Archiv

Únor 2021

 • 22.2.2021

  Těžký běžkařský víkendový dvojboj za mnou. V sobotu šlo o Boboloppet v Jizerkách na necelých 90km skejtem. V neděli Karlův běh na Božím Daru klasickým stylem.

  boboloppet-logo 10 karlak-logo

  Sobotní akce patří mezi mé nejoblíbenější, v termínovce tedy označena vysokou prioritou. Letos jsem se na ní dost soustředil, proto za poslední 2 měsíce najel slušnou porci kilometrů. Vlastně pořádně nic jiného nedělal. Jelo se mi bez jakékoliv krize neskutečně dobře. Čas 4:41h jsem vůbec nečekal a beru ho všema deseti (11.celkově 8.skejt). Velmi tomu napomohly dobré podmínky a manželka, krerá opět občerstvovala. Letos navíc vezla fluorový sprej (okoukaná věc z loňska), kterým jsem na 60tém kilometru domazal. Krátká pauza měla smysl. Závodní lyže fischery 3D to neskutečně zrychlilo. Trochu jen mrzí hloupé přejetí kontroly (štípaly se kleštičkama) na Knajpě. Díky tomu jsem si přidal cca 4 minuty. Mohlo být o 3 místa lépe. Akce probíhá virtuálně až do neděle 28. února. Většina z 200 přihlášených lidí si jí dala v sobotu.

  3 4

  První zatím skejtař J.Polášek za 4:12h, klasikou M.Sedláček 4:24h! V ženách těsně K.Moravcová 5:00h.

  5 6

  Loňské absolvování soupažemi si ale cením více. Odkaz výskedky zde.

  Neděle šla taky nad očekávání. Nakonec jsem v převážně ledové stopě jel správně na hladkých lyžích, bez stoupacího vosku jen na ruce. K celkem rychlému času 2:39h na 47km pomohl jmenovec Robin, který většinu odtáhnul. Bohužel na slaběji značené trati přišlo 3km zakufrování. Vůbec mi to nevadilo, bylo aspoň delší. "Krátkou" 20km absolvovala manželka ve slušném čase 1:30h. Po běžkách pěší procházka okolo Božího Daru.

  22 14

  Příští týden asi proběhne naše poslední běžkařská akce. Půjde o Šumavák seriálu Stopa pro život znovu ve virtuální podobě. Má být obleva, tak se snad uskuteční. Postavím se na start sobotního skejtu i nedělní klasiky.

  + další fotky z Boboloppetu a Karláku
 • 17.2.2021

  10

  Uplynulý víkend proběhl běžkařsky u známých v jizerskohorských Hraběticích. Byl jsem hrozně rád, protože v klidu podrobně zmapoval tuto oblast a hlavně viděl Jizerskou 50ku z pohledu diváka na sprintu u Knajpy. Samozřejmě kolem projeli připravené tratě téměř bez lidí.

  18

  Počasí neskutečně přálo. Letos už se u nás bude těžko opakovat. Byla zima, která ale k tomu patří. Nástup na tratě byl doslova ze dveří.

  2 6

  9 13

  O nadcházejícím víkendu vrchol běžkařské sezony v podobě tradičního Boboloppetu na 90km. Ten proběhne v sobotu opět virtuálně. Na této akci je to úplně jedno. Pojedu ho vyjímečně skejtem. Na rozjetí dám v pátek odpoledne krátky Karlák volně. V neděli se na Boží Dar s Janou opět podíváme. Absolvujeme opět virtuálně delší klasiku. Závod je součástí Stopy pro život. Další akcí seriálu bude stejnou formou 28.února Šumavák.

  + další fotky
 • 11.2.2021

  Včera během tradičního středečního tréninku na běžkách další projetí tratě Jizerské 50ky. Tentokrát na klasičkách stříďákem. Byla dobrá kosa, takže jsem byl za svižnější tempo celkem rád. Čas 2:53h na minutu stejný jako v sobotu.
  Nadcházející víkend trávím tréninkově na lyžích v Hraběticích. V neděli se zajedu podívat k Blatnému rybníku na eliťáky (cca 10min po startu).
 • 9.2.2021

  Jarňáky v Krušných horách bohužel za náma. Zavřené vleky rodině trochu vadily. Sněhové podmínky byly ideální. Připsal jsem další slušnou běžkařskou kilometráž. Pár fotek ...

  25 23

  16 24

  + další fotky
 • Díky mediální pozornosti zná běžkařskou Jizerskou 50ku, hlavní závod seriálu Skitour, snad každý. Letos po dlouhých jednání proběhne v tradiční podobě pouze pro elitní závodníky v neděli 14.února. My hobíci máme kvůli rozhodnutí liberecké hygieny smůlu. Organizátoři nepochopitelně marně zkoušeli prosadit intervalové starty s testováním. Nakonec přišli s variantou virtuality. Každý přihlášený si může dát 47,5km trať nejen na běžkách, ale i kole, chůzí...., prostě vlastní silou, navíc kdekoli. Těžko říct, kolik lidí to osloví. Je to samozřejmě lepší než nic, ale do této varianty se nezapojím. Spíš bych uvítal vrácení nebo převedení nemalého startovného na další ročník.
  Pro zajímavost jsem si v sobotu Jizerku svižněji dal. Po oblevě přimrzlo, takže to bylo celkem rychlé. Jel soupaží na dvojkových skejtových nenapráškovaných lyžích. Čas 2:53h těžko hodnotit. Závod, kde jsou stejné podmínky a hraje velikou roli hákování, je o jiném. Jsem názoru, že by měly akce formátu Jizerská 50 dostat vyjímku. To se ve světě u většiny děje.
 • 8.2.2021

  jiz50 Díky mediální pozornosti zná běžkařskou Jizerskou 50ku, hlavní závod seriálu Skitour, snad každý. Letos po dlouhých jednání proběhne v tradiční podobě pouze pro elitní závodníky v neděli 14.února. My hobíci máme kvůli rozhodnutí liberecké hygieny smůlu. Organizátoři nepochopitelně marně zkoušeli prosadit intervalové starty s testováním. Nakonec přišli s variantou virtuality. Každý přihlášený si může dát 47,5km trať nejen na běžkách, ale i kole, chůzí...., prostě vlastní silou, navíc kdekoli. Těžko říct, kolik lidí to osloví. Je to samozřejmě lepší než nic, ale do této varianty se nezapojím. Spíš bych uvítal vrácení nebo převedení nemalého startovného na další ročník.
  Pro zajímavost jsem si v sobotu Jizerku svižněji dal. Po oblevě přimrzlo, takže to bylo celkem rychlé. Jel soupaží na dvojkových skejtových nenapráškovaných lyžích. Čas 2:53h těžko hodnotit. Závod, kde jsou stejné podmínky a hraje velikou roli hákování, je o jiném. Jsem názoru, že by měly akce formátu Jizerská 50 dostat vyjímku. To se ve světě u většiny děje.
 • 5.2.2021

  Další dobrá zpráva pro běžkařské závoďáky. Tradiční Karlův běh seriálu Stopa pro život se uskuteční ve stejném formátu jako Jilemnická 50. Vše virtuálně proběhne 19.-21. února.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist