Archiv

Březen 2022

 • 28.3.2022 - Nordenskiöldsloppet

  28 30

  Cesta domů nekonečná, téměř stejná jako sem. Měli jsme po odbavení i na přestupech spoustu času. Rozhodnul jsem se chodit (Lulea 7km - Stockholm 9km - Mnichov 9km).

  31 32

  33

  Při tom přihlásil další lauf seriálu Visma ski classics. Půjde 21.ledna 2023 o švýcarskou Diagonelu, která se pojede na 55km klasickou technikou. Taky doplnil letošní termínovku a promyslel trénink. Nohy jsou po běžkování celkem v pohodě, proto se momentálně zkusím zaměřit na flákaný běhat. Hned v sobotu půjdu Pražský půlmaraton, další Pardubický. Oboje jako kvalitní tempo co tělo dovolí. V týdnu nějakou kratší kvalitu. Jestli to půjde, tak vrcholem jara bude Pražský maraton, který proběhne druhou neděli v květnu. Následně začnou triatlony. Zvažuji i jeden dlouhý. Rozhodnu o něm podle momentálního stavu.
 • 27.3.2022 - Nordenskiöldsloppet

  27

  Prodloužený víkend ve švédském Laponsku rychle utekl. Dnes ráno autem zajel pro zmrzlé kluky (spoluúčastníky), kteří to dobojovali za 22h. Při tom vyzvednul při nádherném východu slunce závodní pytle.

  21 22

  Po vydatné snídani vyrazil kousek pěšky. Při tom potkal soby. Musel kvůli napadlému sněhu po silnici. Mimo ní se tady dá pohybovat jen na skůtrech nebo lyžích (sněžnicích).

  25 24

  Také jsme za závodní poukázku navštívili v Jokkmokku restauraci a kavárnu.

  23 26

  Zítra bohužel už domů, v úterý hned do práce. Dostat se do těchto končin bylo časově i finančně náročné. Chtělo by to zůstat déle a více užít přírody a klidu. Začala tu být slušná kosa kolem -15ti se sněžením. Tělo si na ní celkem rychle zvyklo a zase zpátky k nám do jara.
 • 26.3.2022 - Nordenskiöldsloppet

  Jsem v cíli za 13:57h na 108.místě. Maximální spokojenos. Vše proběhlo podle plánu bez větší krize. Konec se mi jel neskutečně dobře. Myslím že tomu pomohlo domazání lyží na skluz na 140km. Od té doby jen předjížděl, což bylo motivující. Jen ráno to bylo hektické, kvůli zapadlému sběrnému autobusu. Museli jsme na start, který byl nakonec posunut o půl hodiny, jet naším autem a složitě se pro něj vracet.

  13 14

  20 17

  15 16

  Prvními v cíli Švédové Johan Löfgren (10:36h) a Frida Hallquist (11:42h).

  18 19

  + výsledky
 • 26.3.2022 - Nordenskiöldsloppet

  mám číslo

  1

 • 25.3.2022 - Nordenskiöldsloppet

  Den před startem nezvykle pohodově proflákaný. Registrace, nějaký nákup, pěší obhlídka okolí a místa startu. Samozřejmě poctivá příprava lyží. Tělo ucítilo extrémní výdej, chtělo hodně jídla, dostalo ho. Vstávat budeme celkem brzy ve 3h, start je už v 5h. V tu dobu již začíná svítat. Je vidět podobně dlouho jako u vás. Většina tedy bude za světla. Dnes něco málo připadlo. Pravděpodobně to díky tomu bude pomalejší. Vůbec mi to nevadí, aspoň se svezeme na čerstvém prašanu. Počasí v den závodu, jak jsem si přál, vypadá ideálně. Má být polojasno s teplotami něco málo pod nulou se středním větrem. V noci na neděli už slušná kosa. To bych už byl rád v cíli. Trasa je na poslední chvíli zkrácena na 200km. Důvodem je zatopení části tratě jezerem díky nedávné oblevě.

  7 6 9

  11 12

  10

  8 8-1

 • 24.3.2022 - Nordenskiöldsloppet

  Celý den strávený na celkem složité cestě. Z domova MHD (vlak, metro a bus) na pražské letiště. Z něj dvěma přestupy (Zűrich a Stockholm) do švédské Lulei. V ní půjčení auta a 2,5h 160km cesta do místa bydlení. Budeme 4 noci v chatce areálu Skabram 6km od startu závodu v Jokkmokku.

  1 2

  3 4

 • 23.3.2022

  norden-logo Vrchol zimní běžkařské sezony mám tu. V sobotu v 5h se postavím na start švédského Nordenskiöldsloppetu na dlouhých 220km klasickou technikou. Hromadně startuje v Jokkmokk-Purkijaur v oblasti Laponska za polárním kruhem. Těžko odhadovat, jak dlouho to pojedu. Bude záležet na spoustě věcí, v první řadě na podmínkách. Hlavním cílem mám dokončit a přivést domu medaili „Pavva Lasse“, pokud se to stihne pod 21:22h. Je to čas, kdy polárník Adolf Erik Nordenskiöld v roce 1884 absolvoval expedici právě ve zmíněném čase na této vzdálenosti. Časový limit závodu je jinak 30h. Nakonec to zkusím absolvovat na rychlejší soupaže. Celkové stoupání je "jen" 1900m.

  norden-profil

  Odkaz na online sledování akce zde.
 • 22.3.2022

  0

  V neděli jsem vyrazil na celkem daleký běžkařský Skadi Loppet. Jel se hned za hranicemi na německé straně Šumavy u městečka Bodenmais klasickou technikou na 40km. Byl navíc vypsán vedle Euroloppetu jako mistrovství Německa. Početné pole a konkurence obrovská.

  2

  Opět zvolil rychlejší lyže bez stoupacího vosku pro soupaže. Těžkou říct, jestli to na velmi náročném profilu (přes +800m) bylo výhrou. Bohužel jsem dostal číslo do druhé vlny. Předjíždění v úvodu bylo tedy celkem náročné. Problém mě potka na 10km, kdy jsem na hůlce roztrhnul poutko. V tu chvíli vypadnul z početné skupiny. Zkoušel s tím bezúspěšně něco udělat. Šance dostat náhradní nebyla. Bylo to tedy od té doby na slušný morál. Díky tomu něco propadnul na cílové 74.místo (8.M40+) za čas 2:22h.

  8

  Cíl naposled to pořádně potrápit před Nordenem splněn. Vyrážim na něj již tento čtvrtek. O něm ještě něco málo brzy.

  + podrobné výsledky
 • 16.3.2022

  0

  Zadovská 30ka byla na poslední chvíli přesunuta na závodní tratě na Horní Mísečky. V neděli se tam točilo 4x7km kolečko. Počasí stále ideální. Většina ale dala přednost sobotě, takže počet účastníků a konkurence výrazně slabší. Myslím, že jsem vhodně zvolil variantu klasiky s klistrem na stoupání přetaženým tuhým voskem. Lyže tak rychlé nebyly, ale suprově stoupaly. Většina co jela na soupaže, tak v prudkých stoupáních doslova umírala. Celý závod se pohybovl kolem Pepy Vejnara (65let!). Jel stříďák do kopců neskutečně a vždy mě dojel. Na rovinách přesně opačně. Poslední kolo mu o minutu cuknul a téměř sjel celkově čtvrtého. Odměnou za poctivou dřinu bylo vítězství v kategorii a hlavně pozávodní vyjetí na hřebeny Krkonoš.

  1 2

  Byla to také závěrečná akce seriálu Skitour. Vyhrál jí s obrovským náskokem Michal Vank a Adéla Boudíková. Celkové výsledky zatím nejsou. Díky účasti na většině akcí by to mělo být nahoře. V neděli před Nordenem poslední akce. Bude to Bodenmais v Německu na 42km klasikou.

  + výsledky Míseček
 • 14.3.2022

  0

  Víkend opět závodní na běžkách. Počasí neskutečné, sněhu stále dost. V sobotu se ve Špindlu jela tradiční Krkonošská 70. Na ní hlavní akcí 70km trať pětičlenných hlídek, které jedou volnou technikou společně. Na poslední chvíli mě oslovil tým Skilauf, který chtěl atakovat nejvyšší pozice na doprovodné 50ce hlídek. Bylo to rychlé, ale celkem zvládnutelné. Tým celkem vyrovnaný, minimálně se čekalo. V cíli 2.místo za 3:16h.
  Solo 50ku dala manželka za velmi slušných 4:25h. Kolem navíc najel slušné kilometry. Při nich zavzpomínal, jak před lety těžce podcenil v extrémních podmínkách oblečení a ruce přemrzly s trvalými následky dodnes.

  1 2

  Závěrečná akce seriálu Stopa pro život se extra vydařila. Byli na ní snad všichni. V celkovém bodování beru 12.místo (6.M40+). Zůstal jsem v Krkonoších do neděle. Na nedaleké Mísečky byla přesunuta šumavská Zadovská 30ka. O ní brzy.

  + odkaz na výsledky Krkonošské 70 a celkového bodování
 • 7.3.2022

  Běh Piastow = Polská Jizerka

  V neděli další běžkařská akce. Šlo o známý běh Piastow v Polsku na 50km klasickou technikou, zařazený do seriálu Skitour. Už ho absolvoval, takže dobře znal celkem náročnou trať. Moc se mi do toho nechtělo. Tělo totiž v týdnu stávkovalo. Lyže také nic moc. Přidala se do to ho i lehká virózka. Prostě všechno proti mě. Šel do toho už předem s cílem bez závodění dokončit (3:30h 156.místo). Snad toto počínání mělo před závěrečnou přípravou na Nordena smysl.

  + výsledky
 • 1.3.2022

  sumava2022-1 width= V neděli jsem opět se Štěpánem vyrazil na Šumavský skimaraton, který startoval na vzdátenost 45km na Kvildě klasickou technikou. Zkusil na něj tochu poladit, prostě chtěl dobře zajet. Opak byl pravdou. Od začátku to nešlo. V kopcích bez síly, hole se v pár centimetrech čerstvě napadlého sněhu bořily. Spíš hledal za koho se skovat a pošetřit. Možná i nevhodně zvolil opět soupaže. Do cíle se dostal v čase 2:36h na 26.místě (7.M40). Ztráta na prvního Honzu Šrajla (na fotce vpravo) 26min. První žena Anna Marie Hejná za 2:48h.

  sumava2022-2 sumava2022-2

  Na start 37. ročníku Šumavského skimaratonu TV NOVA se celkem ve všech kategoriích postavilo téměř 1000 účastníků. Organizačně velmi povedená akce. Zkusím se dát přes týden dokupy a již v sobotu absolvovat běh Piastów. Ten je partnerským závodem SkiTour, který se koná na polské straně Jizerských hor, v Jakušicích.

  + výskedky

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist