Archiv

Červenec 2021

 • 26.7.2021

  Triatlony Vyžlovka a Most

  O víkendu dva terénní triatlony. První v sobotu Vyžlovka (0,6-18-6km), kam jsem odjížděl s hláškou nevyřízených účtů, přesněji vyhrát. Byl celkem dobře naladěn, protože při pátečním rozjetí se cítil po dlouhé době skvěle. Sešla se tam proti loňsku daleko lepší konkurence. Přede mi bylo jasné, že to bude boj a byl. Z vody lezl těsně za čelem. K němu mi na kole pomohl dotáhnout týmový Café racersový kolega Marek Hosnedl. Tato část mu opravdu chutnala. Do druhého depa dorazili společně. Vybíhal na druhé pozici těsně za Honzou Novotným. Rychle mě předběhnul David Janda s vítězný Ondra Pařík s atletickou minulostí. V tu chvíli to smrdělo bramborou. Odstup na Honzu a Davida byl ale stejný. Od půlky jsem se konečně začal rozbíhat ke 3:50min/km, odstup od Davida zkracoval. Ve stoupání na něj na hraně úspěšně zaútočil. Honza si už druhou pozici s přehledem hlídal, já finišoval třetí. V ženách první Lenka Fanturová.

  + výsledky

  Tradiční Xterru v Mostě (1,2-32-9km kolo a běh v terénu) mám neskutečně dlouho v plánu. Konečně jí v neděli absolvoval. Je známá opravdu těžkým kolem. Při něm mě, po celkem povedeném plavání v Matyldě, provázely technické problémy. Nejprve spadlý řetěz z předního tácu, pak prasklý drát na zadku. Naštěstí se kolo vešlo do rámu. Od půlky díky tomu dojížděl hodně opatrně, abych dokončil. Hlavně v terénu dával na 100% pozor. V něm proti čelu neskutečně ztratil. Potvrdil jsem si tuto slabinu techniky. 9km běh složený ze tří okruhů celkem utekl. Tentokráte bych ho uvítal delší. 24.místo (8.M40) za 2:55h v xterrácké konkurenci beru. Hlavní cíl nezranit se splněn. Nejrychlejšími Honza Šneberger 2:24h a Helena Karásková Erbenová 2:37h.

  + výsledky

  vyzlovka+most/8 vyzlovka+most/7

  vyzlovka+most/9

  Byly to opět povedené akce. Nejen triatlony běží po pauze naplno. Je rozhodně z čeho vybírat.
 • 22.7.2021

  Triatlon na olympijských hrách v Tokiu

  Sportovní svátek v podobě olympiády začíná již tento pátek. V tritlonu budeme mít zastoupení jen v ženách (Po 26.7. 23:30h). Držet palce můžeme Vendule Frintové a Petře Kuříkové. Novinkou bude smíšená štafeta, na kterou se buhužel těsně nepovedlo kvalifikovat.

  olymp-triatlon-1 olymp-triatlon-2

  základní info o triatlonu:

  Je to jeden z nejnovějších letních olympijských sportů. První významnější triatlonový závod se uskutečnil v roce 1974. Na olympiádě se triatlon objevil poprvé na OH 2000 v Sydney, kde Honza Řehula získal bronz. Začíná hromadným startem v plavání na 1,5 km, po němž následuje 40 km dlouhá jízda na kole zakončená během na 10 km. Soutěží se bez přestávek a pro úspěch je velice důležitý rychlý a efektivní přechod mezi jednotlivými disciplínami. Používané materiální vybavení také hraje obrovskou roli.
 • 21.7.2021

  Tréninkové Tour KPO - 9.etapa

  V pondělí další etapa seriálu KPO. Jela se 5,3km rovina Zbraslav - Černošice. Ten den jsem při prvním šlápnutí věděl, že to bude dobrý. Navíc mi do karet hrál vítr, který neskutečně tlačil. Na rovinatém profilu to ideálně párkrát zhouplo pro změnu tempa. Jinak celé na hrazdě samozřejmě na časovkářském kole. Že to bude stačit na těsné premiérové vítězství o 1s bylo příjemným zjištěním. Zadarmo to ale nebylo. Další etapou 6,8km kopec Černošice - Roblín.
  Po míli jsem odpočinul a bylo to znát. Právě z kola chci v triatlonech nejvíce těžit. Běžecká absence se jistě promítne. Již tuto sobotu dávám Vyžlovku, kde mám z loňska nevyřízené účty (DQ za krosové kolo). Zvažuji také před rodinnou dovolenou v Jeseníkách 8.srpna dlouhého Slovakmana.

  + výsledky
 • 19.7.2021

  Absolvování sobotního triatlonu na Konopišti (0,4-18-4km) jsem měl dlouho předem v plánu. Splnil dostat se co nejvíce z mílařské únavy a hlavně po dlouhé době osamocení mezi lidi. Výsledkově to bylo podle očekávání slabší (57:05min 20.místo 6.M40), ale žádný propadák.
  Nejrychlejšími Matěj Lukeš (49:30min) a Lenka Fanturová (57:03min). V mé kategorii Martin Korous (53:45min), se kterým často svádím vyrovnané souboje. Akce přitáhla velký počet kvalitních účastníků. Škoda jen toho žabince ve vodě. Organizačně vše dokonale šlapalo. Vítězům předával ceny mistr Evropy a vicemistr světa Filip Ospalý.

  1 2

  3 4

  + výsledky
 • 16.7.2021

  Nahodil jsem životní funkce a už válčim v práci. Aby pravdu řekl, tak bych raději šlapal a klidně to jel ještě jednou. Člověk si krásně vyprázdnil hlavu. Připravuji o akci článek, který by měl vyjít v zářijovém měsíčníku Život Úval a na nějakých webech. Zvažuji také živou prezentaci. Díky moc všem kolem za podporu.
 • 14.7.2021 22:16

  V cíli za 10dnů 5h 23min, 2.flek na trase jih.

 • 13.7.2021 21:23

  Dnes jsem kvůli dešti přespal u opuštěného Bradáčova v Krušných horách. Ráno hodně přivstanu a zkusím dotáhnout do cíle 162 km. Bude dost záležet co voda udělá s terénem.

 • 12.7.2021 17:03

  CP4 u Raspenavy jsem nakonec kvůli dešti dal až dopoledne. Několikrát totiž večer ve vyšších Krkonoších zmoknul. Trochu zbaběle zalezl v Jukuszycích do postýlky, tam aspoň trochu vše přemáchnul a dosušil.
  Dále trasa vedla po obvodu Rumburského výběžku, Českém Švýcarsku, Lužických hor a nad Děčínem do Krušných. Po deštích paráda. Nohy ale pořád ve vodě. Tělo nad očekávání funguje. Kolo i přes maximální možnou péči projevuje známky opotřebení. Potkal prvního pěšáka!

 • 11.7.2021 23:04

  Trasa po rychlém přejezdu Orlickejch přeťala kus Polska. Konec na neposečených loukách a rozbahněném lese byl výživný. Náročné to také bylo v Broumovském výběžku. V Teplicích jsem měl připravenou zásilku, takže na ní těšil jak mlsnej kocour. A ejhle, v neděli nově zavřeno. Naštěstí sehnal provozobatele, který bydlel ve vedlejší vesnici. Ztratil jsem tím ale 2h. Zase aspoň odpočinul. To se v dobrém projevilo potom. Krkonoše doslova přelétl. Před buřinou schoval na Rozcestí. V noci možná už budu na CP4. V klidu, nehrotím, držím tempo.

 • 10.7.2021 14:04

  Na CP3 jsem měl štěstí potkat se s hlavním organizátorem Honzou Kopkou. Dává si v mém protisměru severní trasu. Slovy mě namotivoval, že když dám prvního, tak si se mnou na after party zatancuje. Stále si ale jedu své bez ohledu na umístění. Cíl dostat se do cíle.
  Opustil jsem Jeseníky a směřuji na Orlické hory. Chci ještě dnes rychle dostat co nejblíže Teplic nad Metují, kde mám v zásilkovně druhý balík. Ten zítra dopoledne chci vyzvednout.

 • 9.7.2021 15:39

  V noci má slušně zapršet a tak se i stane. Proto to po CP2 co nejvíce natahuji. Bivak rozkládám až ve 23h v autobusové zastávce Ochoz u Brna. Tam se potkávám se třetím severní trasy. Dojíždějí i 4tý a 5tý. Jsem za to moc rád. Moc se toho ale nenamluví. Ráno kolem 4h budí létající věci, vstáváme a chvilku čekáme, až se přežene to nejhorší.
  V poledne procházím první větší krizí. Po extra doplnění energiev jednom malém konzumu. Ulehám na hodinu na lavici a ihned usnu. Neskutečně to nakopne s dostávám do tempa. Všechno je promočené. Nasazuji osvědčené igeliťáky na záložní suché ponožky. Beru, podle rad mámy když je nejhůř, sluchátka na hudbu. Fotím cestou Bouzov a zahlídnu vrcholky Jeseníků. Mám jasný cíl být dnes za 100km na CP3. Začínám potkávat severany. Jsem za půlkou.

 • 9.7.2021 00:58

  Dnes dobita CP2 v rovinnatém Znojemsku. Byl jsem tam nad očekávání na druhém místě hned za prvním. Následuje 230km prý celkem nudný přejezd na sever pod Jeseníky. Hlavní organizátor ho totiž musel narychlo naklikat v mapách díky uzávěry Slovenska. Prý povede hlavně po cyklo stezkách, ne kozíma. Celkem to vítám, protože tam uživím rychlé pláště s jemnějším vzorkem od Maxxisu. Navíc mi dnes šel ideální vítr do zad. V noci má trochu zapršet, takže hlavně chce včas najít přístřešek. Jinak se cítím stále dobře. Vše zatím podle plánu, polovina za mnou.

 • 8.7.2021 07:38

  Po projeté Šumavě těžká Kleť a dál podél Vltavy a Malše na Třeboňsko. Tam se to narovnalo a naskákaly laciné kilometry. Ve Slavonicích vyzvednul předem poslanou zásilku, abych doplnil potřebné magnésium, aminokyseliny a další. Pak bohužel přišel z nepozornosti pvní kontrolovaný pád a o chvilku později defekt. Vše jsem v klidu vyřešil a natáhnul to až do Vranova. Tam poprvé zaslouženě na chvilku lehnul až ve 3h ráno do postýlky. Dnes bych chtěl zdolat CP2 a dál uvidím. Má se oteplit. Na rady dědy budu extra doplňovat tekutiny a v poledne vlezu někam do vody.

 • 6.7.2021 22:56

  CP1 na necelé čtvrtině zdolána. Byl jsem na ní trochu za plánem až kolem 20h. Přispělo k tomu lehké bloudění díky dočasně nefuknční navigaci. Naštěstí se probrala. Na kontrole pivko, sprška a hlavně servis kola. Ještě pak kousek popojel najít pivag.

 • 5.7.2021 18:33

  Dnes jsem to podle plánu natáhnul. Projel Český les a část Šumavy. Profilově to bylo neskutečně těžký. Terén díky přeháňkám dost blátivý. Šlapal jsem od brzkého rána až do půlnoci průměrem jen 13km/h. Zítra chci opět přivstat a kolem poledne být na CP1 (první kontrolní bod).

 • 5.7.2021 06:43

  První noc jsem zalezl pod přístřešek kvůli dešti už po 22h. Myslím že to bylo dobře. Dva dny má být idení počasí, takže pojedu co to půjde. Jen mě trochu trápí kolo, které v celkem blátivém terénu dostává zabrat. Mažu pravidelně hlavně řetěz. Prostě se o něj a zadek starám jak o miminko. Snad vydrží.

  1000-miles_003 1000-miles_004 1000-miles_005

 • 4.7.2021 14:21

  Kvůli povinné karanténě pro neočkované na Slovensku od 9.7. musel organizátor na poslední chvíli změnit trasu. Pojede se kolečko jen po našich hranicích. Bude ale o dost delší na 1850km! Vše před startem proběhlo v naprostém klidu. Díky moc našim za odvoz.
  Po včerejším olympijském triatlonu v Příbrami, kde jsem ve veteránech těsně vybojoval titul, vyrážím v naprosté pohodě.

  1000-miles_002

 • 3.7.2021 10:30

  V této podobě budu pravidelně přinášet info o akci. Včetně nějaké fotky či krátkého videa. Do strartu (neděle 15h) Míle jen pár hodin, takže hektická příprava vrcholí. Zjišťuji, že budu mít problém s místem na věci. Je toho potřebného kolem neskutečně. Chci jet co nejvíce na lehko bez batohu na zádech. Od organizátora přišlo info, že o finální podobě trati se rozhodne až v sobotu v 19h. Slováci totiž od 9.7. nařizují neočkovaným (cca 1/3 startovního pole) povinnou karanténu. V úvahu je vyjímka nebo kolečko v plnohodnotné délce jen po Čechách. To bych uvítal hlavně kvůli návratu. Na téměř néznámé Slovensko se ale neskutečně těšim.

  1000-miles_001

 • 1.7.2021

  vs-logo Ve středu poslední ostrý běh na 10km v Modřanech v rámci tradiční VŠ ligy. Chtěl jsem ho jít svižněji tempem kolem 4min/km s přitaženým koncem. To se povedlo za 39:48min na 25.místě. Cestování na kole bylo před nedělním startem Míle povinností. Prvními Vojta Novák (31:59min) a Bára Vyhnálková (38:42min). Nechyběl doprovodný závod na 5km. Akce přilákala více jak 200 lidí, doporučuji.

  + odkaz na výsledky běhu zde

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist