Archiv

Březen 2017

 • 30.3.2017

  Majda dres Většina lidí se ráda chlubí úspěchy svých dětí. Já patřím mezi ně. Když jde o sportovní, tak extra rád prostřednictvím těchto stránek.
  Majda se včera za školu (gymn. Český Brod) zúčastnila v Kolíně Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Tento podporovaný projekt Českého olympijského výboru a společnosti Sazka je určen všem dětem základních škol a odpovídajících stupňů šestiletých nebo osmiletých gymnázií. Cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim sport jako zábavu a přirozený životní styl. Okresní pětiboj je složen z disciplín: trojskok, medicinbal, švihadlo, kliky, běh na 1000 m nebo dribling nebo plavání (v Kolíně byl dribling).
  Majdě se povedlo svůj ročník 2005 ovládnou a tím postoupit do krajského kola, které proběhne v termínu 15.5.–9.6.. Tam to ale bude úplně jiný level. Vítězové kraje si to rozdají v republikovém finále. Veliká gratulace.

  majda-diplom-vsestranost-2017

  - odkaz na podrobné výsledky zde

  Včera první svezení venku na nové časovce. Domů jsem dorazil v euforii. Maximální spokojenost. Kolo mi ve všem ihned sedlo. Je to raketa! Navíc šetřím závodní kola. Dal jsem do ní před časem pořízené waťáky DT Swiss R460 Al. První ostrý test bude v neděli 16.dubna na Velikonoce. Pravděpodobně zkusím 26km časovku v Jabkenicích.
 • 29.3.2017 - Včera další krátký tempový běh na 3125m v rámci závodu SABZO v Krčáku. Šel se mi těžce. Bylo to ale docela rychlé. Za 10:52min (pr.3,29min/km) mi v cíli, ve slabší konkurenci, patřila druhá pozice za Tomášem Šťastným (10:38min). Byl to opět osvědčený skvělý trénink s cestou na kole, které slouží jako rozjetí a vyjetí. Zároveň potřebný trénink přechodu pro triatlon, který brzy začne. Dovolím si říct, že právě z toho v sezoně extra těžím. Dokážu v poslední době po kole zaběhnout lepší časy než při sólo akcích.
 • 26.3.2017 - V sobotu opět mizerná desítka v Modřanech. Byl to test před víkendovým Pražským půlmaratonem. 37:54min je o půl minuty rychlejší než před týdnem v Brodě, ale stále o parník za loňskými časy a hlavně plány. Vůbec nevím co s tím. Přitom v týdnu to s rychlostí začalo vypadat dobře. Povedl se mi kvalitní běžecký trénink 10x 1km po 3:20min s minutovou pauzou. Bylo to ve čtvrtek, takže to ob den asi doznělo a vůbec nešlo. Pro sobotní Pražskou půlku to vypadá, že budu rád za 1:20h.
  Vše vynahradila Majda, která je ve slušné formě. Na dalším běhu Máchalkou na 1km brala 3.místo za starší týmovou kolegyní Kristýnou F. a Monikou F..
 • 24.3.2017 - Majda běžela ve středu v rámci 1.kola přeboru družstev mladšího žactva v Divoké Šárce 1450m. Předvedla jako nejmladší v kategorii vynikající výkon. Finišovala na 5.místě a tím připsala svému oddílu ŠSK Újezdu nad Lesy slušné body. Podrobné výsledky zde. 2.kolo proběhne 18.května na Dukle. Další termíny nejen atletiky v její TERMÍNOVCE 2017.
 • 22.3.2017

  Soustředění Kanáry

  Letošní soustředění proběhlo přesně podle plánu. 13 těžkých tréninkových dnů zpravidla se všemi fázemi (plavání, kolo, běh, strečink). Dvakrá jsme i zaposilovali s vlastní vahou. Často večer chladili tělo ve studeném domácím bazénu. Letos jsem nasadil ještě trvrdší režim. Ve volných dnech jsem vůbec neodpočíval, ale trénoval podle pocitu.

  6 7

  V úvodu jsem se cítil extrémně unaveně. Pravděpodobně kvůli předešlé protrápené Kbelské desítce a nedostatku kvalitního spánku. Nejlépe v samém závěru, kdy už většina spoluúčastníků slušně polevovala. Začátek jsem se snažil tělo moc neživit a dost se v jídle držet, sám si jednoduše vařil. Pak se to klasicky zvrhlo. Domů se vracím se slušným panděrem, ale vymrskaný.

  9 11 10

  Často dostávám otázku, kolik jsi tam odtrénoval? Cca kolem 120h. Hlavní bylo zaměření na kolo a přežít to bez zranění, což se povedlo. Cyklistické kilometry (najeto 1692km) mají na členitých Kanárech úplně jinou hodnotu. Zapisoval jsem i zajímavý údaj nastoupaných metrů. Číslo se zastavilo na těžko uvěřitelných 23573m. S během to bylo slabší, "jen" 169km. Většina ale byla jako přechod ihned po kole s přitaženým závěrem. Nechyběl dlouhý 30km výběh do kaňonu a kratší svižnější úseky. Maximální spokojenost je s plaváním. Ve vodě jsem byl každý den (celkem 42,7km). Cítím se při něm čím dál tím lépe. Dokážu viset lidi, na které loni absolutně nebylo.

  12 13

  Na Kanáry se za rok v tomto období opět vrátím. Pravděpodobně na úvodní část s celou rodinou, které to slibuji. Po odpočinku se v následujících týdnech zaměřím na rychlost a běh. Za 14 dní půjdu Pražský půlmaraton, dále s Majdou nějaký aqualon a duatlon. Snad se vylepší mizerné počasí, aby se dalo jezdit venku. Sezona klepe na dveře.
 • 20.3.2017

  Českobrodská pečeť 2017

  Českobrodská pečeť 2017 Nedalekou Českobrodskou pečeť (10km běh) jsem letos plánoval běžet s manželkou. Byla totiž jen pár hodin po návratu ze soustředění. Nakonec jí ale běžel sám tréninkově na pohodu, poslední 2km trochu přitáhnul (38:22min). Byl jsem mile překvapen, jak se mi šla. V tempu kolem 3:55min/km krásně nízké tepy při kterých mohl doslova povídat. Snad konečně náznak zlepšení běžecké formy. Slušná únava tam ale byla, výsledný čas slabší. Běžela i manželka Jana klasiku za 46:25min, za kterou brala v kategorii žen na 35 let bramboru. Taky David, který se po sobotní házené slušně vytrápil. Přidala se i sousedka Katka (společně na fotce).
  Letošního ročníku se zúčastnili kvalitní závoďáci v čele s vítězným Petrem Pechekem, za rovných 32min. Dalších šest se dostalo pod 34min. V ženách suveréně zvítězila Barbora Jíšová (35:46min) z Eleven run teamu. Veliká pochvala všem kolem organizace. Opět se akci povedlo o level posunout. Přitom zachovat startovné 50Kč. Za rok stopro znovu.

  Další aktualita o proběhlém soustředění na Kanárech.
 • 15.3.2017

  Majda na sobotním aquatlonu (plavání + běh) v Českých Budějovicích na 7.místě. 200m zaplavala za slušných 2:58min, 2km běžela 7:58min. Za vítěznou Denisou Červenkovou (o rok starší) zaostala o více jak minutu. Níže stručný komentář dědy ze Slovan, který zaskakoval v mé nepřítomnosti. Ještě jednou díky moc. Další aquatlonový závod jí čeká na Velikonoce 15.dubna v Jablonci.

  Vše jsme zvládli bez problémů, počasí na běh se výrazně zlepšilo, ale bylo velmi chladno. Majda závodila na úrovni svých výkonů. Start běhu se zpozdil vlivem problémů s elektronickou časomírou a také i tím, že jim v následné době došel benzin v elektrocentrále. Půl hodiny se čekalo.

  Výsledky

 • 14.3.2017 - Soustředění Kanáry 2017

  Ve volnějším dni konečně pár vět ze soustředění na Kanárech. Probíhá obdobně jako vždy. Na nic jiného než trénink, spánek a jídlo není moc čas. Letos je zde, na začátek března, až moc teplo. Na druhou stranu není třeba na kole sebou vozit doplňky, které se jindy v horách hodí. Ve venkovním 25m bazénu je krásné teplo i ráno. Na Kanárech je v tuto dobu několik triatlonových českých skupin. Často se potkáváme a na společný trénink někdy domluvíme. Po pěti dnech bez pauzy na mě dolehla první slušná únava, ze které se momentálně snažím dostat. Na kole zatím najeto přes 700km. Plave se mi extra dobře. S během je to bohužel slabší. Většinou chodím jen krátký volný přechod po kole. Nejraději po písku při západu podél moře. Nechybí pravidelný strečink s posilováním. Zatím to nemá chybu. Tedy vlastně jedinou. V noci mě budí chrápání spolubydlícího :(.

  Kanáry 2017 Kanáry 2017 Kanáry 2017

 • 5.3.2017

  Soustředění Kanáry 2017

  Již dnes cestuji na 14 dní za partou slušně výkonnostních lidí na soustředění na Kanáry. Proběhne opět na osvědčeném místě v jižním Maspalomas. Předpověď hlásí kolem ideálních 20ti stupňů. Náplň bude stejná jako loni. Celé zaměřeno na objemové kolo. Ráno samozřejmě plavání, v neoprenu se dá i v 18st moři. Po kole zpravidla přechod na běh. Letos se stránkám během soutředení moc nebudu věnovat. Všem příznivcům se tedy předem omlouvám.
 • 4.3.2017 - Majda na víkendových závodech v Plzni zaplavala skvělé časy, samé osobáky:

  200PZ (polohovka) 3:12min
  50M (motýl) 39,6s
  50VZ (kraul) 35,0s
  100Z (znak) 1:34min
  100P (kraul) 1:46min
  100M (motýl) 1:31,6min
  100VZ (kraul) 1:19,1min

  Ohromné zlepšení přičítám několika věcem. Je dlouhodobě zdravá, pravidelně nejen plavání trénuje, měla nové závodní plavky, o jarňákách jsme trénovali starty a obrátky.
  Již následující sobotu 11.března jí čeká první aquatlon v Českých Budějovicích. Bude plavat 200m a Gundersenovou metodou (s odstupy po plavání) poběží 2km. Jako nejmladší v kategorii to nebude mít jednoduché. O rok starší (13. leté) soupeřky dokážou zaplavat 200m za 2:30min a dva kilometry běžet hluboko pod 8min! Info od dědy ze Slovan (absolvuje s ní akci), jak si v Budějovicích vedla, přinesu na dálku ze soustředění.

  Kbelská desítka vůbec neběžela (36:58min na 41.místě). Od začátku do konce veliké trápení. Útok na osobák posunut. Slušně jí dala i manželka Jana (47:32min).
 • 3.3.2017 - Doplněna TERMÍNOVKA 2017 o tradiční všední Sabzácké běhy v Praze a okolí. Ty opět budu zařazovat, podle aktuálního stavu s cestováním na kole.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist