Archiv

Srpen 2021

 • 31.8.2020

  Víkendový Gigathlon

  2

  Šestý ročník Gigathlonu ČR minulostí. Vše se letos opět odehrálo na Mělnicku a Kokořínsku. Zázemí a hlavní depo v Mělníce na náměstí, tedy nejen divácky na úrovni. Tratě letos distančně obdobné minulému ročníku. Přilákaly díky zrušení švýcarského závodu řadu zahraničních účastníků. Konkurence a počet startují ale nižší. Akce se totiž bohužel dostala termínově do kolize. Jel se triatlonový Pilman a Brno, oboje jako MČR.
  V mém podání to bylo v kategorii singl 3.místo za 12:55h. O něm bylo rozhodnuto již po sobotě díky cyklistické ztrátě a pomalému běhu. Celé jsem to absolvoval bez větší krize. Neděli trochu pošetřil a hlídal pozici.

  16 17

  Vítězství suverénně obhájil Michal Vlášek za rovných 12h. Jedinou singlistkou v cíli Bára Besperát za 14:37h. Veliká pochvala všem kolem organizace. Budoucnost tohoto náročného multisportu je u nás otázkou. Hlavní organizátor Honza Plachý naznačil pokračování pod jiným názvem. Když bude, tak pravděpodobně účastí opět podpořím. Dědo, díky za nedělní doprovod.

  + okaz na výsledky a další fotky
 • 30.8.2021

  Na víkendovém Gigathlonu na Mělníku 3.flek, podrobně brzy.
 • 25.8.2021

  1

  Do stratu českého Gigathlonu zbývají 3 dny. Znovu proběhne na Mělnicku a Kokořínsku. Tratě jsou celkem mírumilovné. Nakonec se opět postavím na strat v kategorii singl s ambicemi nejvyššími. Všem vyznavačům multisportů doporučuji.

  sobotní a nedělní tratě:

  1-cr 2-cr

 • 24.8.2021

  Plavecká 10ka Račice

  V neděli to byl na plavecké 10ce v Račicích boj. Tradiční čtyřkolová trať s naprosto dokonalou orientací. Veslařský kanál má totiž značení po 250m a vyznačeny bójema dráhy. První 2,5km za 43min v naprosté pohodě. Jen ve 20 st. vodě mi byla pocitově zima. V půlce za 1:35h. Pak už to byl až do konce boj s vytuhnutím k 1h/kolo. Jednoznačně se projevila plavecká pauza a tréninky do 3km. Na molo nemohl za cílem vylézt a ležel na něm jak chcíplá ryba. Čas 3:34h znamená celkové 62.místo. Prvním Vojislav Štěrba (2:04h), na hlavních 20km Ondra Zach (4:15h). Rád bych ještě letos nějakou dálku dal. Hlavně chci vydržet s otužováním.

  + výsledky
 • 23.8.2021

  V sobotu terénní triatlon v Županovicích na Slapech (0,6-12-4km). Šel jsem do něho s cílem zkusit konečně dostat tělo do vyšších tepů, což vůbec nešlo. Bramboru za 1:02:21h vůbec neřeším, účast byla prioritou. Nejrychlejším Venca Holub v čase 56:11min.
  Jinak jsem po Slovakmanovi léčil téměř celý týden na dovolené v Jeseníkách bolavé tělo. Jezdil do Bruntálu ráno plavat a chodil s hůlkama s rodinou na tůry. Na kole si dal jen známou nádrž Dlouhé stráně. V neděli plavu 10ku v Račicích s cílem dokončit. V týdnu maximálně zkusím odpočívat se zaměřením na kvalitu. Ve středu dám 5 nebo 10km běh v Modřanech jako tempo snad po 4min/km. Další víkend nakonec půjdu dvoudenní Gigathlon, který se opět jede na Mělnicku. Další sobotu 4.září pak tradičního Czechmana na polovičních distancích 1,9-90-21km.
 • 19.8.2021

  do GALERIE hlavní lišty těchto stránek přidány fotky z dovolené s rodinou v Jeseníkách

  jeseniky2021/6 jeseniky2021/20

  jeseniky2021/41 jeseniky2021/24

  jeseniky2021/33 jeseniky2021/69

  jeseniky2021/71 jeseniky2021/51

  jeseniky2021/93 jeseniky2021/78

  + další
 • 18.8.2021

  Tréninkové Tour KPO - 11.etapa

  V úterý v posledním možném dni další etapa seriálu KPO. Jednalo se o celkem prudký 3,6km kopec z Vraného do Zvole. Nedokázal jsem využít ideálních teplotních i povětrnostních podmínek. Čas 9:19min stačil na 9.místo. Nejrychlejším opět Marek Vágner za 7:58min. Další etapou 8,8km rovinatý okruh kolem Kuchaře. Rád bych předvedl více.

  + výsledky

  Ještě ten den po cestě domů Márův běh v Milíčáku na 6,2km. Po téměř absenci tohoto pohybu to bylo podle očekávání trápení (27:14min celkové 10.místo, 2.M40). Začínám na běhu systematicky makat. Nejrychlejším Šimon Beránek (22:33min) 11s před Tomášem Machem. Byla to skvěle zorganizovaná akce s tradičním pozávodním saké (14% domácí alkohol hlavního organizátora Lukáše Nováka).

  + výsledky
 • 17.8.2021

  Jsem na startovce Wintermana, extrémního dlouhého triatlonu na Ironmanských distancích, který se uskuteční v neděli 10.října. Několikrát už účast zvažoval. Přišla i od známého nabídka převodu startovného. Nevidím důvod to opět odkládat. Letos si tedy prodloužím sezonu. Začínám makat na rozhodujícím momentálně bídném běhu. Ambice budu mít nejvyšší. Sháním povinný doprovod.
 • 16.8.2021

  pár fotek z tradičního dlouhého triatlonu na Slovensku ....

  slovakman2021/5 slovakman2021/18

  slovakman2021/12

  slovakman2021/17 slovakman2021/16

  + další
 • 9.8.2021

  V neděli na poslední chvíli dlouhý Slovakman. Důvodů bylo několik. Hlavní být na následující dovolenou s rodinou v Jeseníkách unavený, abych neblbnul. Dalším počasí, které bylo nevídaně ideální. Také se mi na poslední chvíli povedlo výhodně sehnat startovné. Z hlediska výkonu převažuje spokojenost (9:49h, celkové 34.místo). Po čase pod 10h jsem pokukoval a je momentálně v silách. Po kolo to bylo podle očekávání dobré. Podle plánu zrychlit ale nedokázal. Běžecký maraton za 3:45h byl skoro celý na morál. Prvním v rychlém čase 8:09h Olivier Godart a Simona Křivánková. Ta se poprvé dostala po 9h (8:56h). Řada lidí si udělala osobáky. Hlavní organizátor Vlado Baron Slovakmana opět posunul. Jistě ho znovu absolvuji.

  + výsledky
 • 7.8.2021

  9.-15.8. rodinná dovolená Jeseníky Podlesí
 • 6.8.2021

  samolepka-1000mil

  Níže článek o Míli, který vyjde v zářijovém měsíčníku Život Úval a pravděpodobně na nějakém webu.

  1000miles Adventure

  Úvalský rodák Ondra Teplý, vyznavač extrémních sportovních akcí, se od neděle 4. července zúčastnil a úspěšně dokončil extrémní závod 1000miles Adventure v kategorii horské kolo. Položili jsme mu několik otázek.


  Víme, že tvým hlavním sportem je triatlon. Proč tato akce?

  Rozhodla o tom covidová situace. Veškerá sportoviště byla dlouho zavřená. Na kole se dalo jezdit bez omezení. Akci jsem měl v plánu jednou absolvovat. Povedla se mi na Silvestra přihlásit. Je o ní neskutečný zájem, což potvrzuje vyprodání za 30s od spuštění registrace. Její absolvování se tedy stalo hlavním letošním cílem. Asi jeden z deseti jede na výkon, což byl můj případ. Na druhou stranu jsem záviděl účastníkům, kteří si 1000miles dali v klidu s maximálním prožitím.


  Můžeš čtenářům přiblížit o jakou trať jde?

  Jde o závod vlastní silou na 1.000 mil (cca 1600km), který kopíruje Česko – Slovenské severní hranice. Startuje se v Ašském výběžku, cíl je v nejvýchodnější obci Slovenska Nová Sedlice. Směr se každoročně pravidelně mění. Je otevřen pro horská kola, běžce, chodce, koloběžkáře a všechny ty, kdo jsou ochotni se pohybovat vlastní silou. Jakákoliv cizí podpora je zakázána. Letos však byla trať kvůli covidové situaci na Slovensku na poslední chvíli změněna. Udělalo se kolečko jen po našich hranicích. 300 účastníků bylo rozdělena na polovinu. Každá jela opačným směrem, takže docházelo k unikátnímu potkávání. V mém případě se jednalo o jižní trasu, která nakonec měřila 1781km s téměř 35 výškovými kilometry.


  Byla takto dlouhá trať značena?

  Trasa byla pevně daná, ale nebyla značená. Účastník jižní trasy ji ve formátu gpx obdržel až těsně před startem. Dále bylo na něm, jakým způsobem se bude navigovat. Plánování předem tedy nebylo téměř možné. Každý dostal GPS tracker, který ho hlídal. Navíc byla povinnost jednou denně SMSkou hlásit polohu a stav. Z těchto údajů se dělaly průběžné výsledky.


  Je předepsaná nějaká povinná výbava?

  Hlavní organizátor Jan Kopka je v této otázce s ohledem na bezpečnost nekompromisní. Jde o: mechanickou buzolu nebo kompas, píšťalku, nůž, zrcátko, pevnostní šňůru, hadřík nasáklý benzínem, sirky nebo zapalovač, dezinfekční prostředek, pepřový sprej proti zvířatům, čelovku, spacák, termoizolační fólii, cyklistickou přilbu, GPS navigaci, tracker a stále funkční mobilní telefon. Nedodržení povinné výbavy je podle závažnosti trestáno časovou penalizací nebo diskvalifikací.


  Povedlo se ti dokončit na vynikajícím druhém místě v čase 10dnů 5hodin 23minut, jak na to s odstupem času nahlížíš?

  Do závodu jsem šel v naprosto pohodovém stavu. To je myslím základ. Vůbec neřešit pořadí, jen se soustředit na svůj výkon a vyvarování se chyb. Velikou roli hraje vedle fyzičky vybavení, životospráva, počasí a také to štěstí. Nějaké problémy tam byly, ale nic zásadního. V hlavě jsem si nastavil a povedlo se splnit, že každý den pojedu za světla, co to půjde, kolem 200km. To obnášelo v celkem profilově těžkém terénu 16-18h jízdy. Na spánek převážně venku ve spacáku zbyly v průměru 4h. Říkám tomu naučit se žít na kole.


  Jak se ti jelo?

  Jelo se mi nad očekávání dobře. Pořadím jsem se postupně posouval kupředu. Poslední dny byl na prvního konstantní odstup kolem 40-60km. I když jsem několikrát hlásil, že chci hlavně dokončit, měl jsem v hlavě myšlenku závěrečné nocovky. Přesněji zkusit jet poslední dva dny bez spánku. To se mi nakonec díky deštivému počasí a krizi nepovedlo. Cíl jsem proťal se 4h odstupem za vítězným Pavlem Šípem, který má na svém kontě amatérský titul Mistra ČR v silniční cyklistice.


  Kolik jsi před tím najel kilometrů, co jsi během závodu jedl?

  Průměrná systematická kilometráž se mi pohybuje kolem 15 tisíc km/rok. Tento objem se letos povedl najet za poloviční dobu. Bylo to také do prudkých kopců o tlačení, nošení kola a zdolání nejrůznějších překážek. Změna pohybu mi vyhovovala. Těžil jsem z běžecké přípravy. V jídle jsem se vůbec neomezoval. Ráno nejraději v rychlém konzumu na trati snědl nějaké pečivo se sýrem a mlékem. Nakoupil do kapes veliké množství tyčinek, kterými celý den doplňoval energii. Večer dal jedno pivo, aby se mi dobře spalo. Tekutiny doplňoval příležitostně. Dával veliký pozor, abych stále měl jejich rezervu. Navíc pravidelně doplňoval magnezium proti křečím a aminokyseliny, které zlepšují regeneraci a podporují udržení svalové hmoty. Přesto se moje hmotnost snížila o 5kg. Tyto věci jsem měl připravené ve dvou povolených balíčcích, které postupně vyzvedl v Zásilkovnách na trati.


  Zúčastníš se ve výhledu nějaké podobné akce?

  Chci dále testovat své limity. Koncem března 2022 absolvuji Švédský běžkařský Nordenskioldsloppet na 220km. Na hlášený plavecký pokus zdolání kanálu LaManche se poctivě připravuji a už se přibližuje. Dále zůstávám u dlouhého triatlonu. Akce a závody předem plánuji a jsou k náhledu na mých osobních stránkách www.ondrateply.cz.


  Co bys vzkázal čtenářům?

  Tento extrém byl hraničícím hazardem se zdravím. Za pár dní ale toho člověk pozná více, než leckdo za celý život. Takovou koncentraci zážitků, dřiny, potu, odříkání, pohybu v přírodě, strachu, radosti, euforie a únavy vám jen tak nějaká dovolená nenabídne. Zapomenete na všechny životní starosti a soustředíte se jen na svoji vlastní soukromou bitvu. Věci nabírají hlubší smysl. Lidé si jsou daleko bližší. Každý by si měl něco podobného alespoň jednou v životě zkusit.

  Díky moc všem za podporu. Pravděpodobně začátkem října proběhne živá prezentace zdolání 1000miles Adventure v mých rodných Úvalech.
 • 5.8.2021

  sadska-logo sadska2021

  Ve středu, nezvykle ve všední den, další triatlonová akce. Jednalo se o tradiční Hoby triatlon na Sadské. Žádné depo, nulové startovné, 25 účastníků, krátké tratě 0,4-20-3km. Na obhajobu několikanásobného vítězství jsem si věřil už na startu. Nakonec se to s celkem slušným náskokem povedlo v čase pod 50 minut. Rozhodující bylo kolo, které se mi jelo dobře. Na něm navýšil náskok po plavání na cca 3min. Závěrečný 3km běh už byl v poklidu. Zmínit se samozřejmě musím o manželce. Ta za velmi slušných 57:30min brala celkové 8.místo, vítězství v ženách. Cesta tradičně jako rozjetí a vyjetí na kole, skvělý trénink přechodů.
 • 4.8.2021

  Tréninkové Tour KPO - 10.etapa

  Včera další etapa seriálu KPO. Byl to mírnější 6,8km kopec z Černošic za Roblín. Výkon a podmínky úplně o jiném než minule. V únavě s větrem proti, jeté možná nevhodně na časovce. Čas 14:48min stačil na 8.místo. Nejrychlejším s obrovským náskokem za 12:37min Marek Vágner. Další etapou 3,6km kopec Vrané - Zvole. Před rodinnou dovolenou v Jeseníkách nakonec dám v neděli 8.srpna dlouhého Slovakmana. Absolutně bez ambic, s obrovský respektem k běžeckému maratonu. Chci předvést maximum. Když mě to pustí, tak půjdu.

  + výsledky
 • 3.8.2021

  Triatlon Počernice

  pocernice2021/3

  Obnovený nedělní triatlon po H-tour v Počernicích u rybníku Eliška se vydařil. Byla to povedená akce CSG TRI TEAMU na sprint distancích 0,75-20-5km. Deštivé počasí účastníky neodradilo. Nejrychlejším s velikým náskokem Pavel Wohl (1:04:27h) a Veronika Andrlová (1:12:21h). Já o bednu v kategorii těsně přišel až v závěrečném běhu (1:11:57h 9.celkově). Závodila i manželka (1:26:00h). Druhé místo v Z40 odpovídá její momentální výkonnosti. Jak často hlásím, neodflákla to. To samé předvedl svěřenec Tomáš (1:17:07h). Škoda slabšího plavání, při kterém ztratil na čelo 5 minut.

  pocernice2021/5 pocernice2021/6

  + výsledky

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist