Archiv

Březen 2023

  26.3.2023

  Díky nové práci nestíhám více času věnovat těmto stránkám. V poslední době se zaměřuji formou závodů převážně na kvalitní běh. Po sobotním aquatlonu to byly již čtyři (níže výsledky), v plánu mám další. Vše s postupným navyšováním vzdálenosti hlavně ve zdraví.

  Českobrodská Pečeť 10km 38:37min 25./7.místo

  + výsledky

  Bankokros 4,4km 17:11min 8./6.místo

  + výsledky

  Běh Čimickým hájem 5,6km 22:15min 4./2.místo

  + výsledky

  VŠ liga Modřany 10km 38:53min 22.místo

  + výsledky


  20.3.2023
  Aquatlon České Budějovice očima manželky

  Aquatlonu (400m plavání + 5km běhu) jsme se naposledy účastnili v roce 2019 s naší Majdou, která během covidové pauzy ukončila plavecké tréninky a tím i závodění v podobných disciplínách. Tyto závody zaberou celý den, tak se vždy hodně rozmýšlíme, zda se jich zúčastnit. Jako příprava na nadcházející triatlonovou sezónu ale mají svůj význam. Především pro mě byla plavecká část velkou výzvou a neznámou. Přes zimu jsem ve vodě byla jen dvakrát.
  První aquatlon sezony již proběhl v dalekém Zlíně. Budějovice také nejsou zrovna za rohem. Lákal nás pěkný plavecký bazén i příjemný přilehlý park, kde se odehrála běžecká část. Až v týdnu padlo rozhodnutí účastnit se.
  Plaveckou část jsem zvládla nad své očekávání v čase 7:23min, Ondra podle plánu za 5:41min. V polední pauze jsme si našli čas a navštívili centrum města, dali kávu. Po krátkém odpočinku nastal čas na přípravu na běžecku část. V běhu jsem předvedla svou klasiku, což v konečném součtu stačilo na 3. místo v kategorii. Ondra se podle slov bohužel dost trápil. V cílové rovince ho navíc přesprintovali dva kluci z kategorie. Díky tomu bral nepopulární čtvrté místo. V tu chvíli s tím prý nešlo nic dělat.
  Účast se mi zdála trochu nižší. Hlavně v ženských kategoriích, kde na medaile dosáhly téměř všechny účastnice. Mužské byly více nadupané a to hlavně ty "starší". O tom svědčí výsledky Ondry kategorie 40-49 let, kdy mezi druhý a čtvrtým místem bylo necelých 6 sekund. Do jedné minuty po vítězi, kterým se stal Filip Toul, dokončilo závod dalších 6 lidí. Padesátníky vyhrál s obrovským náskokem Pavel Paták. Celkově nejrychlejšími Zuzana Pičmanová a Šimon Koblížek. Aquatlon splnil naše očekávání kvalitního tréninku a již pokukujeme po dalším, který bude za měsíc v Příbrami.

  9 11

  + výsledky a další fotky


  17.3.2023
  logo-sabzo

  Středeční Jarní běh v Krčském lese na 3,1km za 11:35min. Čas stačil ve slabší konkurenci na vítězství. Nic rychlého to ale nebylo. Průměrným tempem jsem se na rovinnaté trati dostal na číslo 3:48min/km. Další akcí běžeckého seriálu Sabzo bude v úterý 21.března Bankokros na 4,3km v Milíčovském háji. Opět ho mám zařazen v termínovce s poznámkou Ú (pravděpodobná účast).

  + výsledky


  11.3.2023

  Pečecká běžecká desítka za 38:32min, Jana 46:45min.

  + výsledky


  10.3.2023
  logo-sabzo

  Začal běžecký seriál SABZO. Jde o klub, který pořádá běhy po pražských lesích. Obvykle ve všední den odpoledne, výjimečně o víkendu. Trasy jsou v rozmezí jednoho až 12,5 km. Tradici pořádání závodů udržuje bez přerušení již od roku 1981. Letos proběhne 43. ročník se 40ti akcemi. Asi většina přemýšlí nad tím, co znamená SABZO. Jde o zastaralou zkratku: Spolek Amatérských Běžců Zahraničního Obchodu.
  Tyto závody jsem vždy vyhledával a dokuď běhat půjde, tak budu. Vidím za tím potřebnou tempovou kvalitu, ke které se v samostatném tréninku stěží donutím. Stát se členem tohoto klubu bylo doslova povinností. Bylo mi přiděleno stálé startovní číslo 178.
  Ve středu to byla první akce pod názvem Hala Sabzo v nafukovačce na Strahově na 1+3km. Trať 1km jsem pojal zadrženě s vystupňovaným koncem za 3:17min, 3km v čase 10:52min na 3.místě. Nejrychlejším na trojce Michal Procházka (9:40min), na kilometru Šimon Slavík (2:44min). Bylo to skvělé profouknutí v teple. Pocitově celkem dobré, ale rychlostí pár vteřin za očekáváním. Podle kalkulačky to v sobotu na Pečecké 10ce na plánovaných pod 38min asi nebude.

  + podrobné výsledky běhu Hala Sabzo zde


  8.3.2023
  Krušnohorská 35
  logo-skitour

  Účast na dalším běžkařském laufu seriálu Skitour jsem zvažoval do poslední chvíle. Nakonec do Krušných hor na Cínovec v neděli vyrazil a nelitoval. Jelo se mi opravdu dobře. První ze tří kol to zkusil s úplným čelem. To mě vytáhlo dopředu a od půlky dojížděl v osamocení v čase 2:10h na celkovém 3.místě. Konkurence byla díky termínové kolizi slabší. O víkendu se jela Krkonošská 70, Piastów a Vasův běh. Akce přitáhla celkem slušný počet lidí. Tím jsem asi uzavřel letošní běžkařské závodění. Na lyže ale ještě vyrazím. Aktuálně se zaměřím na běh. Již ve středu začíná seriální Sabza v hale na Strahově. V sobotu poběžím tradiční desítku v Pečkách.

  1 2

  + výsledky


  4.3.2023

  Dnes s manželkou běžecké 2 míle ve Stromovce. První týden v nové práci jsem toho měl nad hlavu, takže moc netrénoval a byl v očekávání, jak se to projeví. S 11:33min (o pár vteřin rychlejší než před měsícem) spokojenost. Beru za to celkové 6.místo. Jana za 13:40min celkově v ženách třetí. Podrobné výsledky zde. Nejrychlejším opět Vojta Bližňák v čase 10:38min. I přes termínovou kolizi s Kbelskou desítkou tradiční akce přitáhla slušný počet lidí. Zítra absolvuji běžkařskou klasickou Krušnohorskou 30ku v okolí Cínovce.


Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist