Archiv

Květen 2017

 • 30.5.2017

  Highland Games Úvaly

  25 17

  Tato naše domácí akce měla v sobotu před týdnem premiéru. Zasloužil se o to aktivní Spolek Jonatán. O co šlo? Vše zaměřeno na Skotsko. Účastníci si mohli poměřit síly ve vrzích a hodech závažím, kládou, balíkem slámy, kladivem a dalším. Toho jsem se s Majdou a Janou zúčastnili. Většina disciplín byla i v provedení pro děti. Dále proběhlo přetahování lanem, živé taneční a hudební vystoupení, ochutnávka skotského piva, whisky a jídel.

  19 13 21

  Nejlepšího výsledku dosáhla v juniorkách Majda, která tuto kategorii těsně vyhrála. Jana pátá, já patnáctý. O pořadí ale vůbec nešlo. Hlavní bylo nezranit se, potrénovat sílu. Byla to neskutečná dřina pro siláky. Některé partie nás bolely ještě tři dny. Dobře jsme se pobavili a udělali hlad a žízeň před oslavou (60ka tchýně). Extra povedená akce. Níže navíc tři krátká videa z mého počínání.

 • 28.5.2017

  Filip v sobotu fotbalový mistrák v Kamenném Zboží vítězně 4:3 (3:1).

  Majda v rámci plaveckého přeboru středočeského kraje na Kladně 100m motýlem v novém osobním rekordu 1:26,4min. Za tento výkon brala nepopulární čtvrté místo. Zaplavaný čas by jí měl stačit na republikovou účast. Ta proběhne ve Zlíně 10.-11.června. Dále plavala za její oddíl SOP Kolín několi štafet.

  1 4

  Na tradičním triatlonovém otevíráku v Poděbradech se sešlo početné kvalitní startovní pole. Již poněkolikáté panovalo tropické počasí, které po dlouhé zimě většině nesedělo. Cyklistická část byla proti loňsku prodloužena na vypsaných 30km. 750m plavání a 7km závěrečný běh zůstal stejný. Na akci jsme vyrazili s manželkou, která opět předvedla svůj standard (1:43:58h 5./15.místo). Vítězná Lenka Králová byla v cíli o více jak 17 minut dříve. Já jsem předvedl podobný výkon jako loni na celkovém 14.místě (6.M30-39 za 1:21:32h). Po vydařeném plavání a kolu to vypadalo daleko lépe. Vybíhal jsem na čele skupinky na 7.místě. Bohužel tempo kolem 3:45min/km na ostatní nestačilo. Pocitově to stále běželo mizerně, výrazně pomaleji než loni. Vyhrál Hisportteamový kolega Lukáš Slatinský (1:17:20h) před Honzou Šnebergerem (1:17:56h) a Jardou Bryndou (1:19:17h). Dále byla první dvacítka neskutečně naskládaná ve 2 minutách.
  Začátkem týdne se zaměřím právě na běh. Pak pořádně odpočinu před Czechmanem (1/2 IM). Ten startuje již další sobotu u pardubického písníku Hrádek.
 • 27.5.2017 - Majda se v pátek za školu (gymn. Český Brod) zúčastnila v Čáslavi krajského kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Tento podporovaný projekt Českého olympijského výboru a společnosti Sazka je určen všem dětem základních škol a odpovídajících stupňů šestiletých nebo osmiletých gymnázií. Cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim sport jako zábavu a přirozený životní styl. Krajský víceboj, kam postoupili vítězové okresu, byl složen z disciplín: 60m běh, dálka, shyby, leh-sedy, míček, driblink nebo běh na 1000m.
  Majda zaznamenala další skvělý výsledek. Ve svém ročníku 2005 skončila bronzová. Vítězové kraje si to rozdají v republikovém finále. Na to chybělo dost. Ztratihla hlavně v silových disciplínách. Veliká gratulace. Pro následující ročník jednoznačný cíl postupu.

  Majda ovov 2017

  - odkaz na podrobné výsledky zde
 • 26.5.2017

  Včera Hostivařský vytrvalec TTTparty. Plavala se 1/2IM 1,9km vzdálenost ve třech okruzích. Většina naměřila téměř 2,1km. Tomu i odpovídají zaplavané časy. Z mé strany to byl podprůměrný výkon (32:42min 31.místo). Po ranních plaveckých testech to vůbec nejelo. Navíc mě braly křeče do lýtek. Na Hostivařskou přehradu se mnou na kole jela i manželka Jana. Čas 40:40min odpovídá její momentální výkonnosti. Vyhrál Matěj Burian (25:34min) a Martina Nováková (29:08min). Super akce, která letos přilákala téměř 100 lidí! Veliká chvála všem kolem organizace.

  Plán na víkend:
  Sobota:
  Filip - fotbalový mistrák Kamenné Zboží
  Majda - plavecký přebor kraje Kladno
  Neděle:
  Majda - plavecký přebor kraje Kladno
  Jana + já - Poděbradský triatlon

  Filip v neděli za Přišimasy další vítězný fotbalový zápas. Poradili si bez problémů doma s Poříčanama 5:1 (2:0). Po náročné sobotě jsem dost odpočíval a konečně se byl na něho podívat. Dalo se na to koukat, dělal několik fotek.
 • 25.5.2017 - Včera oblíbený běh v Krčáku na 12,5km za 47:53min na 8.místě. V plánu bylo běžet rychle, stupňovat každé kolo. Začátek šílené trápení. Po úterním dlouhém kole nohy nechtěly. V průběhu se to trochu rozeběhlo. Konec na absolutní hraně přitažený. Průměr 3:50min/km slabší, rozhodně za plánem.

  hostivar2017

  Dnes ráno na bazénu, v rámci pravidelného tréninku s Hisportteamem, test na 50,100 a 400m VZ. Na 50ce jsem zaspal na startu (31,6s). 100m za 1:10,8min 2s za osobákem. Závěrečných 400m jsem šel volněji, tempem 1500m z minulého týdne, za průměrných 5:36min (pr.1:24min/100m). Momentálně je na víc. Bylo to bez odpočinku z plného tréninku. Podrobné výsledky na týmových stránkách zde.
 • 23.5.2017 - krátký report pro plavecký oddíl SOP Kolín o účinkování Elišky Zelené a naší Majdy na letošních aquatlonech


  Na letošním AQUATLON CZECHTRISERIES bylo SOPKo ještě více vidět


  majda+eliska Tradiční účastnici Českého aquatlonového poháru Elišku Zelenou letos za plavecký oddíl SOP Kolín doplnila Majda Teplá. Eliška v juniorkách s přehledem obhájila loňské vítězství seriálu. Mezi ženami obsadila celkové vynikající 5.místo. Následující rok přestupuje do kategorie dospělých a je velikým příslibem pro budoucnost tohoto sportu.
  Majda naskočila do bodované kategorie jako nejmladší. Na závodech v ní účastnice absolvovaly 200m plavání s následným odděleným 2km během. Konečné 5. místo v seriálu je dobrým základem se získáním zkušeností. Podrobně vše v číslech zde.
  Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu. Obě se v létě zúčastní triatlonového pohár, kde plavání s během doplní kolo. Jejich počínání, po jeho skončení, opět v krátké reportáži.
 • 22.5.2017

  Papírový muž - divočejší akci jsem nezažil

  3 6

  O závodě v Modřanech několik let vím. Bohužel jsem se tam nikdy nedostal, až letos. 35.ročník triatlonové akce mluví za vše. Déle trvající v řadě u nás není. První ročník se jel již v roce 81. Domluvila se na tom parta klábosící v hospodě o havajských železných mužích. Přeci existují železní mužové, kteří bez následků vyžahnou litr rumu na ex, ale my jsme skromní, nám bude stačit decka!“ A tak vznikl „Decimuž“ – tedy desetina havajského závodu. Také se dohodli, že pořadí disciplín bude otočeno, neboť jak říkal už Jára Cimrman: „Do hospody s umytýma nohama!“. Změnu názvu na Papírový muž nikdo nepamatuje. Vítěz (na fotce), jak je v propozicích napsáno, je po skončení závodu netradičně vylosován a své vítězství stvrdí vypitím jedné zelené :).
  Běželo se tedy úvodních 4,2km kolem zázemí restaurace ABC. Pak naskočilo na 18km kolo. Po Modřanské se jely s nájezdem 2 okruhy. Proto ten název divočejší akce. Asi všichni známe Modřanskou v Podolí kolem Baranďáku, kde je asi deset semaforů s neskutečným provozem. Závěrečné plavání proběhlo na 400m trati ve venkovním Podolském bazénu. Před skokem se měli všichni osprchovat. Tradičně napsané startovní číslo na čele bylo pravděpodobně kvůli přehlednosti.
  Celé jsem to absolvoval solo bez ohledu na soupeře. Na kole jezdil hodně opatrně za čelní tříčlenou skupinou, která poctivě střídala a vybudovala si malý náskok. V bazénu jsem se posunul na konečné třetí místo, o které absolutně nešlo. Hlavním plánem sobotního dopoledne byl plaveckým tréninkem, ihned po konci závodu. Při cestě domů na kole jsem se zastavil v restauraci ABC na pozávodní guláš. Udělal dobře. Nic lepšího jsem dlouho neměl. Snad to všichni přežili ve zdraví. Předem vědět, že se bude jezdit po Modřanské, tak bych do toho nešel. Před 35ti lety to tam asi vypadalo jinak. Na zvážení je přesunutí místa. Zúčastnilo se 115 lidí!

  + dalších pár fotek
 • 20.5.2017 - Ve čtvrtek se na golfovém hřišti v Hostivaři uskutečnila doslova multisportovní akce. Účastníci měli možnost výběru z několika běžeckých tratí včetně bosoběhu. V závěru proběhl venkovní aquatlon, kde plavání probíhalo v místním již vyhřátém jezírku.
  S manželkou jsme po roce opět stáli na startech. Jana na 5km trati v kategorii 35-45let nenašla přemožitelku. Já jsem si dal 10km bosoběhu, který se mi šel pocitově neskutečně dobře. Asi proto, že jsem byl několikrát klusat bez bot, první kolo začal volněji, postupně předbíhal a posouval přes tuhnoucí soupeře až na konečné 7.místo (4.naboso, 2.35-45). Pro vítězství si jasně doběhl triatlonista Franta Schoval, který vyhrál i kategorii bosoběžců.
  Absolvovali jsme i aquatlon. Téměř jediní jsme si oblékli neopren. Ambice na bednu ve slušné konkurenci nebyly. V mém podání to byl hlavně trénink rychlého depa (proto ten neopren) a soustředění na orientaci v malém jezírku, kde se plavaly tři okruhy. Hostivařský aquatlon vyhrál vynikající plavec Petr Šlajs. V ženách mlaďounká Šárka Půstová, která finišovala jen 2s za mnou. Manželka se s tím také slušne poprala. Výsledky zde. Celá akce neměla chybu. Díky moc za hodnotné ceny pro vítěze. Za rok stopro znovu. Skvěle jsem potrénoval.

  3 7

  + dalších pár fotek
 • 19.5.2017

  majda2016 Včera další slušné vystoupení Majdy ve 2.kole přeboru mladšího žactva na Julisce. Zúčastnila se za ŠSK Újezs nad Lesy dvojboje 600m + kriket. V běhu opět posunula osobní rekord na číslo 1:56,5min (4 body za 7.místo). V silovém hodu to bylo tradičně slabší (24,34m na 19.místě). 3.kolo MPD proběhne ve čtvrtek 1.června na Olympu.
  Tento víkend má odpočinkový nezávodní. Zaměříme se na kolo, kterému zatím moc nedala. Triatlonová sezona brzy začíná. Vše podrobně v její TERMÍNOVCE 2017.
  Brzy o čtvrtečním běhu a aquatlonu na golfovém hřišti v Hostivaři.
 • 18.5.2017

  juliska2017 V úterý za Aritmu, v rámci 1.kola přeboru družstev, na Julisce 3km. Vyrážel jsem tam na kole s cílem běžet rychle uvolněně, neprotrápit se tím. Povedlo se mi držet vyrovnané tempo 3:20min/km (v cíli 10:02min). 12.místo bohužel znamenalo nepřipsání Aritmě jediného bodu (bere prvních 10). 3km vyhrál v tréninkovém tempu Lukáš Kozlík (9:32min), který se připravoval na následných 1500m (4:20min). Po běhu jsem naboso vyklusnul na kvalitním pažitu fotbalové Dukly. To se bude hodit pro dnešek. S Janou máme v plánu bosoběh a aquatlon na golfu v Hostivaři. Majdu čeká, také na Julisce, 2.kolo mladšího žactva za její oddíl ŠSK Újezd na Lesy.

  Ráno v rámci plaveckého tréninku Hisportteamu test na 1500m. S časem 21:09min (pr.1:25min/100m) maximální spokojenost. Konečně se začíná projevovat téměř každodenní plavecký trénink. Další testy proběhnou následující čtvrtek. Půjde o 50,100 a 400m VZ.
 • 17.5.2017

  Klánovický Mini Adventure

  1

  V neděli se uskutečnil třetí díl seriálu Tří závodů pro prozdraví. Jednalo se o Klánovický Mini Adventure, neboli zážitkový závod dvojic. Abych se přiznal, nejsem moc příznivcem podobných akcí. Mám rád poctivou měřitelnou dřinu. U celé rodiny je to ale přesně naopak. Opět jsme sestavili pět týmů s názvem Teplíci 1-5. Myslím, že jsme si to všichni užili. V závěru celou akci trochu pokazila slušná přeprška.
  S manželkou jsme v kategorii MIX65+ s náskokem obhájili předloňské vítězství. Nebylo to vůbec jednoduché. Janu jsem klasicky na hraně hnal. Poctivě makala. Na mokré trati se nám nevyhlo několik kontrolovaných pádů. Další komplikací byl spadlý řetěz a zamotaný drát do kola, který manželce rozhodil zadní brzdu (dojížděla jen s přední). Ostatní se v kategorii RD15 (rodiče s dětmi) umístili ve středu startovního pole. Podrobné výsledky zde.
  Závěrečný díl seriálu proběhne v Úvalech 26.srpna. Půjde o tradiční horská kola na náročné úvalské Vinici. Pokusím se tam obhájit čtvrtý titul v řadě vítěze celého seriálu. Jana i Majda to májí letos také slušně rozjeto.
 • 16.5.2017 - V sobotu se to Majdě termínově nešťasně sešlo. Běh Sova i plavecké závody pořádaly její domácí oddíly. Chtěla stihnout a stihla oboje. Hned po doběhu jí děda ze Slovan převezl do Kolína. Tam absolvovala tři tratě v odpolední části 2.kola krajské základní soutěže. Po nedávném soustředění si vedla skvěle. Opět posunula nejlepší časy (níže v tabulce). Poprvé plavala 800m průměrným tempem 1:35min/100m.
  distancevýsledekumístění
  100m Z1:32,4min8
  50m VZ34,3s3
  800m VZ12:42,1min4

  + odkaz na podrobné výsledky
 • 15.5.2017

  Běh Sova

  Další sportovně plný víkend začal domácím během Sova v Klánovickém lese. Šlo o další akci Běžeckých nadějí, počasí ideální, takže o početnou dětskou účast nebyla nouze. U dospěláků to bylo trochu slabší, rychlí běžci ale dorazili. Tradičně první na řadu přišla Majda na 800m trati. Trochu jí pobolívá noha. O účasti nakonec rozhodla sama. Na výsledku (9.místo za 2:29min) bylo omezení znát. Pár bodíků do celkového bodování připsala. Manželka Jana pomáhala kolem organizace. Během toho stihla i svůj 3,3km běh na druhém místě v kategorii. Hlavní závod na 5,5km jsem si dal já (6.místo za 20:03min). Už to celkem běželo tempem kolem 3:40min/km. Vyhrál Vlasta Fleg (18:23min) před Filipem Peřinkou a Tondou Rektorem. Celá akce neměla chybu. Veliká pochvala všem kolem organizace.

  5 7

  8 13 17


  + další fotky

  Zítra o plaveckých závodech Majdy v Kolíně. Stihla jen odpolední část. Dědo dík za odvoz.
 • 12.5.2017

  Plán na víkend:
  Sobota:
  všichni - Běžecké naděje - Újezdská sova
  Majda - Plavání Kolín
  Neděle:
  všichni - Klánovický Mini Adventure

  Včera další Sabzácký běh v lesoparku Hostivař na 7km. Po náročném víkendu tělo ještě nechtělo. Druhé kolo se to trochu rozeběhlo. Po něm jsem absolvoval boso výklus na nedalekém golfovém hřišti. Tam další čtvrtek proběhne právě bosoběh na 10km, vypsaný jako MČR. V rámci akce i další běhy + první venkonví aquatlon (plavání 350 m + běh 2,5 km). Ideální příležitost pro triatlonisty vše před nadcházející sezonou vyzkoušet. S manželkou nebudeme chybět na startu.
 • 11.5.2017 - Michal Šubrt to dokázal! V nejrychlejších časech historie dokončil závod EPIC5 Challenge - Ultra Endurance Adventures: 5 Ironmanů v 5 dnech na 5 havajských ostrovech. Tento skvělý ultra výkon nemohu nechat bez povšimnutí. Nenápadného Michala jsem měl tu čest potkat na letošním soustředění, kde se na tuto akci připravoval pod vedením Petra Vabrouška. Veliká Gratulace!
 • 9.5.2017

  Challenge Rimini

  Italská dlouho plánovaná triatlonová akce v Rimini za mnou. Tento report na vznikl v autě během veledlouhé 12h (přes 1000km) cesty domů. Dost se mi hlavou honily myšlenky, jestli to za to stálo. Bylo to totiž fyzicky i finančně velmi náročné, bez splnění cíle zajet do 6.místa. Nakonec jsem na závod vyrážel sám autem na poslední chvíli, až v pátek na noc po práci. "Ideální" vyladění. V sobotu klasická registrace, jídlo a příprava věcí. Bohužel bez rozjetí. Na to nebylo. Pravděpodobně i to přispělo tomu, že mi postup na MS do Šamorína utekl o pouhé 2min.

  9 10

  Hromadu času jsem ztratil v úvodním plavání. Ve slušných vlnách nebylo v prostřední části vidě na bojky. Místo 1,9km jsem vylézal s 2,27km těsně pod 32min. Studená jen 16st. mořská voda mi nedělala problémy. Druhý asi minutový zásek přišel hned v depu. Na kole nebyla helma. Tu jsem našel o kus dál bez magnetického štítu. 94km cyklistika na technické rozbité trati celkem povedená. Zajel jsem čas srovnatelný s čelem kategorie. Do půlmaraton jsem vyrážel s plánem, od půlky ho vystupňovat. To se nepovedlo, nešlo. Konec byl spíš bojem o dokončení v čase 1:27h. Ostatní šli kolem 1:23h.

  14 18 21

  Podle očekávání se sešla kvalitní sestava. Výsledkově tedy celkové 49.místo (8.v M35) v čase 4:46h. Ostatní početné české zastoupení bylo vidět (s částí společně na fotce). Nejlepším Přemek Švarc na celkovém 7. místě (4:13h). Vítězem Molinari za 4:03h. V mé kategorii první Pepa Křivánek (4:37h), kterého jsem loni těsně porážel. Výsledky zde.

  1 24

  Půlku v Rimini doporučuji, pár chyb jsem tam ale našel. Ideálně spojit s dovolenou. Místo Slovenska dávám tradičního Czechmana, jedu dál.

  + další fotky
 • 5.5.2017 - Až dnes po práci vyrážim do italského Rimini na 1/2IM (1,9km plavání + 94km kola + 21,1km běhu). Cíl mám jasný: nominovat se na THECHAMPIONSHIP do slovenského Šamorínu, který se uskuteční v sobotu 3.června 2017. Jedná se o vyvrcholení triatlonového seriálu Challenge Family, který konkuruje seriálu Ironman. V poslední době dokonce získává více na oblibě. Přispívá tomu i hlavní závod IM Roth, kde Frodeno loni posunul světové maximum na neuvěřitelných 7:35h! Konkurence v Rimini se dá očekávat extra kvalitní, protože kvalifikační závody v Evropě jsou na jaře jen dva. Pro nominaci je třeba zajet do 6.místa. majda2016 Termínově se případný Šamorín kryje s naším populárním Czechmanem (1/2IM). Kyž nevyjde Šamorín, pojedu ho. V neděli od 10h držte palce, jdu do mrtva :). Na startovce je slušně početná česká sestava. Jak to dopadlo začátkem týdne.

  Majda ve středu absolvovala za její gympl Český Brod v rámci okresního poháru rozhlasu škol 600m a výšku. 600m za rovných 2:00min, slabší výšku 117cm. Tu šla jen proto, že jí nikdo jiný na škole neumí. Podrobné výsledky po zveřejnění brzy.
 • 3.5.2017 - Dnes spíš pro lidi, co se zajímají o plavání. Níže videa a rozbor chyb z aquatlonu na Praze 11. Hlavně při závodě se přestává myslet na techniku a vše je krásně vidět. Videa jsou dobrá, aby si člověk chyby uvědomil a odstranil je. Nejhorší jsou zažité streotypy u lidí, co chodí plavat sami. Ve vodě je rozhodně na čem pracovat. Všem doporučuji jednou za čas video udělat nebo plavat pod trenérským dozorem.

  Majda:

  chyby:
  - mírné přizvedávání hlavy při nádechu
  - nedotažený záběr, hlavně levá
  - do vody nejdou první prsty, také hlavně levá
  - malá frekvence u rukou
  - kotoulovka vždy moc blízko

  Ondra:

  (první video úvodních 100m, druhé posledních 100m)

  chyby:
  - nerovnoměrné slabé nohy, rozjíždějí se při nádechu
  - veliké přizvedávání hlavy při nádechu
  - nedotažený záběr, obě ruce
  - do vody nejdou první prsty, pravá
  - levá jde přes osu
  - nízké lokty při přenosu
  - po otočce bez vyvlnění brzy nahoru
  - celkově vydřené, neuvolněné
 • 2.5.2017 - V podnělí jsem na svátek práce do práce nemusel. Manželka na kurzu ve škole, Majda na plaveckém soustředění. Filip propadl počítačovému gemblerství. Po náročném víkendu tělo stávkovalo. Ležet na gauči nešlo. Ranní plavání v Podolí bylo povinností. Vlezl jsem do venkovní 50ky v neoprenu, abych si na něj před nedělním Rimini (kvalifikační 1/2 IM v Itálii pro MS) zvyknul. Pak jsem se po vydatném obědu u našich jel podívat, s věrným úvalským běžeckým parťákem Láďou, na 7,4km běh do nedalekého Struhařova. Samozřejmě jsme ho dali. Já opravdu jen dal na absolutně dobrý pocit. Pořadí jsem vůbec neřešil, hlavní bylo rychle zregenerovat. To se myslím povedlo.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist