Archiv

Leden 2023

  31.1.2023
  stopa-logo

  Nedělní běžkařská Jilemnická 50ka, první akce seriálu Stopa pro život, se odehrála na Horních Mísečkách. S manželkou jsem se na ní vydal a nelitoval. Vše tradičně šlapalo bez chyby. Hlavní závod klasickou technikou se jel na 6x5,6km okruhu (doprovodný Jany 4x) . S výsledkem celkem spokojenost. Jana v kategorii vítězí, já beru bramboru s přijatelným 15min odstupem na prvního Pavla Janečka. Na kluky přede mnou, co to absolvovali na soupaže, nebylo. Tentokráte jsem na stříďak skvěle trefil mázu. Vlastně se při podmínkách -5st. a nepřemrzlého sněhu na modré VR40 nedá nic pokazit. Po běžkách navíc pěší výšlap směr Vrbatova bouda. Když připadne, tak další neděli vyrazíme na Orlický maraton do Deštného.

  2 3 9 10 11 12

  + výsledky


  29.1.2023
  vs-logo

  V sobotu tradiční 10ka v Modřanech. Na běhu jsem v poslední době více zapracoval a bylo to znát. Čas 39:40min je spíš nad očekávání. Tepově také celkem nízko. Taky dost šikovně proti větru schoval za soupeři a pošetřil síly pro závěr. Díky tomu se povedl vystupňovat poslední kilometr k tempu 3:20min/km.
  Běžecké cíle pro jaro mám už teď jasné. Budou to časy. Pečeckou desítku (11.3.) pod 37min, Pražský půlmaraton (1.4.) pod 1:22h a Maraton Praha (7.5.) aby začínal dvojkou. Cítím, když vydrží zdraví a povede se nějaké přebytečné kilo sundat, že by na to mohlo být. Přiblížit se k osobákům už asi není reálné.

  + výsledky zde


  23.1.2023
  1

  Sobotní švýcarská běžkařská La Diagonela absolvována. Byla o 7km zkrácena na 48km, pravděpodobně kvůli zimě (na startu -16st.) a slabším sněhovým podmínkám. Vůbec mi to nevadilo, protože letos najeto moc není.

  6 8

  Celé celkem bez krize v rozumném tempu za 2:52h. Mohlo to být o dost rychlejší, kdybych zvolil jiné lyže i mázu.

  10 11

  Nejrychlejšími Astrid Slind (2:18h) a Emil Perrson (2:00h). Z našich Sandra Schützová (2:25h) a Honza Šrajl (2:02h).

  13 18

  Vše rychle uteklo. V neděli ještě nějaké skejtové projetí místní oblasti a z běžkařského ráje domů. Klidně bych tu zůstal delší dobu. Krásné ale drahé místo. V hlavě už je další akce seriálu Ski Classics 2024, brzy. Ten dále pokračuje italskou Marcialongou. Tě, když konečně něco napadlo, u mě přijdou na řadu domácí závody. Pravděpodobně to bude další víkend Jilemnická 50.

  21 22

  + výsledky


  17.1.2023
  logo-ski-clas

  Každoročně absolvuji jiný závod běžkařského seriálu Ski Classics. Letos dlouho plánovanou švýcarskou La Diagonelu (55km klasicky) pojedu společně s běžkařským parťákem Štěpánem již tuto sobotu. Koná se uprostřed oblasti Engadin. Strat v Pontresině, cíl v historickém centru vesnice Zuoz. Mezitím trasa vede přes golfové hřiště v Samedanu, jezero St. Moritz, zpět do Pontresiny a podél letiště Samedan do Zuoz. Profilově a hlavně položením ve vyšší nadmořské výšce (1700-1800mnm) je velmi náročná.

  3 2

  Chtělo by se před ní aklimatizovat. Bohužel na to budeme mít pouhý jeden den, což nestačí. Navíc s minimem najetých kilometrů půjdu do závodu s cílem nepřepálit začátek a hlavně dokončit v přijatelném stavu. Příznivci tohoto sportu mohou dění sledovat v sobotu 21.1. na ČT Sport.


  15.1.2023
  partyzan2023

  Tento závod jsem absolvoval hlavně díky nepříznivým sněhovým podmínkám. Jindy tento víkend bývám na oblíbené Zadovské 30ce (bězky klasika). Potřebu běžecké kvality a více zatížit koleno to splnilo. Pocitově i výkonem to bylo slabší (8,8km 39:57min 25./9.místo), tělo nepustilo do vyších tepů. Důvod dobře vím. Mám za sebou velmi těžké tři tréninkové týdny bez jediného dnu odpočinku. Dík momentální změně práce na vše více času. Čekám od toho, když to tělo zvládne, snad posun výkonosti. V létě to bude jedna z posledních těžkých triatlonových sezon. Neříkám že končím, ale čas trochu se uklidnit přichází.
  Na sobotním běhu nejrychlejšími Anna Karasová (38:17min) a Michal Koš (32:47min). Povedená akce přitáhla přes 150 účastníků.

  + výsledky


  11.1.2023

  V sobotu s Janou oblíbené 2 míle ve Stromovce (běh na 3,2km). Když jsem doma, tak na ně vyrážím. Nabídnou nejen závodní běh se vším kolem, ale i úvodní předstartovní aforismus Sri Chinmoye, v cíli zasloužený čaj s lívancem, skvělé vyhlášení a hlavně pohodovou atmosféru. Všem příznivcům tohoto sportu doporučuji.
  A jak to šlo? Manželka byla s druhým místem v ženách spokojená (13:41min). Bohužel jsem propásnul díky poctivému výklusu vyhlášení. Mých rovných 12 minut (pr. tempo 3:45min/km) nad očekávání. Každým takovým během a poctivým tréninkem se posouvám. Hlavně to nechci uspěchat. Koleno se lepší, stoprocentní ale rozhodně není. Nejrychlejším Vojta Bližňák v čase 10:52min.

  1 3 7
  O nadcházejícím víkendu měly být běžky. Sníh bohužel není, takže kolo a opět pravděpodobně nějaký závodní běh. Přihlášená švýcarská La Diagonela (běžky klasickým stylem na 55km) se rychle blíží. Startuje již další sobotu 21.ledna. U mě půjde s minimální najetou kilometráží spíše o dokončení s odškrtnutím dalšího laufu seriálu Ski Classic. O něm brzy.

  + podrobné výsledky zde


  6.1.2023

  Čtvrteční Novoroční lampionový běh proběhl na 2,5km okruhu, stejném jako loni. Vše se opět uskutečnilo v bezkonkurenčním prostředí golfového hřiště Hostivař. Něco už jsem i v kvalitě naběhal, takže to bylo pocitově celkem dobré. Na 10,2km mi čas 41:57min stačil na 2.místo. Povedlo se mi ho urvat až v těsném finiši. Nejrychlejším Honza Ježek za 40:17min. Účastníci mohli absolvovat i poloviční a čtvtinovou trať. Povedenou akci opět organizovala TTT PARTA, jejíž členkou je manželka, která v ženské kategorii ovládla 5km. Již teď se těšíme na květnový Bosoběh a Swimrun.

  + výsledky


  1.1.2023

  Silvestr nakonec na poslední chvíli na otočku v Krkonoších u Jánských Lázní. Cestou tam jsme s manželkou v Lysé nad Labem absolvovali běh. Jana 3km na 3.místě (1.Z40), já na dvojnásobné trati 7.místo (3.M40). Nejrychlejším s obrovským náskokem Pavel Kubričan.

  1 3
  Na nový rok pěší výlet na Černou horu. Navíc u Vchlabí na umělém sněhu nějaké běžkování. Počasí zatím bohužel jarní.

  105 111

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist