Archiv

Únor 2019

 • 27.2.2019

  Šumavský skimaraton

  5 8

  Níže podle slibu o nedělních běžkách na Šumavě očima spoluúčastníků manželky Jany a běžeckého parťáka Ládi. Na Kvildě si dali poloviční 23km trať klasickou technikou. Z mého pohledu to byla opět povedená akce, kterou jsem v začátku přepálil. Předvedený výkon (45km 2:27h 50.místo 18.M40-49) v našlapané konkurenci beru. Potřeboval bych to delší :).

  10  Stopa pro život potřetí

  Proč se člověk jako já, který není až tak moc běžkařem, postaví na start závodu a to dokonce i opakovaně? Odpověď je jednoduchá. Na běžkách závodí Ondra. Navíc v seriálu Stopa pro život mám vše co od běžkaření očekávám. Krátkou vydatnou upravenou trať (jela jsem vždy 22-23 km) s vyplavením notného množství adrenalinu. Setkání s podobně naladěnými lidmi. K dispozici vyhřátý stan, čaj a sladké pečivo již před závodem. Po něm výběr z několika jídel. Na Božím Daru i Kvildě nám k tomu dokonce vyšlo luxusní počasí. Co více si přát :).

  Jana (23km 1:53h 172.mínsto 9.W40-49)

  11

  škoda, že měří o 4cm méně než 169 :)  Šumavský skimaraton z pohledu začínajícího lyžaře

  Před měsícem jsem po asi dvaceti letech dal v Jilemnici závod na 10km na nově koupených lyžích. Vyzkoušení vybavení proběhlo v pořádku, tak jsem v neděli absolvoval klasikou delších 24km na Šumavě. Překvapil mě kvalitní servis a zázemí celého závodu od míst na parkování, vytápěného stanu s jídelnou, šatnou, úschovnou a občerstvením. Vše za symbolické startovné. Podmínky byly poměrně těžké. Umrzlý sníh, ale výborné počasí. Na startu bylo ještě pod mrakem. Po hodině prorazilo sluníčko a na hřebenech to byla nádhera. Cílem bylo dojet ve zdraví bez ujmy na vybavení. Prudší sjezdy jsem raději vyskakoval ze stopy a plužil po zledovatělém sněhu. Trasa byla super. Jedna občerstvovačka bohatě stačila. S časem v cíli maximální spokojenost. Po závodě převlečení ve vytápěném stanu, polévka a alpský knedlík na doplnění energie. Druhý den dost veliká únava. Hlavně nohy hodně bolely. Asi z toho plužení a nezvyklé zátěže. 12km výklus byl úplně za odměnu. Příští rok to jistě zopakuji. Doufám, že už na delších tratích. Bude to chtít trochu přizpůsobit přípravu a více na lyžích potrénovat.

  Láďa (23km 2:23h 243.mínsto 45.M50-59)

  1 3


  + odkaz na výsledky a dalších několik fotek
 • 25.2.2019

  vs-5km-2019 V sobotu běžecké profouknutí na 5km trati v Modřanech. Moc jsem toho za poslední dobu nenaběhal, natož rychleji, takže od toho moc nečekal. Čas 19:16min znamená průměrné tempo 3:51min/km odpovídající momentální výkonnosti. O těsném vítězství v kategorii 40+ jsem nevěděl. Hlavní 10km trať vyhrál v rychlém čase 33:25min Milan Janoušek a Regina Procházková (39:19min), pětku za 16:37min Honza Karko.
  Za týden na Kbelské desítce bych rád předvedl něco kolem 38min. Příště o následných nedělních běžkách na Šumavě očima spoluúčastníků.

  + výsledky


 • 19.2.2019

  Běžkování na Božím Daru

  17 10

  Dlouho jsem nic lepšího nezažil. Hlavní podíl na tom mělo počasí. Dokonce už se dalo venku bez mrznutí na kole. Zpátky ale k běžkám, které jsou momentálně první v pořadí. Sobota je ve stručnosti v aktualitě ze 16.2.. V neděli podle plánu dlouhá klasika na cca 40km. Mazal jsem na odraz klistrem, takže většinu stpoupání dával pohodovým stříďákem. Po něm vždy bylo tělo dobře připraveno na soupaže. Pravidelně občerstvoval (veliká pochvala za složení a všem kolem) a držel konstantní tempo. V závěru se mi ulomil hrot na košíčku hůlky. Díky tomu nepatrná ztráta. V cíli za 2:14h na 37. pozici s přijatelnou 28min ztrátou na čelo. Tam těsně udolal Honza Šrail Němce Leupolda a Standu Řezáče. Ten měl za sebou vítězství na těžké sobotní Karlovské 50ce! V ženách první Lenka Blažková (2:16h), které jsem chvíli dělal společnost. Souběžně se jela poloviční a čtvrtinová vzdálenost. V sobotu nechyběly dětské závody. Prostě nemělo to chybu. Kolem toho jsem spoustu kilometrů najezdil a nachodil. Proběhl i bazén se saunou ve Varech. Další víkend Skimaraton na Šumavě. Podle počasí a stavu se koncem týdne rozhodnu co pojedu.

  19 18 20

  + výsledky a další fotky
 • 18.2.2019

  majda2016 Majda se v neděli, v rámci přeboru Prahy starších žáků v nafukovačce na Strahově, stala mistryní v běhu na 1500m. Samozřejmě mě tím udělala ubrovskou radost. Úspěch nutno brát s rezervou, protože přebory nepochopitelně kolidovaly s jarňáky Prahy. Konkurence byla malá. Historie se ale neptá. Nejlepší holky v kategorii 2004-5 tuto trať umí kolem 5 minut. Majdě stačilo s obrovským náskokem na druhou 5:20min. K tomu šla 60m překážek za 11:47s na 24.místě.

  + odkaz na výsledky
 • 16.2.2019

  Nakonec jsme s Janou vyrazili na Boží Dar v sobotu a podle plánu dali skejtem dvacítku (20,4km). Mě se jelo nad očekávání. Možná proto, že jsem to bral jako rozjetí před dlouhou nedělí. Trať doslova prolétl za 58:12min. To stačilo v nabitém startovním poli na 38.místo celkově (10. M40). Na bednu v kategorii chybělo něco málo přes minutu. Přede mnou to bylo neskutečně naskládané. To trochu při prohlédnutí výsledků mrzí. Škoda, že jsem startoval až za extra vlnou. S řadou lidí bych dokázal jet. Jana to dala za 1:24min jako 9. v kategorii Z40. Klasika jí prý ale chutná více. Brzy o neděli.
 • 14.2.2019

  majda2016 Majda ve středu na další halové atletice. Jednalo se o veřejné závody žactva na Olympu ve Stromovce. Měla premiéru na 1500m běhu. Jako druhou disciplínu si zvolila 60ku. Před tím jsme se doma bavili na co má. Bylo to u příležitosti zkouknutí národního halového rekordu 4:05min Simony Vrzalové na totožné trati v Ostravě. Můj tip zněl, podle předváděných časů na 800m, 5:15min. Za ním výsledkem 5:27min trochu zaostala. Je to ale základ, od kterého se odpíchnout. Reparát bude mít hned v neděli v rámci přeboru Prahy v nafukovačce na Strahově.
  Já stále běžkuju. V sobotu razíme s Janou na Boží Dar, kde si dáme 22km skejtem. Zůstávám tam do neděle na dvojnásobnou trať klasikou.

  + odkaz na výsledky
 • 11.2.2019

  Jizerská 50


  jiz50 Jizerská 50ka, vlajková loď seriálu Skitour. Tuto akci zná snad každý, i sportem nezasažený. Mají na tom zásluhu média. Co se v nich dělo letos bylo nad mé chápání. Jinak cena / výkon rok od roku lepší. Proti konkurenční Stopě pro Život ale slabota.
  Letos jsem chybně nevěnoval pozornost složení občerstvovacích stanic (nikde se nic nepsalo). Do závodu vyrazil tradičně bez ničeho úplně na lehko a spoléhal na ně. Gel byly k mému údivu až na čtvrté možnosti občerstvení na Smědavě, kde jsem si ho tvrďácky nedal. Tatranky a banány na běžkách nekoušu. Celé tedy bez jídla jen na minimum pití. To se mi na 3h akci (2:51h 271.místo) ukázalo jako veliký energetický problém.
  Jel jsem to podle plánu na hladkých jen na ruce. Lyže moc nejely, jejich rychlostní výhoda se tedy nekonala . Namazal jsem moc teplým voskem. V nejprudších místech to bylo o slušném morálu. Ve stojce za Smědavou kus stromečkem, kde jsem se neskutečně propadnul. Určitě to ještě někdy zopakuji, až na to pořádně bude. Letos už ne. Střídavý styl mi chyběl. Cíl udržet první vlnu pro příští ročník splněn.

  + výsledky
 • 4.2.2019

  boboloppet-logo Sobotní Boboloppet (90km běžky) v Jizerkách celkem sednul. Poprvé jsem ho dal výrazně těžší klasikou. Rozhodnutí padlo až po cestě v autě, kdy jsem si hodil mincí. Na mokřejší teplé podmínky jsem risknul fialový klistr KR50, což se ukázalo jako správná volba. Lyže slušně stoupaly i jely na skluz. Zvládlul jsem to za plánovaných 6h (6:08:10h) na 7.místě mezi klasikářema. Nejrychlejší tímto stylem za 5:07h! Michal Sedláček, skejtem Petr Marhoun (5:08h) a Jana Jetmarová (5:29h). Bylo to celé bez energetické krize. Posílal jsem tam kvalitní Enervit. Poprvé mě nevytuhly ruce, ale postupně záda s přitahovačema zadku. Těžké soupaže jsou nejen o rukou, jak říká řada lidí. Konečně jsem se v tom utvrdil. Opět skvělá akce, která patří mezi mé nejoblíbenější. Zůstával jsem v Bedřichově, takže jsem se konečně podívla, po tradičním bazénu se saunou v Jablonci, na večerní vyhlášení na Královku. V neděli lehké vyjetí a hurá domu za rodinou. Ta vyrazila po čtvrtečním vysvědčení na lyžovačku do Krušných hor. Již další neděli dávám Jizerskou 50ku. Když nebude čerstvý měkký sníh, tak jí zkusím na hladkých (bez stoupacího vosku na soupaže). Musím se zmínit o zavedení třetího typu lyží, kterým se říká soupažačky. Před sezonou jsem použité pořídil. Naskytnul se mi neuvěřitelný kauf Madshusů přímo od naší laufové ikony Standy Řezáče.

  Dále krátké video z projíždění nejvyššího místa na Rozmezí. Pájo dík, i za podání pití. Na 0,7l bych to asi nedal :).

  + výsledky a několik fotek

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist