Archiv

Březen 2020

 • 31.3.2020

  Pokuď se chceme doma více hýbat (spalovat), tak musíme pořídit nějaký trenažer. Momentálně téměř nedostupná věc. Hlavně to chce pořádně promyslet. Zabírá dost místa a většinou končí jako věšák na prádlo. Níže dvě motivační videa: cyklistický trenažer s brzdou v podání Jany a veslo.

 • 30.3.2020

  Břicho, pro téměř každého veledůležitá věc. Jeho velikost většinou závislá na množství tuku. Dost se dá, jak říkám ve videu, udělat jídlem. Jinak ho je třeba minimálně 2x týdně cvičit. Počet opakování se dá velmi rychle navyšovat (dávám kolem 50ti). Jeho cvičení ideálně zařadit na konec posilování.

 • 28.3.2020

  Dva základní cviky - dřepy a kliky. Dají se dělat doslova na místě. V této době tedy idení pro posílení řady partií. Cvičit v libovolném zvladatelném opakování alespoň 1x týdně.

 • 26.3.2020

  Bederku (spodní záda) pocítil snad každý. Když je navíc sedavé zaměstnání, tak je na její problémy zaděláno. Já cviky na videu dělám v jednom opakování po 20 téměř každý den. Zabere to 5 minut a je vyhráno. Všem doporučuji.

 • 25.3.2020

  Ode dneška pravidelně přináším videa s podněty pro domácí cvičení. Doufám, že to budou užitečné rady a inspirace. Řada lidí se momentně bojí chodit ven a vynechává své zažité pohybové aktivity. Vlastně ani nemá kam, když je vše zavřené. Tráví spoustu času na gauči u televize a přibírá.

  Níže první video se základními cviky na zpevnění středu těla. Tam je základ. Doporučuji dělat 2x týdně ve třech sériích po 1 minutě.

 • 24.3.2020

  Konečně zpracovány fotky z hor z Val Thorens ve Francii. Měli jsme štěstí, že jsme tam na poslední chvíli byli. Vzpomínky na neskutečné výhledy a další zážitky jsou veliké. Pohybovali jsme se tam v rozmezí 2,3-3,3tis m nad mořem. Krvinky tedy slušně namnožily. Bohužel z momentálního pohledu rušení sportovních akcí bez efektu. Objevil jsem tam nový sport - skialpinismus. Dá se za celkem rozumnou cenu půjčit. Uvažuji o jejich pořízení. Většinou jsem ráno přivstal, vyběhnul sjezdovku a sjel nedotknutý manžestr. Byl párkrát běhat, běžkovat, jednou na celý den lyžovat a snoubordit. Ty sjezdovky hlavně proto, abych poznal část třech údolí a byl s rodinou. Ta poctivě lyžovala celý týden. Nejvíce dával těm skialpům. Ve volném terénu je to veliká dřina odměněná zážitkem z jízdy dolů. Dost jsem se bál jít do extrému, takže držel blízko sjezdovek. Lavinové vybavení jsem totiž neměl. Vyhlášený stupeň 3 (1-5) mě znervózňoval. Taky ze začátku slušně laboroval s oblečením. Příští rok na jarňáky pravděpodobně opět někam do Alp vyrazíme.

  17 5

  46 90

  3 37

  24 62

  88 92

  65 109

  + dalších spousta fotek zde
 • 15.3.2020

  Po návratu ze skvělých hor ve Francii musíme všichni zůstat ve 14ti denní karanténě. Paradoxně jsem za to celkem rád, protože potřebuji vymalovat a dotáhnout doma několik věcí. Cyklistické válce a veslařský trenažet bude v plném zápřahu. Půjčuji si na toto období běhátko. V plánu mám pravidelné cvičení s protahováním. Hlavně chci maximálně spát a zaměřit se na životosprávu. Tato nečekaná událost snad bude ku prospěchu. Brzy fotky a pár slov.
 • 6.3.2020

  7.-15.3. jarňáky Val Thorens Francie - soustředění :)
 • 3.3.2020

  Běh Piastow = Polská Jizerka

  V neděli jsem pravděpodobně uzavřel letos krátkou běžkařskou závodní sezonu. Šlo o známý 44. ročník běhu Piastow v polských Jizerkách, zařazený do seriálu Skitour. Ve středu před tím v místě absolvoval večerní trénink, takže dobře znal trať. Byla nakonec o kus zkrácena z 50 na 42km. Moc se mi do toho nechtělo. Ráno totiž byla slušná kosa, sněžilo a foukalo. Mazal jsem podle plánu na stoupání modrym. Stříďáku si konečně dost užil. Byl proti soupažistum opět pomalejší. Čas 2:36h (vítěz 2:07h) asi odpovídá mé momentální výkonnosti. Stačilo to na 82. celkové místo, 29. v M40. Byla to povedená akce bez chyby za slušnou cenu. Právem se běhu Piastow říká Polská Jizerka.

  1 2

  Již ladím termíny běžek na další sezonu. Brzy udělám finální rozhodnutí s ohledem na naše laufy, jarnáky dětí a další. Stopro vyrazím na nějaký další neabsolvovaný závod Vismy. Možná dám v prosinci na rozjetí běžkařské soustředění.

  + výsledky
 • 1.3.2020

  doplněna TERMÍNOVKA 2020 hlavně o triatlonové akce

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist