Archiv

Březen 2016

 • 30.3.2016 - Úterní běh v Milíčovském háji na 3,7km za podprůměrných 14:13min (pr.3:50min/km) na celkovém 4.místě. Vůbec to neběželo, špatný náznak před sobotním Pražským půlmaratonem :(. Další plánovaný čtvrteční běh Oty Pachmanna na 6km v Krčáku raději vypustím.

  + od známého nabídka startovního čísla 207 (sektor A) na sobotní půlku, cena 600,-
 • 24.3.2016 - Včera další start na Indoor Triatlonu. Zaútočit na čas pod 45min se mi nepovedlo. Nakonec jen bídných 48:07min. Spokojen jsem jen s plaváním, které se mi šlo nad očekávání dobře. V pohodě jsem držel tempo 1:16min/100m. Ostatní už bylo trápení. Opět ale dobrý trénink s přechody.
  Na Velikonoce tradičně razíme celá rodina do Jizerek na Černou Studnici. Cestu absolvuji samozřejmě na kole. Chci se tam zaměřit hlavně na běh + dát nějaké běžky a plavání. Na běh proto, protože plánovaný Pražký půlmaraton je již další sobotu 2.dubna. Na něm chci atakovat čas 1:15h. Cítím, že by na to mohlo být. Důležité bude udržet životosprávu a pořádně odpočinout.
  Filip vynechá první sobotní fotbalový mistrák. K přeložení bohužel nedošlo. Majda bude mít poslední tři školní kurzy pro přijímačky, které jí čekají 18.-20.dubna. Jeden vynechá (sobota 9.4.), kdy celá rodina absolvujeme aquatlon Praha 11. Soboty 2. a 16.dubna bude kombinovat s plaváním. Za SOP Kolín půjde odpolední části základní soutěže, ve kterých je třeba zaplavat kvalifikační časy pro MČR. Následně jí letos čeká náročná sezona. Bude kombinovat běhy, plavání, atletické akce, duatlony a triatlony. Jdeme cestou univerzálnosti, naučit se vše.
 • 23.3.2016 - Včera běh v Kčáku na 5km za 18:18min na 5.místě. Za loňským časem jsem zaostal o téměř půl minuty. Bylo to dva dny po celkem rychlé desítce, takže ve slušné únavě. Opět ale dobrý tempový trénink. Dnes mám v plánu další start na Indoor Triatlonu. Můj nejlepší zajetý čas 46:45min bude těžké posunout, uvidíme. Zatím na této akci držím průběžné vedení.
 • 22.3.2016

  Českobrodská Pečeť

  1 2 3

  Další běžeská desítka za námi. Tentokráte to byla v neděli domácí Českobrodská Pečeť. Počasí přálo, takže cesta společně v pěti na kole. Jela i manželka, která opět posunula své maximum na 44:23min. V poslední době jí to běhá. Bohužel přišla o vyhlášení (3.v kategorii), protože jsme vyrazili domů dříve. Já jsem předvedl průměrných 35:28min. Čas beru, protože to bylo z plného těžkého cyklistického tréninku. Povedlo se mi i vystupňovat závěr. Vyhrál start-cíl Vít Pavlišta (31:27min), v ženách Tereza Zuzánková (37:49min). Opět skvělá akce za super nízké startovné.

  výsledky dalších spoluúčastníků (společně na první fotce):
  Hanka 59:57min
  Láďa 42:59min
  David 47:32min

  vše podrobně zde
 • 21.3.2016 - Filip za fotbalové starší žáky sehrál v sobotu další přípravný zápas. Na domácí hřiště do Úval přijela Zeleneč, které podlehli těsně 4:5 (2:1). První mistrák sehrají již tuto sobotu v Klíčanech. Bohužel budeme na Velikonoce tradičně mimo v Jizerkách. Možná dojde díky malé účasti (jako loni) k přeložení termínu.
 • 18.3.2016 - doplněna Majdy TERMÍNOVKA 2016
 • 17.3.2016 - Včera jsem dle plánu běžel halu SABZO. Šlo o první akci běžeckého klubu SABZO Praha. Pro přiblížení je to parta nadšených běžců, kteří v letošním roce mají v termínovce 40 závodů! v okolí Prahy. Většinu samozřejmě sami pořádají.
  První se odehrál v hale Olympu ve Stromovce. Účastník měl možnost z výběru 1km a 3km trati. Já jsem zvolil tréninkově oboje. Po vydařených Pečkách nohy stávkovaly, takže hlavní cíl byl: mít dobrý pocit, prošťouchnout únavu a vystupňovat konce. 1km za 3:04min, 3km 10:25min (1km-3:32min, 2km-3:29min, 3km-3:24min). Byl to dobrý trénink v teple, navíc s cestou na kole.

  + do galerie přidáno několik fotek ze sobotního plavání v Tyršově domě
 • 15.3.2016

  plavání Tyršák 2016 Městská část Praha 1 pravidelně vypisuje plavání v Tyršově domě o tzv. poháry starosty (obdrží vítězové kategorií + všichni pamětní diplom s časem). Jde o skvělou podporovanou akci, o které jsme se před časem dozvěděli díky babičce ze Slovan, která bazén pravidelně navštěvuje. Každý si v časovém rozmezí 14-18h může zadarmo jít zaplavat a přitom nechat změřit 100m na čas (děti dle kategorie od 25m).
  Majda, prahnoucí po poháru, mě po náročné Pečecké desítce k účasti musela přemluvit. Popravdě se mi moc nechtělo, ale nakonec to bylo skvělé protažení. Kategori se nám povedlo vyhrát. Majda se dělila v dívkách 8-12let o první místo za 17,1s na 25m. Já jsem předvedl na stovce 1:09,6min, což je těsně za hranicí mého osobáku. Doma bylo nadšené radosti až až, protože pohárů zatím moc nemá. Skvělá akce. Jistě jí ještě někdy absolvujeme. Budu jí dávat do TERMÍNOVKY. Všem doporučuji a předkládám jako vzor pro vedení podobných sportovišť.

  + Filipovi doplněna termínovka fotbalových mistráků jarní části sezony 2015/2016
 • 13.3.2016

  Pečecká desítka - konečně to tam padlo

  1

  Ráno před sobotní Pečeckou desítkou mi pocitově bylo mizerně. Navíc jsem ještě před totálně vycídil chodbu, což bylo slušnou rozcvičkou. Při tom jsem ztratil pojem o čase, takže Láďa musel v autě chvilku čekat. Ještě jednou omluva za zdržení a dík za odvoz. Na běh jela i manželka a David, kterého jsme vyzvedli cestou v Rostoklatech.
  Vše kolem této akce dobře známe, takže předzávodní příprava proběhla v naprosté pohodě. Únavu jsem cítil, ale nohy byly po vydatném odpočinku dobré. Cíl běžet na 34 min byl jednoznačně v hlavě a vyšel. Začátek klasicky moc rychlý (3:12 min/km), ale nechtě jsem pustit menší skupinku. Tempo se trochu uklidnilo, drželo se stále někde kolem 3:20min/km. Půlka za 16:48min v dobrém pocitu na neskutečně nízkých tepech. Zvládnul jsem navíc za otočkou občerstvit gelem. Zpáteční směr byl klasicky proti západnímu větru pomalejší (letos minimální). Trochu jsem tuhnul. Dost mi pomohla malá první Keňanka, dobře povzbuzovaná řadou přihlížejících. Na 8km to vypadalo na čas snad i pod 34min. Konec ale byl trápení a boj o udržení tempa (výraz na fotce to potvrzuje). Za cílem jsem se dlouho zvedal ze země, ale s maximální spokojeností z nového osobáku 34:20min. Svůj nejlepší čas (44:37min) předvedla i manželka Jana. Chválil jsem jí se slovy: čím míň běháš, tím jsi lepší :). Chvilku jsme čekali na vyhlášení. Za tým Draků jsme spolecně s první Češkou Petrou Kamínkovou (33:43min), Michalem Kovářem a Jakubem Schořem brali 3.místo.

  2 3


  Pečeckou desítku vyhrál Keňan Joel Maina v rychlém čase 29:12min! V ženách jeho již zmíněná krajanka Betty Chepleting (34:10min), která o 1s posunula traťový rekord. Odkaz na podrobné výsledky zde.

  4 5


  Je konečně splněno. Domů byla cesta v maximální spokojenosti. I regenerace po dobrém výsledku proběhla rychle. Při dalších naplánovaných bězích se budu soustředit hlavně na přechody. Proto cesty tam i zpět budu absolvovat vždy na kole. Ještě v sobotu večer jsme na přání Majdy vyrazili na březnové plavání Prahy 1 do Tyršáku, kde se bojovalo o poháry starosty. Ty se nám povedlo přivézt domů. O tom příště. Na nedělní běžkařský lauf jsem nakonec nejel, asi už je zazimuju.
 • 11.3.2016

  disk Na soustředění jsme často probírali veledůležité cyklistické vybavení. Přesněji co vylepšit (přinese zrychlení) a za kolik. Postupně podrobně se pokusím jednotlivé nejdůležitější věci přiblížit.
  Dnes první kolem ráfků kol. Je to totiž jedna z nejdůležitěších věcí, jednoduše řečeno: na kole co jede. Proto se investice do kvalitních vysokých karbonových ráfků s keramickými ložisky jednoznačně vyplatí. Před časem jsem jí udělal. Vyměnil mizerná kola za Rolf PRIMA Carbon Ares6. Je jich samozřejmě celá řada v čele se značkou ZIPP. Nejlépe vše porovnat v článku stránek etriatlonu.cz o vybavení Havajanů zde.

  Při rovinatém profilu tratě přinese (oproti vysokým ráfkům) nepatrné zrychlení plné kolo, nazývané disk. Pořízení nového vyjde na cca 30tis, což je značná investice. Minulý rok se zde objevila varianta doplnění stávajícího ráfku o výplň (tzv. poklice, na fotce). Prvním průkopníkem byl unás v loňské sezoně Michal Urbánek (na IM Otrokovice 4.místo za 8:50h, nejrychlejší 180km kolo za 4:37h!). K této variantě mě 100% přesvědčil IM Roth, kde to použilo asi 5 profíků a řada dalších hobíků. Momentálně jsem poklice pořídil, instaloval a budu testovat (výsledky brzy zveřejním). Vyšly na cca 100 dolarů + 50 za dopravu + clo. Celkem tedy asi 3 tisíce Kč. Když se osvědčí, tak je budu nasazovat na roviny. Jejich parametry, jednoduchá montáž a vše kolem na stránkách výrobce Wheelbuilder zde.
  Toto doplnění je samozřejmě opět kontraverzní, protože drahý disk jistě nenahradí. Navíc je zde otázka pevnosti, vyváženosti a případné výměně prasklého drátu. Desetinová cena (3/30tis) je ale jednoznačná. Stejně by solo disk doma téměř celý rok ležel. Snažím se pro letošní sezonu vychytat detaily, které mě zrychlí. Snad se tato varianta osvědčí. Finance raději dám do dalšího, přiblížim příště. Půjde o závodní oblečení.
 • 10.3.2016 - Momentálně jsem v neskutečné únavě. Musel jsem téměř úplně přerušit na dva dny trénink. To se projevilo i na dnešních plaveckých testech na čas. Svá maxima jsem proti plánu neposunul. Šel jsem:

  200m VZ (kraul) 2:40min
  100m P (prsa) 1:34min
  100m Z (znak) 1:30min
  200 PZ (polohovka) 3:10min

  + odkaz na podrobné výsledky zde
 • 8.3.2016

  Orlický běžkařský maraton

  Myslel jsem, že už po soustředění v teple běžky nevytáhnu. Napadlo, takže jsem ještě vyrazil, tedy přesněji vyrazili společně s manželkou Janou (Filip měl fotbal, Majda finišuje s přípravou na přijímačky). Pro ní to byla závodní běžkařská premiéra. K ní jsem jí, po úspěšně absolvovaném školním kurzu FTVS v Peci, vůbec nemusel přemlouvat. Tvrdil jsem jí, že musí prodat pilovanou techniku a najeté kilometry. Já jsem se v neděli na Šerlichu u Masarykovy chaty postavil na start nejdelší tratě (zkrácena ze 40 na 33km), manželka dala poloviční. Ta ve dvou okuzích (s nájezdem do nich) měřila 23km. Závod se nám extra líbil. Obsahoval vše, co má mít. Jen bych uvítal delší distanci, zvláště když jsou Orlické hory tak daleko. Nakonec jsem byl po náročné sobotě (ta desítka + dlouhé téměř 100km kolo venku) rád, že jsem v čase 2:07:33h v cíli. Ten stačil na 26. místo (19.v M30). Jana finišovala v kategorii žen do 40let šestá za 1:55:12h. Po dojezdu si jen postěžovala na lyže, které jí hlavně dolů nejely. Budeme muset ty její kameňačky klasiky vyměnit. Já jsem byl s těžkou mázou maximálně spokojen. Trefil jsem jí, na měnících se podmínkách, proti ostatním docela dobře. Zvolil jsem na skluz červený Swix HF8 (chtělo to i drahý prášek) + na odraz kombinaci tuhého červeného se stříbrným. Kdo dal klistr (bral dobře dole), tak měl ve vyšších místech problém s namrzáním skluznice. Hlavní trať vyhrál Jakub Pšenička (1:40:52h). Po rychlém tradičním závodním obědě, ve školní jídelně v Deštném, jsme ještě protáhli těla v Hradeckém bazénu. Z něj jsem byl maximálně nadšený a jen povzdech, že podobný nemáme v našem okolí. Když vydrží sníh, tak dám ještě něco běžkařského tuto neděli. V termínovce laufů je z čeho vybírat. Rozhodnu koncem týdne.

  1 2 3

  Synátor Filip za starší žáky Úval dál hraje fotbal. O víkendu sehráli, v rámci přípravy na sezonu, dva přáteláky rozdílných výsledků. Se Zelenčí vítězně 9:1 (5:0), Pečkám podlehli 1:3 (0:1). Vše kolem jeho účinkování budu samozřejmě přinášet aktuálně + doplňovat na hlavní liště těchto stránek jeho termínovku a výsledky. Majda si dává závodní pauzu. Většina jejích akcí se totiž kryje s přípravným kurzem na školu, který pravidelně každé sobotní dopoledne navštěvuje.
 • 7.3.2016

  Desítka Kbely - na plávovaných 34min to nebylo, těsně utekl i osobák

  disk Na sobotní běžeckou Kbelskou desítku opět vyšlo téměř ideální počasí. Pozměněnou profilově těžkou trať (díky opravě silnice ve směru Počernice) většina účastníků hodnotila negativně. Téměř nikdo si nevylepšil osobní maximum. Z mé strany jsem šel do akce s cílem atakovat 34min. Ráno ale cítil, že to není ono. Zkusil jsem ale jít do toho naplno. Do 5km (16:58min) jsem držel plánované tempo krásně zapracovaný na chvostu veliké skupiny, které udával tempo Michal Holík. Po zatáčce mi netakticky lehce cukla a bylo zle. Od té doby přišlo zpomalení a boj o dokončení v rychlejším tempu. Celou druhou těžší půlku jsem absolvoval v osamocení za své. Zpomalení o cca 1min znamenalo cílový čas 34:57nim na celkovém 27.místě, opět těsně za osobákem. Desítku vyhrál Pavel Kubričan (31:31min) a maratonská olympionička Ivana Sekyrová (35:11min). Vše v číslech podrobně zde.
  S výsledkem i časem nejsem spokojen. Cítím, že je na víc. O reparát se pokusím již následujíc sobotu v Pečkách. Zkusím před více odpočinout. Náladu mi trochu zpravila ulovená fotka s Ondrou Synkem (veslař) a Martinem Macíkem (nejmladší pilot kamionu na Rallye Dakar). Další aktualita o nedělním Orlickém běžkařském maratonu a výsledky přatelaků fotbalu synátora Filipa.
 • 3.3.2016 - Dnes ke kafíčku 12timinutové video party "Kopce", se kterou občas také vyběhnu. Splněno je zatím 43% naplánovaných akcí. Zbývají zdolat vzdálenější místa v čele se Sněžkou. Dění kolem možno sledovat na stránkách bráchy zde.

  + doplněn KILOMETROVNÍK 2016, v únoru plavání rekordních 94,7km
 • 1.3.2016 - Po náročném soustředění dolehla šílená únava. Jen držím ranní plavání před prací. Jinak po dnech střídám lehké kolo a běh (v teple ve fitku). Nic intenzivního se nedá. Snažím se zařadit maximum regenerace (masáž, sauna, vířivka, protahování, lehké posilování, pilates …). Životospráva na konci soustředění slušně pokulhávala. Začal jsem únavu klasicky honit sladkým a prasárnama. Na váze se to ale neprojevilo. V tomto týdnu je její 100% udržení hlavním cílem.
  Od této soboty mě čeká měsíční běžecký víkendový závodní blok. Když vyjde počasí, tak se již tuto sobotu 5.března pokusím posunou osobák na Kbelské desítce. Rozběhnu jí na 34min (průměr 3:24min/km). Případný reparát mám v plánu další sobotu 12.3. v Pečkách, nebo dále na oblíbené domácí Českobrodské Pečeti (neděle 20.3.). V sobotu 2.dubna půjdu Pražský půlmaratón s cílem pod 1:15h. O měsíc později (8.května) jeho plnotučnou verzi. Tam budu chtít atakovat čas 2:40h. V období mezi zařadím nějaký aquatlon a duatlon. Tyto akce absolvujeme pravděpodobně celá rodina. Následně se rychle rozjede triatlonová sezona. Vše podrobně v TERMÍNOVCE 2016.

  + zpracován návr a dány do výroby vizitky na projekt "Kanál La Manche", Davide díky moc

  vizitka Kanál La Manche

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist