Archiv

Prosinec 2021

 • 23.12.2021

  25tého na vytrávení tradiční plavecký motiv 100x100m kraul, spoluúčast aspoň na část vítám, start na Podolí 6:15h.
 • 16.12.2021

  Pozvánka na Štědrodenní běh Úvaly. Opět absolvujeme v konverzačním tempu hodinové kolečko v Klánovickém lese. Sraz tradičně v 10h na lávce přes Výmolu pod školou.

  pozvánka na Štědrodenní běh Úvaly 2017

 • 14.12.2021

  V dnešní aktualitě nejde o vytahování, ale zodpovězení na pokládanou otázku: Kolik máš za sebou závodů, maratonů, Ironmanů ....? Jsem na čísla doslova úchyl. Všechny výsledky poctivě zapisuji, takže udělat přesné součty bylo jen rutinou. Za posledních 13 let je to u mě k dnešnímu dni takto:

  běžecký půlmaraton (21km) nebo podobná vzdálenost 71x (120x s 1/2IM)
  běžecký maraton (42km) nebo podobná vzdálenost 39x (73x s IM)
  triatlon 1/2IM (1,9+90+21km) 49x
  triatlon IM (3,8+180+42km) 34x
  celkem všech závodů 1206x

  statistika-1 statistika-2

  Když statistiky, tak ještě odtrénované triatlonové kilometry za těch 13 let:

  plavání 6.476km
  kolo 160.371km
  běh 34.318km
  + X hodin na běžkách a v dalších sportech, posilovně, strávených stečinkem a aktivní regenerací

  Kilometry poctivě průběžně doplňuji a možno v grafech vidět na horní liště těchto stránek pod TRÉNINK/KILOMETROVNÍK.

  Čísla pro většinu lidí nepochopitelná. Často slýchám, že jsem magor. Sport u mě je a bude životním stylem. Na závěr několik rad. Čím více neznamená tím lépe. Chytře trénovat ušetří spoustu času. Ke všemu je třeba postupně se propracovat. S přibývajícím věkem je neskutečně důležitá aktivní regenerace (masáž, sauna, vířivka, strečink ...), v první řadě kvalitní spánek a strava. Vše se točí kolem času a potřebných financí. O tělo se prostě chce s takovouto zátěží maximálně starat. To je cesta ke sportovní dlouhověkosti. Hlavně to musí bavit!
 • 10.12.2021

  norden-logo Vrchol zimní běžkařské sezony mám jasný. Po absolvování téměř všech hlavních laufů Vismy Ski Classic zkusím poslední víkend v březnu zdolat tu nejtěžší akci. Půjde o švédský Nordenskiöldsloppet. Hromadně startuje v Jokkmokk-Purkijaur v oblasti Laponska za polárním kruhem. Celková vzdálenost 220km dělá ze závodu nejdelší soutěž klasického lyžování na světě a první ultra v moderní době. Historie sahá až do roku 1884, kdy polárník Adolf Erik Nordenskiöld vyslal během jedné ze svých expedic na lyžích dva z jeho týmu na neuvěřitelně dlouhou vzdálenost. Maximální povolený čas na dokončení je 30 hodin.

  norden-trasa

  norden-profil

  Díkybohu už napadlo, takže jsem začal s objemovou přípravou. V rámci ní půjdu většinu domácích běžkařských akcí. Momentálně bojuju s virózkou. Nadcházející víkend musím odpočinout, ať se z toho do vánočního volna dostanu. To chci pojmout jako soustředění.
  Připravuju statistiku všech absolvovaných závodů, brzy.
 • 6.12.2021

  KOLOBĚH z Řípu do Prahy

  1

  V sobotu s Janou oblíbený koloběh na trase Říp - Praha. Okomentuji ho slovy: byl doslova pros.... V mém podání se totiž jednalo o nezvyklé střevní potíže, které nutily několikrát stavět a díky tomu zpomalovat. Vůbec mě to nepustilo do plánovaného výkonu. Janu musím pochválit, makala na úplné hraně. Čas 3:48h stačil na celkové 22.místo, těsnou bramboru v katerorii partnerů. V průměru to bylo o 20-30min pomalejší. Přispěl k tomu čerstvě napadlý sníh. Prostě správný prosincový koloběh. Prvními v cíli běžecké ikony Radka Churáňová s Radkem Brunnerem za 3:18h. Organizačně vše dokonale klapalo. Nechyběla ani pozávodní sauna s ochlazováním ve Vltavě. Za rok stopro znovu. Snem je to jednou absolvovat s dcerou Majdou.

  2 5

  8 9

  13 12

  + odkaz na výsledky

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist