Archiv

Únor 2020

 • 28.2.2020

  Synátor Filip dál fotbalově válčí za strarší dorost Tuchoraz. O uplynulém prodlouženém výkendu vyrazili s chlapským áčkem na soustřeďění k Varnsdorfu. V jeho závěru sehráli přátelák s nedalekým německým BSV 68 Sebnitz. Dorost zvítězil 3:7. Filip po dlouhé době brankově přispěl. Z náročného soustředění si ale přivezl rýmičku, ze které se momentálně líže. Jeho další fotbalové počínání tradičně v aktualitách těchto stránek.

  pratelak2020

 • 24.2.2020

  Osvědčený víkendový dabl běh a běžky

  Tuto kombinaci jsem několikrát šel. Tělo bez problému fungovalo. Po dlouhé době jí opět zařadil. V sobotu dal běžeckou desítku v Modřanech, kde jsem se tím podle očekávání protrápil za 42:27min. Neběhání kvality bylo sakra znát. Za zmínku stojí vítězství triatlonisty Honzy Šnebergera za 32:43min!
  V neděli nemohl vstát z postele a to nás s Janou čekal běžkařský Šumavák. Po oblevě velmi zkrácen na 24km (kratší 17km). Navíc počasí nebylo zrovna ideální, nakonec ale šlo. Jana tu kratší trať dala za 1:27h na bramborové pozici v kategorii. Já se musím pochlubit asi letošním běžkařským maximem. Hlavní zásluhu na tom měly nové lyže (fischer skate 3D), které neskutečně hlavně v závěrečném klesání jely. Za 1:28h mi v cíli patřilo 12.místo (2.v M40) s přijatelným 6min odstupem na vítězného Tomáše Vebera (1:22h). S ním jsem měl tu čest stoupnout si na bednu, protože je v mé kategorii.

  3 1

  V sobotu pravděpodobně půjdu poslední letošní běžkařskou akci - běh Piastov v Polsku (50km klasicky). Momentálně těžko říct na jakých tratích se uskuteční.

  + výsledky běhu a běžek
 • 22.2.2020

  majda2019 Majda ve čtvrtek a pátek absolvovala v rámci halového přeboru Prahy staršího žactva 60m překážek a 1500ku. Po 14tidenní pauze zaviněné nemocí se žádná hitparáda nečekala. Na 60m překážek za 11,23s nepostoupila do finále. Delší 1500ka byla výsledkově lepší. 5:25min je propastných 17s za osobním maximem, stačilo ale na bronz. Na tom samém místě ve Stromovce na Olympu proběhne další sobotu Mistrovství ČR žáků a žákyň v hale. Jestli čas bude pro účast stačit se ještě uvidí. Konkurence bude úplně jiná.


  + odkaz na podrobné výsledky atletických závodů zde
 • 16.2.2020

  Běžkařský Boboloppet

  6

  Běžkařský Boboloppet v Jizerkách na 86km opět neměl chybu. Nejrychlejším skejtem Fanda Landa (4:34h) a Jana Jetmarová (5:12h).

  7 8

  Klasikou podle očekávání Michal Sedláček (4:41h). Celkově bere třetí místo. Když mě předjížděl, tak jsem se nestačil divit. Ve vyhlašovací řeči daruje hlavní výhru (čílo na Vasák 2021) Fandovi. Na fotce v červené bundě společně s druhým Víťou Vodrou.

  9

  Plán pod 6h jsem si o 12min splnil. Hlavně to dal jen soupažema. Stačilo to na 9.místo mezi klasikářema, jen s 11min odstupem na vyhlašovanou první pětku. V nejprudších stoupáních na to neměl, takže musel nasadit stromeček. Přesně podle plánu mi občerstvení vzorně dělala Jana. Při tom taky najela slušnou porci kilometrů. Silviňáci měli letos novou vychytávku. Během závodu domazávali lyže tekutým Hfkem. Tradiční spoluúčastník laufů Štěpán (společně na fotce) premiérově finišoval jen 4min za mnou.

  4 2

  Drudý den jsme něco naběžkovali, protože se naskytla možnost přespání v Bedřichově. Příští neděli dáme Šumavák. Snad se po oblevě uskuteční.

  + výsledky
 • 13.2.2020

  boboloppet-logo V sobotu jedu můj veleoblíbený běžkařský Boboloppet v Jizerkách. Podruhé ho dávám výrazně těžší klasikou. Dobré lyže budou základem. Zkusím jim věnovat maximum. Drahé prášky ale nedávám. Na startovce figurují silní tradiční účastníci z pořádajícího Silvini Madshus teamu. Jede i Jirka Pliska, nejrychlejší Čech na Jizerce (2:01!). Pro mě jednoznačný adept na vítěztví s posunutím traťového rekordu. Bere akci jako přípravu před Vasákem, který je za týden. Odhaduji ho kolem 4:20h. Mám cíl vylepšit loňských 6:08h. Samozřejmě bude záležet na podmínkách. Zatím to vypadá, že něco málo připadne s teplotou kolem bodu mrazu. Do Bedřichova razíme s Janou již v pátek. Udělá mi občerstvovače. Není zajištěno a nechci toho mít moc na sobě. Vytvořil jsem jí kolem toho plán, viz níže. Měli by jsme se potkat na třech místech (A,B a C) po cca 2,3 a 4h. Původní trať (vyznačena v mapě černě) je letos upravena (změny červeně). Bohužel o kus zkrácena z 90 na 86km.

  1

 • 11.2.2020

  Jizerská 50

  4 3

  Letošní Jizerka vyšla na poslední chvíli nad očekávání. Byl to na běžky zatím nejlepší víkend. Stadion v Bedřichově byl zase více všemožným zaplněný. O pátečním skejtu jsem už něco málo napsal. Po něm proběhl sprint na 1500m, kterého se zúčastnil několikanásobný mistr světa a olympijský vítěz Petter Northug.

  9 12

  Pro mě za jeho doby neskutečný borec s drtivým finišem. Jeho částá nesportovní gesta a životní aféry mi ho však posunuly směrem dolů. Většina lidí si myslela, že s přehledem zvítězí. Asi 100.místo na populární předešlé Marcialonze (jediný závod co letos jel) napovědělo, že to bude mít extra těžké. Obzvlášte, když hlavní sponzor Benzina vypsal tučné price money 100tis za vítězství. Logicky tak nastoupili, jako test před hlavní nedělí, špičkoví závoďáci. Petter finišoval až bramborový. Vítězí jeho brate Even. Z našich na třetím místě Fabián Štoček. Standa Řezáč do finále mezi 12 nejrychlejších nepostoupil. V ženách první Lina Korsgren.

  V sobotu se pak jela desítka a klasická 25ka. V neděli hlavní 48km trať. V mém podání jen na soupaže. Když jsou dobré lyže, což bohužel opět nebyly, tak je to rychlejší. Silová neskutečná dřina, která v televizi vypadá jednoduše. Na letošní ročník (228.místo za 2:50h) budu vzpomínat celkem pozitivně. Hlavně se mi poprvé povedlo vyjet nejprudší Smědavu bez stromečku.

  6 8

  Po dojetí se spoluúčastníky dali 200m sprintík na trenažeru z cílové rovinky na Vasáku. Mít ho doma (cena 130tis) před televizí, by se mi moc líbilo. Manželce asi ne :). Následovala klasická společná fotka (Štěpán 2:46h, Láďa premiéra za 5:16h).

  Jizerskou 50ku ovládli podle očekánání Norové a Švédi v pořadí Nygaard, Kardin a Eliassen v čase 1:59h. V ženách podobně Norgren, Fleten a Korsgren za 2:17h. Naše Katka Smutná pátá jen 20s za bednou. V mužích za naše nejrychlejší Jirka Pliska na 21.místě se ztrátou 2min na čelo.

  Za rok jak jinak než znovu. V sobotu jdu 90km Boboloppet, označen v termínovce vysokou prioritou.

  + odkaz na výsledky a dalších pár fotek
 • 8.2.2020

  Páteční Bedřichovská 30ka skejtem totálně promazaná. Přesněji jsem zvolil špatné lyže do studenějších podmínek. Navíc těžce odfláknul jejich přípravu. Vůbec nejely. Ne o jednu, ale dvě třídy. V kopcích na sílu lidi předjížděl, na rovinách a sjezdech se to přeze mě valilo. Měl jsem chuť to zout a zahodit. Samozřejmě jsem to na 40.místě za 1:31h dobojoval. Vítěz stejný jako před týdnem mi dal propastných 20min. Na 17km Orličáku jen 5min. Lidi kolem kterých se výkonnostně pohybuji finišovali v čase 1:22h. Rozdíl 9 minut (cca 10%) přičítám právě lyžím. Fyzicky to bylo pocitově dobré. Snad to trápení bude přínosem pro nedělní hlavní klasickou 50ku. Nakonec jí zkusím opět soupaží na holých lyžích. Jdu je poctivě připravit.

  + výsledky
 • 7.2.2020

  Ráno na bazénu 100m VZ se skokem za 1:11,2min. Čas trochu za očekáváním. Chtěl jsem to jít pod 10. Plaval jsem souběžně vedle Michala (1:07min) prvních 50m. Pak místo vystupňování přišlo tuhnutí. Ztrácel jsem neskutečně hlavně při kotoulových obrátkách. Je třeba na nich zamakat. 100ka ale moc o plavecké výkonnosti neukáže. To až na delších tratích. Čas jsem opět zapsal do segmentů TTT Party.
 • 6.2.2020

  jiz50 Jizerská 50ka, vlajková loď seriálu Skitour. Tuto akci zná snad každý, i sportem nezasažený. Mají na tom hlavní zásluhu média. Co se v nich opět děje je nad mé chápání. Nakonec by se měla po středeční sněhové nadílce uskutečnit v základní plnotučné podobě. Nebudu opět chybět. Zvažuji, jestli jí zkusím dát na ruce, nebo namažu na stoupání. Ruzhodnu o tom těsně před. Podle předpovědi počasí to vypadá, že sníh do neděle nepřemrzne. Pak by to nebylo tak rychlé a šel bych jí v kopcích úspornějším pomalejším stříďákem. Navíc jsem vzal na zítřek volno a absolvuji na rozjetí i doprovodnou Bedřichovskou 30ku skejtem, která startuje v pravé poledne. Hlavní Jizerská 50ka v neděli po vlnách od 9h. Ženy elite již 8:45h. Doporučuji sledování živě na ČT Sport.

 • 4.2.2020

  Komplet doplněn KILOMETROVNÍK za rok 2019. Proti předešlému 2018 jsem zůstal na téměř stejných objemech. Povedlo se mi opět navýšit potřebné ostatní kolem (strečink, posilovnu, ...). Nově jsem zařadil (pořídil domů další přírůstek) veslařský trenažer. Níže vše podrobně v grafu a číslech. Protože jsem v uplynulém roce zaznamenal další výkonnostní pokles (hlavně díky zdravotním problémům), chystám radikální změny. Pokusím se bude ubrat na objemu a zaměřit na kvalitu. Hlavní ale sundat nějaké kilo. U závodění převážně v triatlonech zůstávám s dodržením stanovených priorit (nízká, střední, vysoká). Vše s psaním vlastního tréninku bez trenérského vedení. Po běžkách od konce března začnu makat na běhu. Momentální plán na Pražský maraton bohužel nedržím, jen klušu. Na jaře absolnuji dvě soustředění. První v půlce března ve Francii na horách s rodinou. Druhé 9tidenní kolem Velikonoc v Chorvatsku. Tam se mnou pojede jako loni Jana i synátor Filip.

  Kilometrovník 2019

  Rok 2019 (detail)

  běžky: 1449km, posilovna: 50,5h, vířivka: 11×, sauna: 74×, strečink: 124,5h, masáž: 41×, jóga (pilates): 33×, brusle: 22,5h, alpinning: 107×, veslo: 0,5h

 • 3.2.2020

  Orlický maraton napůl

  Běžky doslova miluju. A když se pravidelný absolvent závodů dozví, že se Orličák jede, má jasno. Vyrazí v sobotu ráno směr Deštné. Protože v poslední době žene vše do extrému, začne se mu honit hlavou myšlenka cestovat hromadnou dopravou a zkusit přespat venku. To se nakonec neděje. Vstávání ve 4h, několik přestupů a předpovídaný déšť odrazuje. Tedy přesněji vyměkne. Jede starým autem, které je těžce na konci životnosti. Aspoň nějaký adrenalin. V sobotu podle plánu dává zkrácený 17km skejt, samozřejmě s dávkou kolem. Po závodě přehnaně doplní energii a na vytrávení vyhledává plavecký bazén se saunou. Chystá se usnout v autě, ale bohužel zjišťuje, že se zítřejší klasika ruší. Sníh totiž díky teplému mokrému počasí zmizel doslova před očima. Souhlasí, že bezpečnost je pro organizátory správně na prvním místě. Jet by se to ale na starých lyžích dalo. Balí a smutně směřuje k domovu. Po cestě přemýšlí o životní běžkařské akci na 10. celkovém místě, s odstupem pouhých 2min na bednu. Samozřejmě s ohledem na nižší konkurenci. Taky ho napadne hovadina, někdy na běžky vyrazit na kole .....

  orl2020

  + odkaz na výsledky
 • 1.2.2020

  Včera Majda v hale na Strahově 60ku překážky za 10.98s, 800ku na bramborové pozici v čase 2:32min. Žádná sláva to není. Jsou to ale potřebné zápisy pro účast na pražských přeborech.

  + výsledky

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist