu Majdu). Další aguatlon máme společně v plánu v neděli 26.4. na Praze 11.

  + dalších pár fotek
 • 3.4.2015 - Včera dost utrápený běh v Krčáku na 6,1km. Moc jsem start nestíhal. Proběhl téměř bez rozcvičení. Ve středu jsem běhal úseky, takže podle očekávání trápení. Navíc jsem po druhém kole zahnul místo do cíle do dalšího okruhu. Musel jsem se kus vracet. O to ale vůbec nešlo. Byl to plánovaný dobrý tempový trénink s potřebným přechodem na kolo. Čas 24:10min (ve výsledcích nějak špatně) stačil ve slušné méněpočetné konkurenci na průměrné 12.místo.

  + článek z Našeho Regionu o posledním tréninku před Újezdským duatlonem

  Újezdský duatlon - článek Náš Region 7-2015

 • 2.4.2015 - Dnes jdu další tempový běh v Krčáku. Jedná se o 6km s názvem Jarní běh Oty Pachmanna. Snad i cesta na kole, podle počasí.

  Od úterý 7.dubna opět zavádím pravidelné běhání na dráze. Zase na osvědčeném venkovním stadionu A.C. Sparta Praha, Podvinný mlýn, Praha 9. Začátek pokaždé 18h. Vždy předem zveřejním, co budu běhat. Spoluúčastníky vítám, aspoň to bude bolet méně (každý běhá na co má). Úseky mi budou sloužit jako osvědčená příprava na Pražský maraton, který se koná již v neděli 3.května. Při něm bych rád posunul své maximum - nesplněný podzimní cíl.

  Předběžný plán:
  Út 7.4. 8x400m
  Út 14.4. 6x800m
  Út 21.4. 5x1000m
  Út 28.4. 3x2000m
 • 1.4.2015

  Majda s pohárem Každý se rád chlubí a je pyšný úspěchy svých potomků. Přesně tak je to i u mě. Zvláště, když jde o sport. Majda v pondělí po vyhlášení atletické oddílové sezony ŠSK Újezdu nad Lesy přinesla pohár za celkové druhé místo. Je to její první větší trofej, takže bylo hodně radosti. Na druhou stranu jsem rád za druhé místo, protože má motivaci poctivě na atletiku chodit. První Anička je totiž běžecky o třídu jinde.
  Tento rok chce Majda opět absolvovat nějaký triatlonový závod. Bude to mít těžší, protože skočila ke starším do kategorie 10-11let. Jako přípravu společně dáme nějaký aquatlon (plavání + běh). První půjdeme již tuto neděli v Praze. Čeká ji 100m plavání a 800m běhu (mě 0,4+5km). Plave se dopoledne na padesátce v Podolí. Běh pak odpoledne klasickou Gudersenovou metodou (s odstupy po plavání) na dráze na Děkance.
  Aquatlon je skvělé zpestření jarní přípravy a hlavně testem, na co bude. Všem doporučuji. Startovka je již slušně plná.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist