Archiv

Srpen 2016

 • 31.8.2016

  Včera tyto stránky zaznamenaly výročí. Na počítadle návštěvnosti se ukázalo neuvěřitelné číslo 100000! V září to bude 6 let, co byly spuštěny. Stále jsou (mimo sportu) jedním z mála mých koníčků a obrovským žroutem času. U toho chci zůstat. Dále budu postupně dělat na jejich vylepšování. Nápadů je dost. Díky moc všem návštěvníkům. Vaše přízeň mě motivuje.

  6

  Dnes běžím desítku v Modřanech, jako test tempa půlmaratonu, který zkusím jít v rámci Gigathlonu v sobotu na Lipně. Před ním ještě projedu brusle, kterým jsem moc nedal. O víkendové akci brzy.
 • 29.8.2016

  Další cíl sezony splněn

  6 7 1

  V sobotu se mi na Velké ceně města Úval XC MTB (horská kola) povedl splnit další cíl letošní sezony: obhájit vítězství v seriálu Tří závodů pro zdraví. Nebylo to vůbec jednoduché, bodový náskok byl nakonec minimální. Do karet mi hrála účast špičkových mladých bajkerů (Jan Škarnitzl, Matouš Ulman, Tomáš Paprstka ...), kteří ubrali několik potřebných bodů pronásledovatelům. V závodě jsem na to nebral žádný ohled, šel do něho na 100%. Povedl se mi zajet slušný čas (o cca 2min osobák) 1:07:50h na celkovém 11.místě (4.v M35). Dost mi opět pomohlo půjčené kolo Scott Spark 29 2016. Poslední pátý okruh jsem už mohl zvolnit a užívat si technickou náročnost tratě. Skvěle mi fandila celá rodina, která také závodila. Vyhrál v neuvěřitelném traťovém rekordu 55:53min 22. olympionik z Ria Jan Škarnitzl.

  18 9 4

  S manželkou jsme si na závěr dali běžeckou cca 5km trať, kterou jsem se v křečích protrápil na 7.místě (Jana pátá). V součtu s kolem, pod názvem Úvalský tvrďák, nám to shodně stačilo na 2.místo. Pozávodní skvělou masáží mi nohy probouzeli k životu studenti z Palestry.

  16 17 19

  Veliká pochvala všem kolem seriálu Tří závodů pro zdraví v čele s Ondrou Broučkem. Sejdeme se na jejich další akci, Klánovickém běžeckém 1/2maratonu, v neděli 23.října. Celého seriálu 2017 se pravděpodobně nezúčastním. Již první bodovaná akce (Kbelská 10, sobota 4.března) se mi bude krýt se soustředěním.

  Naše počínání v číslech:
  Majda - MTB 1,5km - 4.místo
  Filip - MTB 2km - 5.místo
  Jana - MTB 15km - 6./13.místo
  já - MTB 25km - 4./11.místo
  Jana - běh 5km - 5.místo
  já - běh 5km - 7.místo
  Majda - seriál - 4.místo
  Filip - seriálm - 3.místo
  Jana - seriál - 5.místo
  já - seriál - 1.místo

  vše podrobně zde
 • 27.8.2016 - obhajoba vítězství v seriálu Tří závodů pro zdraví se dnes zdařila, zadarmo to rozhodně nebylo, vše kolem brzy
 • 25.8.2016 - fotky z prodlouženého víkendu na Lipně

  47 62 35

  51 71

  14 57 29

  + spousta dalších zde
 • 24.8.2016 - Běžecká antiforma pokračuje. Včera od začátku do konce protrápený Rasokros na 7,5km v Krčáku. Předvedl jsem vůbec nejhorší čas (34:39min 13.místo) co pamatuji. V poslední době to docela plave a jezdí na kole. Běh ale pokulhává. Přičítám to nějakému kilu navíc, únavě po dlouhých akcích a hlavně nedostatkem běžeckého tréninku. Po Gigathlonu, který je již příští víkend, se na něj zaměřuji.

  Tuto sobotu v našich rodných Úvalech proběhne závěrečný díl seriálu Tří závodů pro zdraví. Bude se jednat o horská kola. Akce je pro celou naší rodinu srdeční záležitostí. Chci zajet kvalitní čas, který mi zajistí dostatečný počet bodů pro obhajobu vítězství v celkovém hodnocení seriálu (druhý cíl sezony). Ani to mi možná nebude stačit. V neprospěch je totiž často menší bodování mé kategorie 35-45let. Pro vyznavače běhu bude v 15h startovat 5km. Po vyhlášení to vše zakončí koncert kapel Medvěd 009, Emma a Freeride. Akci v Úvalech doporučuji. Upozorňuji ale na náročnost tratě hlavního závodu. Ideální si jí předem ošahat. Dnes, ve středu od 18:30h, na ní proběhne oficiální trénink. Sraz na hřišti pod školou.
 • 23.8.2016

  společně S prodlouženým víkendem na Lipně extra spokojenost. Olympijský park nabízel bohatou řadu sportovních aktivit. Domů jsme dorazili slušně unaveni. Chtělo to tam být déle. Směroval jsme to samozřejmě hlavně k triatlonu. Závěrečný plánovaný běžecký maraton jsem po dohodě s rodinou neabsolvoval. Asi dobře, protože tělo po třech předešlých závodech a prohlídkách těžkých Gigathlonových tratí stávkovalo. Majda vybojovala na triatlonovém mistrovství ČR žactva skvělé třetí místo! Níže naše počínání v číslech, spousta fotek brzy.

  Pátek 19.8. - trénink
  Jana (0,2-7-2,6km) 39:48min 1.místo
  já (0,2-7-2,6km) 33:43min 1.místo

  Sobota 20.8. - ČP
  Majda (0,1-2-1km) 13:07min 3./13.místo
  já (0,75-23-5km) 1:18:05h 15./33.místo

  Neděle 21.8. - Open
  já (0,4-18-5km) 54:40min 3./7.místo
 • 15.8.2016

  palava Včerejší Pálava (1/2IM) bez šťávy na 7.místě. Už v týdnu jsem se cítil mizerně. Dost odpočíval, moc netrénoval. Tomu také přesně odpovídal předvedený výkon. Celým závodem jsem se protrápil. Plavání v neoprenu ještě šlo. Dokonce jsem v úvodu držel čelní skupinu. Kolo šíleně bolelo, ale taky jelo. Do druhého depa jsem dorazil čtvrtý jen několik minut za průběžně prvním Lukášem Krpcem (na běhu odstoupil). Vše bylo otevřené. Za normálního stavu šance bojovat o vítězství. Začátek jsem zkusil rozběhnout. Nešlo to. Zkoušel všemožné, nic v tom vedru nepomáhalo. Místo plánovaného posunu vpřed jsem se pořadím propadal. Hlava chtěla, tělo ne. V závěru mi bylo všechno jedno, hlavně už být v cíli. Jak říkal Martin Krňávek (bývalý špičkový triatlonista): pochod mrtvol. Vítězství v kategorii mě vůbec netěšilo. Takto závodit nechci.
  Vyhrál rozdílem třídy, díky skvělému běhu, Honza Jakubíček. Dobrou podporu mi dělal děda ze Slovan. Akce na Pálavě se organizačně vydařila. Je to naprosto dokonalé místo. Zasloužila by si zařadit do poháru FORD CZECHMAN TOUR.
  Začátek týdne dám odpočinkový. Zkusím se z toho rychle dostat. Od čtvrtka do neděle jsem s rodinou na Lipně. Tam to chci vše pojmout tréninkově. Sportovní vyžití je tam dokonalé. Také projedu tratě Gigathlonu. V neděli na Lipně absolvuji tréninkově běžecký maraton, který startuje ve 14:30h, stejně jako mužský na olympiádě v Riu.
 • 12.8.2016 - Doplněna TERMÍNOVKA 2016 do konce roku. Cílem bude po konci triatlonové sezony kvalitně zaběhnout solo maraton v novém osobáku. Pokusím se o to 9.října v Budapešti. Brzy zveřejním termínovku na příští rok. Organizátoři si opět pospíšili.
 • 8.8.2016

  Houmrův triatlon - udržení vedení v seriálu

  1 První letošní cíl splněn. V sobotu na triatlonu v Jiříkově se nám s manželkou povedlo udržet vedení v letošním seriálu HT TOUR. Jana si pro to došla 6.místem mezi ženami s obrovským bodovým náskokem. Já jsem o to musel podle očekávání bojovat až do cíle (5.místo 1:46:03h). V plavecké části jsem opět předvedl mizerný výkon. Vše ale dohnal taktickým kolem a hlavně bojovností v závěrečném běhu. Dost mi pomohly děti a známý, který hlásil časové odstupy. Konec jsem už mohl vypustit a vychutnat finiš s dcerou Majdou (ovládla závod ve své kategorii). Za cílem jsem v leže dlouho vydýchával totální únavu. Zvítězili Franta Schoval (1:39:14h) a Martina Nováková (1:53:59h). Závodil i syn Filip. Hlavní cenu (letenku na Havaj) přijel vylosovat Karel Gott. Pro první v seriálu byla odměnou slušná televize. Rozhazovat si dovolit moc nemůžu. Nakonec jsem jí ale dal do tomboly se slovy, že na ní není čas koukat a jednu už máme. Osobně vytáhnul šťastlivce s číslem 85.
  Veliká pochvala všem kolem celého seriálu HT TOUR 2016. Přilákal rekordní počet účastníků. Opět se ho zúčastním. Slova největších soupeřů, že bylo vítězství letos naposledy, beru jako skvělou motivaci.

  + odkaz na zmínku o triatlonu v Jiříkově z ČT 24 zde (25:50min)
 • 4.8.2016

  1


  Do startu prvního ročníku Gigathlonu na Lipně necelých pět týdnů. Změříme si síly se švýcarským vítězem Ramonem Krebsem, který potvrdil účast. Řada známých ještě přihlášení rozmýšlí. To je možné do 15.srpna na stránkách akce. Již byly zveřejněny přesné tratě. Ošahám si je 14 dní před. Jedu s rodinou na prodloužený víkend navštívit Olympijský park Rio-Lipno 2016. Ten nabízí skvělé sportovní vyžití.

  Jinak jsem momentálně v šílené až chronické únavě. Snažím se z ní vydatným spánkem a regenerací co nejrychleji dostat. Trénuji volně převážně jen plavání. Dnešní plánovaný oblíbený běh Drahaňskou roklí raději vypouštím. V sobotu jedeme celá rodina do Jiříkova na Houmrův triatlon, poslední díl HT TOUR 2016. Manželce by k udržení vedení v seriálu mělo stačit dokončení. Já o to budu ještě tvrdě bojovat do posledních metrů s Filipem Peřinkou, Štěpánem Jelínkem a dalšíma. Odkaz na průběžné bodování zde.
 • 2.8.2016

  Nedělní Majdy triatlon v Táboře ve znamení chyb. V její kategorii 10-11let se závodilo na tratích 0,1-2-1km ve slušné početné konkurenci. Poprvé jela na silničním kole podle instrukcí na jistotu, ale až moc pomalu. O sedmém místě bylo rozhodnuto již po prvním extra pomalém depu, které bude muset potrénovat. Závěrečným dobrým během to už nedohnala. Bylo to skvělé získání dalších závodních triatlonových zkušeností.

  4 7

  Závod byl vypsán jako evropský pohár juniorů, takže bylo na co koukat. Odpoledne se jel hlavní závod ČP na sprint tratích 0,75-20-5km. Po náročné sobotě jsem vydržel nezávodit :). Čelní umístění brali Rusové. První dva se brzy představí na olympiádě v Riu. Nejlepší z Čechů finišoval na pátém místě Honza Čelůstka, těsně před stále se lepšícím Františkem Linduškou. V ženách první z našich Tereza Zimovjanová opět za Ruskama. Skvěle uspořádaná akce.

  12 13

  + výsledky
  + další fotky

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist